Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OBCHODY 14.11. - 18.11.


vlastas

Doporučené příspěvky

Zdravíčko: long GCZ5 Fundamenty: Zlato, obchodované v New Yorku ve čt a pá pokračovalo v posilování a uzavřelo nad psychologickou hranicí $467 za unci, konkrétně na hranici, když trh posilováním vyjadřuje určité znepokojení nad celosvětovou ekonomikou. K nim patří především neuspokojující obchodní deficit Spojených Států a rostoucí geopolitické obavy doma i ve světě. Situace tak využívají hráči na trhu s drahými kovy a zvyšující se poptávka.... COMEX zlato s prosincovým dodání ve st. posílilo o $5,2 na $467,5 za unci, když za celý týden nasbíralo $9,6 dolaru a přidalo o 2 procenta, ve čt. přidal dalších $0.2 a v pátek posílil o trh o dalších $1.8. a uzavřel na hranici $468.5. TA: Po posledních obchodních dnech zvažuji vstup //long GCZ5//. Vstup nad páteční high (470.5 stop), SL 250 USD, PT 750 USD, potenciál vidím max na hranici $479.5. --------

463

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko, long či short CZ5.... ?? Toť otázka.... Funadenty: ------------ 10.11.2005 USDA plodinová zpráva a odhad světových zásob zrnin Americké ministerstvo zemědělství (USDA) zveřejnilo měsíční přehled zrnin (kukuřice, pšenice, soja v mil. bušlů, sojový šrot v mil.tun, sojový olej v mil. liber) US převedené zásoby Kukuřice - 2319 v listopadu, 2281 odhad, 2220 v říjnu (+99) US produkce Kukuřice - 11,032 v listopadu, 10,965 odhad, 10,857 v říjnu, (změna +109) US výnos Kukuřice - 148,4 v listopadu , 146,1 v říjnu Světové zásoby Kukuřice - mark. rok 04/05 - 126,5, rok 05‑06 - 114,2 (změna oproti říjnu +2,3) -------------------- TA: Techničtí obchodníci je již nemohou dočkat, kdy kukuřice vystřelí a udělá svůj pohyb up... Bohužel mám takový pocit, že si ještě chvíli počkáme... nebo se mýlím.... Páteční pěkný bull trend může něco napovědět... A tedy otázka, jak to vidíte..? Úspěšné obchody přeje Vlasťa

465

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zrdavíčko Jardo, čekal jsem oponentůru...a ta tvoje není špatná...spíše naopak, pobyh v down kanálu, který se vytvořil se velmí nabízí, nicméně zatím ještě není zřetelná snaha o odražení a trh spíše nahrává býkům.... Na tento trh jsem upozornil záměrně, protože je ještě dostatečný prostor pro up swing či down swing v případě odraženíod horní strany down kanálu... Úspěšné obchody přeje Vlasťa -------

468

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko, přeji krásný večer všem cukrářům...:))... Dneska se "náš" cukr opět ukázal a zdá se, že naplnil moji prognozu o up pohybu... (vstup nad high) a jsem moc zvědavý, co cukr předvede zítra... Prorazí silnou rezistenci, či očekáváte spíše odražení a konečně pohyb na jih... :))....?? Já jsem long (vstup na urovni 11.58, za MKT), ovšem pouze na demu, protože mi nejede platforma real Refco Xpress., dnes po clese posunuji SL na uroveň exekuce + 20 USD. Úspěšné obchody přeje Vlasťa ---------

475

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar všichni cukráři !
Tak předně C.O.T. ( pro všeobecné info - jedná se o chování velkých a malých obchodníků vychází za týden, na konci)
Long/Short: malí -5 357/+2 271 , velcí + 4 661/ 383. Pěkně si ti velcí s malými zalaškovali. Malí poslušně klusali ve směru indikátorů otevírali short, uzavírali long. Velcí je zatím pěkně oblafli.... To úplně bije do očí. Legrace by byla, kdyby je teď udělali na druhou stranu. I když, dost malých dostalo lekci a budou opatrní.
Ke dnešnímu obchodnímu dni mám jednu drobnou připomínku. Celý den se odehrával ve znamení RSI divergence....
Takže zítra to vůbec není jisté. Ostatně, kdy taky je, že jo.
Sladý život přeje greenhorn.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greenhorne, vazne se mi moc libi, jak hodne jste se do COT indikatoru "obul". V tradingu plati, ze i s jedinym indikatorem se da vydelavat mnoho penez. Resp. cim jednodussi pristup, tim lepe. COT je velmi silny nastroj, kdyby nebyl, tak by s nim Larry Williams nevydelal 1 milion USD za jediny rok. Skutecne doporucuji zakoupit knihu How I made 1 million trading commodities last year. Larry tam krasne pise, jak COT kombinuje jeste s Open Interest a svym %R indikatorem. Celkove je to dle meho nazoru skvely kompletni pristup k obchodovani a ta kniha stoji za prostudovani. Je tam spousta ukazek, takze ani neni nezbytne ovladat buh vi jak anglictinu.
Drzim palce a hodne zdaru!
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši na COT jsem narazil, když jsem hledal nástroj, který mi dodá ta nejčerstvější data pro mé rozhodování. Hledám totiž naprosto jednoduchou a hlavně "logicko-technickou" strategii. Nechci být úplně ve vleku techniky, ale chci ji v rozumné míře využít. COT mi bude pomáhat s tou "logickou" částí. Moje úvaha je taková, že COT vychází většinou v pátek. O výkendu plánuji obchody a mám tedy čerstvá data, která nejsou deformovaná žádnými obchodními dny po jejich uveřejnění. Pokud tedy COT bude v souladu s technickou analýzou a pokud součástí mé strategie bude vstupovat do pozic dejme tomu pouze v pondělí, úterý maximálně ve středu, tak by na tom možná mohlo něco být. Uvidíme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...