Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komoditní spready - Jaké jsou vaše zkušenosti?


deenius

Doporučené příspěvky

Poslední dobou zvažuji, že do svého portfolia zařadím i obchodování spreadů. Trochu jsem prozkoumal internet a zdá se, že řada obchodníků má s tímto přístupem slušné a stabilní výsledky. Zajímalo by mě proto, jaké jsou vaše zkušenosti a doporučení. Určitě budu také rád za informaci o výši vašeho ročního zhodnocení a zda se vám tyto výsledky daří dosahovat konzistentně. Děkuji

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Byť se to na první pohled nezdá, spready mají vysokou časovou náročnost při diskréčním přístupu a obchodování širšího trhu (rozumné minimum 2 × 2 hodiny týdně + sledování pozic u méně likvidních kontraktů v průběhu dne (u kterých lze dosáhnout ojediněle vysokých zisků), což může jít vyjíméčně i do desítek hodin navíc. Průměrné zhodnocení za posledních pět let ~ 15 % p.a., výsledky rozhodně nejsou stabilní a výkonnost strategie nelze označit za konzistentní, máte vysoce ziskový rok (třeba 40 %) a v následujícím roce skončíte na nulovém zhodnocení, takový scénář rozhodně není vyjímkou (vizte dlouhodobé grafy výkonnosti strategie na MRCI), a to ani v případě, že jedete striktně podle sezónní korelace, vybíráte pouze intramarket spready s nejvyšší historickou úspěšností, eliminujete příliš volatilní trhy a trhy, které prochází historickou transformací (třeba spready na ropu po svém propadu v roce 2014), vstupy provádíte pouze po provedení důsledné COT analýzy a důsledně dodržujete position sizing i risk management. Samozřejmě, že se najdou i obchodníci, kteří jedou intermarket spready, agresivně navyšují pozice a za rok jim účet může vyletět o sto a více procent, ale taková strategie vede dlouhodobě k vymazání celého účtu. Upozorňuji, že multi-leg spready (více než dvě různé pozice otevírané najednou), které by tuto strategii významně zatraktivnily (nižší historický drawdown a vyšší úspěšnost), mají velmi omezené možnosti realizace. IB neručí za plnění komplexních příkazů, zvlášť u kontraktních měsíců s výrazně horší likviditou už se mi několikrát stalo, že mně broker otevřel tři pozice namísto čtyř, kdy jedna figurovala jako outright futures bez jakéhokoliv zajištění, je nutné být ve střehu.

Na doplnění portfolia, pokud máte dostatek času, který chcete věnovat tradingu a chcete dosahovat nekorelované výkonnosti, jsou kalendářní intramarket spready dobrá volba, jen musíte počítat s tím, že budou roky, ve kterých tato strategie neudělá ani jedno procento, jako samostatnou strategii bych spready rozhodně nedoporučoval.

Upraveno uživatelem dane
  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 hour ago, deenius said:

Poslední dobou zvažuji, že do svého portfolia zařadím i obchodování spreadů. Trochu jsem prozkoumal internet a zdá se, že řada obchodníků má s tímto přístupem slušné a stabilní výsledky. Zajímalo by mě proto, jaké jsou vaše zkušenosti a doporučení. Určitě budu také rád za informaci o výši vašeho ročního zhodnocení a zda se vám tyto výsledky daří dosahovat konzistentně. Děkuji

 

a co obchodujes ted v soucasnosti?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, 

zatim na zivem uctu obchoduji jen komoditni spready a s celkem slusnym vysledkem. 

2016 - 30%

2017- 43%

2018 (leden-duben) 18%

Nez jsem zacala obchodovat nazivo, rok jsem obchodovala na demu s podobnymi vysledky. Takze obchodovani spreadu muzu jedine doporucit.

Prikladam equity krivku obchodu zrealizovanych v Season Algo.

portfolio__equity_3144.thumb.png.6c5918f70f0305adbac8aebc6011b49a.png

Ozvi se, jestli chces jakkoli pomoc.

Helena

 

  • Líbí se 3
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

tak já už v tom "lítám" cca 10 let a musím říct, že jediné co mi zatím funguje jsou právě komoditní spready. Ty dělám pátý rok live a šel jsem na ně bez papertradingu, jen jsem je asi 1/2roku studoval. Tady jsou mé výsledky:

2014 - 93%
2015 - 49.7%
2016 - 16.8%
2017 - 29.9%
2018 - 45.4%

Výsledky si zpracovávám v Excelu:

spready.thumb.jpg.eb4c92d71c890cfddca3b70571ed7b7d.jpg

Obchoduji jen intrakomoditní spready, ten velký zub - to jsem zkoušel interkomoditní (už to neudělám:D).

Ještě statistika - úspěšnost 78%, profit faktor 3,18.

Pavel.

 

 

  • Líbí se 4
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 10 hodinami, sevig napsal/a:

a co obchodujes ted v soucasnosti?

