Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komoditní spready - Jaké jsou vaše zkušenosti?


deenius

Doporučené příspěvky

On 17. 5. 2018 at 18:37, deenius napsal/a:

Ahoj. Nevím na co narážíš, ale diskuze k AOS Turbo je zde: https://www.financnik.cz/forum/f36-kurz-aos-turbo/ Já se ji ale už neúčastním :D

 

Díky. Ano, tu, nevidím ji v seznamu diskuzí... Jinak spready doporučuju, také je roky obchoduju. AOSy jsem opustil (včetně např. párového obch. akcií), opce momentálně studuju a zkouším. Měj se!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 19. 5. 2018 at 16:48, deenius napsal/a:

@jerry8 Pokud to není tajné, mohu se zeptat, jaké máš se spready výsledky? Děkuji

Každý rok zisk, v průměru kolem 20%. Postupně navyšuju účet, takže necílím na nějaká závratná %. Mně to tak stačí. Můj dotaz: má OF smysl, funguje to, stojí vynaložený čas za to? Jestli se mám do toho taky pustit... ? Díky!

  • Líbí se 1
  • Zmaten 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych, aby bylo toto vlákno věnováno primárně diskuzi o obchodování spreadů, ale samozřejmě ti odpovím.

Vše záleží na tom, zda máš dostatek času, peněz a vůle. 

1. Čas - Naučit se číst trhy trvá opravdu dlouho. Z mé zkušenosti mohu říci, že to vyžaduje alespoň rok každodenního sledování trhů, aby se člověk naučil vnímat kontext a viděl všechny možné situace, které mohou na trhu nastat. Tuto fázi však lze o něco zkrátit, pokud, stejně jako já, začneš obchodovat dvě seance denně (EU a US). Rozhodně však nedoporučuji obchodovat večerní (odpolední US) seanci, pokud k tomu nemáš zvláštní důvod, např. zvýšená volatilita, vyhlášení reportu, atd.. Rovněž doporučuji si seance nahrávat a pak se z nich učit. Je to stejné jako se sportem. Prostě studuješ, jak se hráči chovají v určitých situacích.

2. Peníze -  Je velmi naivní si myslet, že díky ID si každý den vyděláš nějaké peníze. Nikdy to tak nefungovalo a nikdy to tak fungovat nebude. Hlavně z počátku je proto třeba mít dostatečné úspory nebo dodatečný příjem, kterými pokryješ své životní náklady. Na ID musíš nahlížet z hlediska ročního cíle (% z účtu nebo konkrétní částka). Vývoj účtu za poslední týden, měsíc, ale dokonce i kvartál je irelevantní. Pouhé dva, tři měsíce v roce se mohou výrazně podílet na tvém celkovém ročním výsledku. 

3. Vůle - Člověk to prostě nesmí zabalit po pár týdnech či měsících, kdy se nedostavují očekávané výsledky. Všechno chce svůj čas, jak už jsem zmínil. Rovněž svou roli hrají i podmínky na trzích, které nemůžeme absolutně ovlivnit. Je třeba neztrácet hlavu a mít pevnou vůli k dosáhnutí svého cíle, tedy full-time tradingu. Když čteš příběhy úspěšných traderů, tak zjistíš, že většinou svůj první účet vymazali, ale následně se stali neuvěřitelně úspěšnými, jako například Paul Rotter, zvaný "Flipper". To měj vždy na paměti.

Nakonec ještě dodám, že čtení OF má mnoho podob a je třeba najít svou cestu. Uvedl bych zde i nějaké linky, ale obávám se, aby to nebylo v rozporu s pravidly diskuze. Tak přeji hodně zdaru a síly, pokud se do toho pustíš ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...
  • 3 týdny později...

Zatím jsem nenašel lepší strategii, než je spreadový trading. Ta edge v podobě sezónních pohybů je tak silná, že je úplně hřích to neobchodovat ?

Největší problém, který mě dlouho brzdil a to bych doporučil každému se na tohle zaměřit - nevrtat do otevřených obchodů. Nechat je "dožít" předem naplánovaný scénář a zaměřit pozornost na další dobrý trade

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dřív byl tady na finančníkovi kurz na to, z nějakého důvodu to moc nefrčí. podle mě je to podle toho, že se to jednou předá a pak už to funguje. Není třeba to pořád dokola pitvat, dělat coaching, mentoring, trading rooms apod :-) pár článků na téma "spready" tu ještě je tak si to projdi. Obecně ti asi doporučím nějaký kurz od konkurence ? ušetří to asi dost času. Bohužel tu nemůžu dávat linky na nástroje, jiná fóra apod. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se spreadů týče - jednoznačně vnímáme mezi studenty solidní úspěšnost.
Kurz není aktivně propagován, protože již delší dobu nebyl aktualizován, což se projevuje hlavně v tutoriálech ovládání softwaru. Důvod pro neaktualizaci kurzu je hlavně ten, že Petr se spready začínal, nicméně postupně se přesunul ke strategiím, které lze lépe automatizovat. Sezónnost například obchoduje pomocí swingových strategií. 
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
On 16. 4. 2019 at 12:38, tomas262 napsal/a:

Zatím jsem nenašel lepší strategii, než je spreadový trading. Ta edge v podobě sezónních pohybů je tak silná, že je úplně hřích to neobchodovat ?

Největší problém, který mě dlouho brzdil a to bych doporučil každému se na tohle zaměřit - nevrtat do otevřených obchodů. Nechat je "dožít" předem naplánovaný scénář a zaměřit pozornost na další dobrý trade

Naprosto souhlasím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
On 16. 5. 2018 at 21:59, tolarovah napsal/a:

Ahoj, 

zatim na zivem uctu obchoduji jen komoditni spready a s celkem slusnym vysledkem. 

2016 - 30%

2017- 43%

2018 (leden-duben) 18%

Nez jsem zacala obchodovat nazivo, rok jsem obchodovala na demu s podobnymi vysledky. Takze obchodovani spreadu muzu jedine doporucit.

Prikladam equity krivku obchodu zrealizovanych v Season Algo.

portfolio__equity_3144.thumb.png.6c5918f70f0305adbac8aebc6011b49a.png

Ozvi se, jestli chces jakkoli pomoc.

Helena

 

Dobrý den Heleno, můžete mi prosím poradit kde a jak začít se spready, aby člověk neztracel čas? Děkuji Pavel 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...