Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Důležitý dotaz


Doporučené příspěvky

Buffete - je to tak jak píšete.
Technicky je to tak, že z účtu se vám nejprve odečte první polovina komise (při otevření obchodu) a druhá polovina komise se vám odečte při uzavření obchodu. Všechny poplatky které se váží k jednomu obchodu se nazývají "plná komise" - tj. "vše co platíte za daný obchod", jinak taky RT.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Dobrý den Z.Buffet,

Zkusím vstoupit do do této diskuse a vyjasnit to:

- Takže vstoupíte do trhu s komoditou XX s dodáním např. v březnu a přitom zaplatíte polovinu komise RT (někdy brokeři komisi dělí - polovonu při vstupu a polovinu při výstupu)
- předpokládejme, že jste v ziskové pozici a nic vás nenutí tuto pozici ukončit
- blíží se FND
- požádáte brokera o "přerolování" do dalšího kontaktního měsíce (např. květen)
- broker vaši pozici v daném kontraktním měsíci (březen) uzavře (blíží se FND) a vy zaplatíme polovinu komise RT za uzavření.
- broker hned otevře pozici ve vzdálenějším kontraktním měsíci (květen). Znovu zaplatíte polovinu komise RT za otevření.
- ukončíte svou pozici se ziskem $$$ a zaplatíte brokerovi polovinu komise RT za ukončení.

Podtrženo: Celkem 2 komise RT. Dále pak může vzniknout nějaká drobná ztráta/zisk při přerolování. Nikde není zaručeno, že ceny při zavření a otevření v průběhu přerolování musí být nutně stejné. Ale z pohledu dlouhodobé pozice (zisk $$$), se jedná opravdu jen o drobné... Tak snad je to již jasnější.


Hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

> případné riziko nové otvírané pozice uz zaplatil zisk z předchozí pozice

Pokud přerolováváte, tzn. uzavíráte pozici v aktuálním kontraktním měsící, nejspíš na tomto obchodu vyděláváte a jste v plusu. Pokud tedy nově otevřená (přerolovaná) pozice skončí se ztrátou (např. protože trend je už u konce), o tuto ztrátu se zmenší celkový zisk všech dosud přerolovaných pozic.
Je to o tom, kam si tu ztrátu psychicky zařadíte. Takovéto riziko se nebere jako ztráta z peněz na účtu, ale jako menší výdělek plánovaného obchodu. Finančně na tom budete na konci stejně, ale psychicky o trochu lépe.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý ráno pane Jardo,

na internet jsem se dostal až dnes ve škole, proto jsem vám nemohl napsat dříve. Je mi jasné, že se pustím do přerolováni, protože jde trh tak, jak jsem si představoval. Pochopil jsem z toho, co jste mi napsal, že pozice končí ztrátou třeba, když trend je u konce. Takže když trend je u konce, tak končí ztrátou? Proč ne se ziskem? A že se celkoví zisk přerolovaných pozic zmenší o případnou ztrátu? Takže když jsem například otevřel svou pozici, před datem LTD požádám o přerolováni do dalšího kontraktního měsíce, protože trh mi fandí. Já jsem přeroloval pouze jednou, takže ztráta ovlivní pouze mou druho,tedy přerolovanou pozici? Mám v tom menší zmatek, šlo by to vysvětlit trochu jasněji, jsem lajk. :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

> takže ztráta ovlivní pouze mou druho,tedy přerolovanou pozici?
Přerolováním uzavíráte aktuální pozici a otevíráte novou. Aktuální uzavřená pozice je vám vyúčtována a její zisk/ztráta se vám připíše na účet.

> Takže když trend je u konce, tak končí ztrátou? Proč ne se ziskem?
Pozice může samozřejmě skončit ztrátou i ziskem, záleží kdy jste ji otevřel a hlavně kdy a jak vystupujete. Uváděl jsem příklad, kdy se vám povede otevřít novou pozici těsně před obretem trendu a stoploss je ještě pod bodem vstupu.

Sám jsem s pochopením tohoto principu na začátku taky zápasil. Takže jestli mohu doporučit, zapomeňte prozatím na přerolování, berte všechny otevírané pozice jako samostatné. Otevírejte pozice v kontraktních měsících, kde zbývá do FND aspoň deset obchodních dní a nejpozději při FND pozici uzavřete. A pokud se vám trend v dané komoditě i nadále líbí, vemte další kontraktní měsíc a otevřete si v něm pozici bez uvažování nad předchozími již uzavřenými. Znovu posuďte možné riziko a profit a rozhodněte se, jestli pozici vzít nebo ne.
Toto je vlastně ono přerolování, ale pokud budete uvažovat pouze v jednotlivých samostatných pozicích, zjednodušíte si úvahy nad obchodováním a výsledek bude prakticky stejný. Navíc pokud nechcete být opravdu dlouhodobý poziční obchodník, na tuto problematiku v praxi nejspíš vůbec nenarazíte.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den obchodníci,

postoupil jsem o něco dál v knize Obchodování na komoditních trzích a nejsou mi zcela jasné tyto záležitosti:

1) Co znamená přesně číslo, které vypočítám pomoci jednoduchcých klouzavích průměrů(MA=(P1+...+Pn)/n? Kdy vydělím několik CLOSE například posledních 10 dnů/počet dnů.