V tuto chvíli obchoduji OF, ale ne tak, jak se zde učí. Dopoledne se zaměřuji na FGBL a FESX, odpoledne pak na ZN, ZB, ES. Celkově tím strávím kolem pěti hodin denně, což se mi zdá rozumné a diverzifikace mezi dvě různé seance se mi také zamlouvá. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AOSy na základě genetických algoritmů jsem zcela zavrhl. Byl jsem součástí několika skupin, fór a vývojových týmů (zahraničních), ale očekávaný výsledek to nepřineslo. I přestože měli někteří jedinci částečně úspěch a dokázali rok či dva generovat nějaký ten zisk, tak ten další zase pro změnu vše trhům odevzdali zpět a někdy i přišli o větší část účtu. Nevím, jak se daří Tomášovi, ale za mě tohle prostě není ta správná cesta.

Věnoval jsem tomu hodně času a vyzkoušel více cest. Pravdou je, že software z tebe ziskového tradera neudělá. To je jen iluze. BTW, nepotřebuje někdo server??? :D

Na základě toho, co dnes vím o trzích bych se ani do AOS nepouštěl. Je to příliš mnoho práce s nejistým výsledkem. Jedinou výjimkou jsou podle mě HFT. To je ovšem úplně jiná liga :P

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď, s genetickými AOS mám stejné zkušenosti. V současnosti mám puštěné 3 mé vlastní systémy ( ne z GA ) a jde to víceméně do strany.

Ještě si doplňuji vzdělání o opční spready (In/Out spready), doufám, že to nebude zas jen slepá ulička, zatím u mě jasně vítězí komoditní spready.

Ať se daří, Pavel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na AOS musite mit neco v hlave ,asi tak IQ125 a nahoru, jestli si nekdo mysli ze zbastli neco pres vikend, pres tyden udela backtesty a za rok dava v praci vypoved tak urcite ne . Tato Londynska firma hleda talenty na vyvoj AOS muzete si procist jakymi testy prochazeji uchazeci a urcete trojclenka na to   tam dostat praci nestaci https://www.glassdoor.co.uk/Interview/Jane-Street-Interview-Questions-E255549.htm  Jinak trhy se nemeni jsou porad stejne, deji se tam porad ty same "veci" stale dokola. 

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opčním spreadům jsem věnoval poslední rok života. S čistým svědomím mohu prohlásit, že jsem prozkoumal téměř každou možnou strategii, včetně nejrůznějších variací a úprav. A že jich bylo :D Ty strávené hodiny na webu a testováním strategií v OptionNet Explorer mi bohužel nikdo nevrátí.

Můj závěr je takový: Samotné opční spready neposkytují vůbec žádnou edge. Nesměrové opční strategie pro pravidelný měsíční příjem fungují jen tehdy, pokud je v trzích dostatečné prémium a chovají se více či méně "standardně". Stačí však jedna neočekávaná událost (černá labuť) a obchodní účet může být velmi rychle a lehce smazán a nebo přinejmenším utrpět velmi významnou ztrátu.

Směrové opční strategie s použitím debetních či kreditních spreadů jsou sice o něco více bezpečnější (trader neriskuje většinu účtu na jeden obchod), avšak je třeba mít schopnosti pro určování budoucího vývoje trhu. To je podle mě z dlouhodobého hlediska velmi obtížné, protože trhy neustále na něco reagují. Obecně považuji swingové obchodování za slepou cestu. Pokud rozumíš OF, tak také chápeš proč ;) 

 

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

4 hours ago, francirek said:

Ahoj,

tak já už v tom "lítám" cca 10 let a musím říct, že jediné co mi zatím funguje jsou právě komoditní spready. Ty dělám pátý rok live a šel jsem na ně bez papertradingu, jen jsem je asi 1/2roku studoval. Tady jsou mé výsledky:

2014 - 93%
2015 - 49.7%
2016 - 16.8%
2017 - 29.9%
2018 - 45.4%

Výsledky si zpracovávám v Excelu:

spready.thumb.jpg.eb4c92d71c890cfddca3b70571ed7b7d.jpg

Obchoduji jen intrakomoditní spready, ten velký zub - to jsem zkoušel interkomoditní (už to neudělám:D).

Ještě statistika - úspěšnost 78%, profit faktor 3,18.

Pavel.

 

 

Krasny vysledky, blahopreju!

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 7 hodinami, deenius napsal/a:

AOSy na základě genetických algoritmů jsem zcela zavrhl. Byl jsem součástí několika skupin, fór a vývojových týmů (zahraničních), ale očekávaný výsledek to nepřineslo. I přestože měli někteří jedinci částečně úspěch a dokázali rok či dva generovat nějaký ten zisk, tak ten další zase pro změnu vše trhům odevzdali zpět a někdy i přišli o větší část účtu. Nevím, jak se daří Tomášovi, ale za mě tohle prostě není ta správná cesta.

 

Ahoj, prosím Tě, ta diskuze AOS Turbo byla přesunuta kam? Ještě to tam žije? :-) Dík za info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...