Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

scalping na FX


galant

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 570
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ten signal je podla mna korektny, v manuale sa tusim pise ze zacinajuci trend musi prelomithranicu +-100 nie prva usecka

teda podla mna

Btw: co sa tyka toho backtestu, musime sa nejak dohodnut na presnych pravidlach vstupov , a mam taky napad ako postupovat pri vystupoch, ja mam na to metodu, ktoru som vymyslel pre prehladny MoneyManazment, ktora urci potencial strategie , a to tak ze si zapisem od vstupu najvyssie High a low , low je zavisle na tom aky najvacsi SL som ochotny risknut na jeden obchod a High je najvissia hodnota medzi vstupom a potencionalnym SL. to znamena ze ak nastupin do trhu s tym ze som ochotny obetovat 15 pips a od vstupu po -15 pips je najvyssie high 38 tak do kolonky potencial zapisem 38 a podla toho sa potom velmi pekne da urcitesila strategie a roznych modelov profit targetov,

priklad: PT/SL 50/15, 30/15, 25/15, 20/15

a takto sa statisticky dostanem k modelu ktory mi viac vyhovuje, ci vysoke RRR alebo vysoka % uspesnost W/L obchodov
toto je len taka mala ukazka , pomocka, mozno to pomoze vsetkym tim co idu na profit targety, kedze mne sa ine metody vystupov neosvedcili
dalsia vec je ze do tabulky si mozete tak isto zapisat aj SL ktore presahuje tvoj zamer , ak mame SL zbierku trebars 15,16,15,16,15,1,18,19,5,3,6,5,8,15,, tak si Moneymanazment mozeme upravit podla toho kolko ste ochotny riskovat a podla toho upravit trebars mnozstvo lotov, a
ku kazdemu potencial SL a PT zapisujem aj datum a cas pattern a vysku vstupu popripade splnenie podmienky ak testujem bez LSMA, sidewinderu, chop indi, co vsak vacsinou nerobim
dolozil by som aj sheet ale nechal som ho doma tak snad v piatok

urcite robite nieco podobne pri testoch , popripade mozete hodit vase Know-how :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já se zabývám Woodyho CCi intenzivněji asi tak druhý týden,je velice krásné něco testovat nebo si zobrazit průběh ceny a do toho spětně montovat paterny a počítat zisky,toto ale nemůže fungovat,neboť obrazce se tvoří v budoucnosti a je jen na nás,na našich skušenostech jak si tuto budoucnost vyluštíme a podle toho uskutečníme který obchod.Možná nějaké zpětné testy by šly udělat,jestli by jsi paterny naládoval do nějakého programu a program by rozhodoval,jaký je to patern,kdy do obchodu vstoupit,kdy vystoupit atd. a bylo by to bez lidského faktoru,potom by se to možná dalo testovat.Já jsem jel asi 10 obchodních dnů na demu a ode dneška skouším live,ale jen s 0,01 lotu,takže když projedu 2-3 dolary tak je to ok,ale stejně jsem byl šul nul.Jinak navrhuju vytvořit vlákno čistě Woodyho obchodní systém,Woody v Praze nebo scalping je trochu zavádějící.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kubika

woodie system je prave jediny system ktory sa da testovat presne , teda urcite patterny ako ZLR , pretoze ma presne pravidla, dokonca presne na pip to dokazes otestovat ,aj ked ti to da sem am nejake nezrovnalosti sposobene rychlostou trhu,takto testovat sa u inych systemov neda, a prave preto ma woodie zaujima, v skutocnosti obchodujem nieco ine, a woodieho len studujem, da sa povedat ze na scalpingu som vycistil skoro caly testovaci ucet a preto sa mi vidi woodie s jeho jasnymi pravidlami dost dobry system, ale najst prenho vhodny cross a timeframe je pre mna dost problem, jeden mesiac funguje fantasticky a dalsi len priemerne , a preto by asi bolo super utvorit nejaku skupinku co sa do toho pusti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pánové,

pokud vás zajímá používání wcci a jeho výklad a úspěšnost, podívejte se sem :
www.market-talk.de/tags/fdax

je to sice pro DAX a našel jsem to náhodou, vypovídací schopnost pro používání to myslím má velkou

každý den zveřejnuje komentář k minulému obchodnímu dnu a po týdnu i tabulku s profity za minulý týden

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ono je to super a vysledky su skutocne pekne, ale DAX je index, a ja by som sa chcel dopracovat k dobrym vysledkom na forexe. to ze na akciovych indexoch dava woodie system velmi dobre vysledky je pomerne znama vec , to zdokumentoval aj tomas v seriali o woodiem, a este aj peknu prezentaciu (video) ako obchodovat nam urobil, ale vsetko len na ZLR pattern,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

airmike

nechci polemizovat, ale protože dlouhodobě dax sleduji, troufám si říci, že se chová a má manýry jako forex samotný
mě nejvíc láká možnost zadávat stopky klidně i už od 1 bodu zisku (což je samozřejmě hloupost) a nejsem omezen dávat stopku min 25 pips od současné ceny

jinak nevyzpytatelnost pohybů, daily range... není praktického rozdílu
snad jej jeden obrovský - index pravděpodobně stále poleze nahoru - dlouhodobě!
na dnech a týdnech si porovnej s mnohými crossy a nepoznáš co je co

na uvedeném linku je pro mě přínosem (jako nováčka pro wcci) možnost sledovat, že i ve dnech kdy close=open (skoro) se dá dloihodobě profitovat a paterny, které bych asi dřív ignoroval ted vidím a poučuje mě to

jak říkaá klasik - je třeba to "nakoukat"

a je to samozřejmě můj soukromý názor ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...