2)Co přesně znamená, že MA fungují nejlépe v trendujících trzích?

3) Co je intradenní obchodování?

4) Jak je možné nebo jak poznám, že trh prorazí S/R? :S :) :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

urcite mne jeste nekdo doplni, ale aspon ve strucnosti:

1) Cislo, ktere spocitate, je hodnota MA. Tedy aktualni bod, kterym krivka znazornujici MA v danou chvili prochazi. (Neni to zase tak podstatna informace, kdyz si zapnete MA, pocitac bude vsechno pocitat za Vas a Vas proto muze zajimat jen aktualni trend MA a ne jeho vypocet.)

2) Kdyz jde trend do strany (ani nahoru, ani dolu), tezko pomoci MA objevite vhodne vstupni/vystupni pozice (samozrejme zalezi na strategii, s jakou MA obchodujete). Jestlize jde ale trh nahoru (byci) nebo dolu (medvedi), krivka MA se hybe danym smerem a je vice moznosti na ni profitovat (at uz prorazenim CLOSE dane svice anebo krizenim vice MA).

3) Obchodovani v ramci jednoho dne (= nedrzite pozici pres noc).

4) Nepoznate to na 100% nikdy, ale nektere indikatory Vam mohou napovedet. Napriklad VOLUME nebo MOMENTUM, ale treba i RSI, CCI...

IMHO na vetsinu otazek naleznete odpovedi primo v knize a/nebo v manualu dostupnem zdarma zde na strankach, dale pak v clancich a samozrejme v cele diskusi, ktera uz obsahuje neco pres 8.500 prispevku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) Co znamená přesně číslo, které vypočítám pomoci jednoduchcých klouzavích průměrů(MA=(P1+...+Pn)/n? Kdy vydělím několik CLOSE například posledních 10 dnů/počet dnů.
- Vypocitane cislo Vam muze vypovedet o celkove nalade na trhu = je-li ciselna rada rostouci = trh je rostouci, je-li ciselna rada klesajici = trh je take klesajici. Tot jedna z mnoha dalsich informaci, ktere muzete dle MA ziskat. Na tyto informace je nutne poridit specializovanou knihu na technickou analyzu. Stejne tak tyto informace ziskate v manualu zdarma na tomto webu.

2)Co přesně znamená, že MA fungují nejlépe v trendujících trzích?
- Presne to znamena tolik, ze MA nefunguji v trzich s pohybem do strany, resp. ve chvili, kdy je MA rovna a trh se toci kolem ni. Tyto momenty lze take obchodovat, avsak je nutne pridat do sve analyzy doplnujici indikator nebo chart pattern.

3) Co je intradenní obchodování?
- Obchodovani v ramci jednoho dne. Otevrete-li si manual zdarma, ziskate mnohem vice odpovedi na Vasi otazku.

4) Jak je možné nebo jak poznám, že trh prorazí S/R?
- S/R uroven je Support / Resistance uroven. Otevrete-li si manual zdarma, dostane se Vam vysvetleni.

S pozdravem,

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

právě jsem se díval na nějaké grafy, kde byly znázorněny S/R. Pochopil jsem, že S/R jsou stagnující místa na trhu, které vzdorují dalšímu růstu či poklesu, ale na grafech jsou znázorněny supporty, kde cena úplně nestagnuje, trochu se zvedne nebo klesne, ale nestagnuje v rovné linii. Zde je link pro ujasnění:www.financnik.cz/art/manual/komodity-support-resistance.html


:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Z.Buffete

S/R úrovně nemusí být vždy symetrické (což je v článku přímo uvedeno), je to určité místo kde se trh rozhoduje co dál. S/R úrovně chtějí hodně cviku jelikož právě ne vždy jsou symetrické, ale když budete hodně studovat grafy tak si dovolím tvrdit, že je brzy dokážete snadno identifikovat. Z nich poté dokážete poznat dopředu kde v budoucnu znovu takové "problémové" místa budou a odhadovat potenciál daného obchodu (zda se vám vyplatí do obchodu vstoupit či ne).

s pozdravem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den pánové,

právě jsem četl na internetu (Nivinky-ekonomika), že v příštím roce mají růst ceny energií v domácnostech. Stojí tam, že vzhledem k příznivějšímu vývoji cen topných olejů na světových trzích v poslední době podraží plyn od ledna méně, než úřad očekával. Takže růst cen se většinou týka jen domácnosti? Na trhu se to nijak moc neprojeví, pouze mi spotřebitelé budeme platit více za energie. No jo, ale když energetické společnosti zdraží ceny enrgií, tak by se to mělo projevit příznivě i na trhu, nebo se mílím. Jak se to vstahuje na komodity? Akcie energetických firem by ale měli nabít na hodnotě. Snad jsem to napsal srozumitelně a napšte mi prosím Váš názor
:) :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...