Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Důležitý dotaz


Doporučené příspěvky

To o čem mluvíte, je spekulování na základě fundamentálních základů. Většina spekulantů na tomto serveru spekuluje čistě a jen na základě technické analýzy. Já osobně obchoduji pouze na základě technické analýzy - takže nemohu být nápomocen. Na váš dotaz dokáže odpovědět zřejmě někdo, kdo má hlubší zkušenosti a znalosti s obchodováním pomocí fundamentální analýzy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

No co se týče toho cukru, nejsem si jist, něco jsem zaslechl ve zprávách, ale myslím, že se jedná o ceny v Evropě, kde jsou na to dotace a nemá to moc společného s reálnou cenou cukru na světových trzích (v USA). Asi to bude takové centrálně řízené (v rámci EU) snížení ceny. Takovéto dotované ceny v EU jsou nad tržní cenou, takže se tím snížením přiblíží spíše tržní ceně. Takže bych to v potaz při obchodování na burze v USA moc nebral. Ale to jenom takový můj momentální názor (možná nepřesný).
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

upřesnění předchozího příspěvku " ...Takovéto dotované ceny v EU jsou nad tržní cenou, takže se tím snížením přiblíží spíše tržní ceně ..." opravil bych se na: nad tržní cenou by byly náklady zemědělců v EU, kdyby nebyly dotovány, ... takhle je to přesnější myslím :), četl jsem, že EU sníží výkupní ceny cukru, a tím se asi zemědělci budou muset snažit snížit svoje náklady, aby uspěli. No každoppádně je to zemědělství v EU nějaké zašmodrchané a přeregulované a žije si svým vlastním životem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den pane Buffete,
k energiim: je treba rozlisovat, co je svetovy trh a co je domaci trh. Pokud se neco odehrava na nasem domacim trhu, pak lze jen tezko ocekavat, ze to bude mit vliv na svetovy trh. Na druhou stranu, pokud se neco odehrava na svetovem trhu, pak lze ocekavat vliv techto udalosti na domaci trh.
Nejsem odbornik na fundamenty a proto neumim rici, jak se projevi vliv rustu cen energii na cenu akcii energetickych spolecnosti, kazdopadne, pokud se zdrazuji ceny energii na domacim trhu, pak se zmeny cen akcii budou tykat opet jen domacich spolecnosti.
Take bych Vam doporucoval, v pripade zajmu o obchodovani dle fundamentu, zalozit nove vlakno.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...