Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

scalping na FX


galant

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 570
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Retro

ja som sice to vlakno ncital, (idem si ho hned precitat), ale skalpovat u ECN brokera, kde sice moze byt 0 spread je sice pekna predstava ale v reale to je trosku narocne, a hned vysvetlim preco, Pri ECN je BID a ASK, a preto je nemozne dostat akykolvek fixny spread, ono proste pri urcitych scalpovacich systemoch , kde je striktne system postaveny na MM , je ECN skor nevyhodou ako vyhodou. podla, mna, (toto je len moj nazor) je lepsie dostat na cabli Fix, 3 pips spread, ako riskovat jeho pohyblivu cenu od 1-4 + poplatky, proste ked su extremne rychle trhy a su rozkolisane BID ASK sa roztahuje, , alebo nieje volatilita, tak sa scalpuje dost tazko.

otazka, predstavte si co je lepsie na scalping.

ECN , kde dostanes na EUR/USD spread 0-3 poplatky
retail broker ktory ma EUR/USD spread 2 , vzdy
retail broker ktory ma EUR/USD spread 1 vzdy okrem sprav

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike: rekl bych, ze je velmi podstatne, zda-li mas odmenu brokera (= spread, komise atd.) ve forme mnoha ticku (jako na FX) aktiva nebo je jeho vyse treba 0.3 ticku (= spread 0.3pip-u u FX) a to fixne... Uz tato zakladni a elementarni nesrovnalost (poplatek ve vysi 1-15 ticku (spread na FX pro majors az exoticke pary) vs. poplatek ve vysi "0.3 ticku" na jednu oteviranou pozici (napr. FDAX, kde tick je okolo 15-17$ a komise bezne do 5$, u men to neni tak rozdilne, ale stale jsi maximalne dalece na 1 ticku) muze ve svem dusledku ziskovou strategii pohrbit. Kdyz si k tomu pripocitas slipy (ktere "pry" na FX nejsou) a jine bezne okolnosti tradingu...

To je IMHO jeden z duvodu, proc tak valna vetsina obchodniku selhava treba se systemy ala WCCI a nizkem TF na Forexu - proste na nizkem TF casto poberou akorat ztraty, na vyssim TF se zase projevi jine "vlastnosti" WCCI.

Ultra kratke TF na FX a sledovani price action (coz je podstatou odkazovaneho systemu) je jen jina forma MM, kdy jdes okamzite ven, pokud jsi vstoupil na spatnou stranu swingu - je to jen o discipline a obchodovani toho co vidis a ne co se domnivas...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: ja ECN urcite nemam , :)ako som pisal, rozdiel BID ASK , je premenlivy a mne to nevyhovuje. je mozne ze som to sledoval u nie zrovna sirokej vzorky ECN, :), ale ide mi o princip, ja proste potrebujem mat istotu, hoci aj vyssieho spreadu, ak by sa mi malo stavat to co tu niekde pisal Fyzik alebo bizmark, asi by som nebol moc nadseny.
viem ze ECN je realny trh, ale ja radsej budem obchodovat proti brokerovi, ktory mi bude moje scalpy tolerovat, kedze v podstate to mozno ani ako scalpy neklasifikuje, kedze ide o obchody cca od 10 pips

PaJaSoft:

co sa tyka tej rozdielnosti je zrejma, ja som sa snazil pri vybere brokera vyberat to co je jednoduchsie. napriklad pri porovnani MBT a Oandy , cross GBP/JPY MBT ma rozdiel bid ask od 1-4 niekedy pri zaratani poplatku mi to prid ovela nebezpecnejsie ako fix 4.7 pip. sam vies ako sa tam rataju poplatky , je to proste pre mna rozptilovanie pozornosti, veci ktore ma v podstate nemusia zaujimat.

sam pouzivas rosa ,tak napriklad 1,2,3 ka pattern pri cabli je podla mna vysoko % uspesny pattern, ja sa snazim brat len shorty, lebo sa mi zda ze trh ma inu dynamiku, pri spreade 2,5 pri nejakych filtroch ma pattern potencial na prvej druhej sviecke na 1M od prierazu cca 12-14 pips(spread uz odratany). a tak som usudil ze obetovat 2,5 pipu, na spreade, je v ramci normy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
no ono skalperům vůbec o nějakých 100 pips nejde. Berou standardně 6 pips na EURJPY. Vstupují jedině tehdy, kdy spread klesne k nule nebo pod. A jdou do toho 20 a více loty a tím jim to těch 1000$ denně taky hodí. Používají MBT, EFX a Currenex brokery.
Chceš-li něco na inspiraci, podívej se na LinuxTrolovo forum:
www.cyrox.com/forum/

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...