Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

Dobrý den Palopuk,

K pozičnímu obchodování Woodieho bych dodal (z mých poznámek z pátku):
Používa zobrazení jen CCI s periodou 20 (myšleno na denních grafech). Je li momentum v trhu, pak vstupuje 30 min před uzavřením trhu příkazem LIMIT nebo těsně před uzavřením příkazem MKT. Přetrvá li momentum v trhu do dalšího dne, pak se většinou udělá GAP v náš prospěch. (CORN, SOJA, SOJOVÉ BOBY).
K zobrazení nepoužívá TCCI a pokud se vyhneme ZLR nemusíme mít k dispozici ani SW ani CZI. LSMA a EMA 34 jsou již pak běžně dostupné na většině zobrazovacích prostředcích. Popř. je možné je dopočítat. Nikdy jsem takhle obchodovat nezkoušel, ale docela mi to imponuje a rád bych si později nějaký backtest udělal.

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jen bych si dovolil k dnesnimu clanku o patternu GB100 doplnit, ze pro urceni sklonu EMA34 neni nezbytne nutne sledovat primo EMA34 v cenovem grafu a uhel slozite merit nebo porovnavat s kartickou. EMA34 je v grafu WoodiesCCI vyjadreno indikatorem CZI na linkach +/-100, takze je jasne videt, kam zrovna EMA34 smeruje (hnedy = dolu; modry = nahoru; zluty = do strany). Uhel je pak ve vetsine sofistikovanejsich studii (napr. AmirN) zobrazen na prave strane CCI grafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
mozno banalna a niekomu sa zdajuca zbytocna otazka, ale ako vystupujete z trhu ? ja som doteraz vystupoval v mojom testovani pri CCI hook. zda sa mi to jednoduche a lahko identifikovatelne :) vystup na close posledneho baru pri ktorom prislo k zalomeniu usecky. cez vikend som vsak prisiel na zaujimavu myslienku ... vystupujete priamo na tejto urovni pred ukoncenim obchodovania tak ako pri vstupe, alebo tak nejak posuniete SL na close po vytvoreni hooku s tym, ze je este moznost ostat v trhu ak ten stupa, alebo aj stratit ked druhy den otvori gapom proti mojej pozicii. testovali ste to niekto a ak ano tak s akym vysledkom ?

Dik

Palo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Palopuk,
posouvat SL k last close je zbytecne. V takovem pripade nedavate trhu vubec zadny prostor v pokracovani trendu. Kdyz chcete posouvat SL, udelejte to jak jsem popsal v TSS vlaknu, tj. po hooku na indikatoru posunte SL k last low [pri uptrendu]. Tak davate trhu alespon trosku prostor na pokracovani trendu.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny.

Používáte někdo pro Woodie CCI Amibroker s AFL zobrazením systému?
Co znamenají ty občasné červeno-zelené puntíky pod linkou +200 ?
Jejich barevnost ani výskyt se SW nekorelují.
O co jde?

Pak je tam ještě oproti běžnému schématu pomalejší CCI, konkrétně CCI50.
Co s ním?
Může to mít význam pro nějaké pomalejší trhy či dlouhodobé trendy?

Četl jste o tom někdo něco zajímavého nebo to přímo využíváte?
Díky za jakýkoli podnět k těmto nadstavbám.

Petr Fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
Planuji v brzke dobe koupit na zkousku real time data od eSignal do Amibrokera /musim kvuli toho prejit na profi verzi ze standartni/. V AB mam wcci ostrouhane o zbytecnosti a take vyladene barvy. S indikatorem tdy nemam problem. Chtel jsem se zeptat, pokud to dobre chapu, pri vykresleni napriklad ducha a nakresu trendlinky na wcci, Woody vstupuje 20sekund pred Close usecky, ktera TL prave protina. Na skoleni jsem si vsiml ze mu cena a tedy i krivka na wcci kmita u praveho okraje a kdyz vidi ze uz TL protla, tak muze vstoupit pred close. Chtel jsem se zeptat jestli tohle AB umoznuje spolu s daty z eSignal, nebo funguje pouze na bazi OHLC a musim tedy napriklad na 5min timeframe pockat az se usecka protinajici trendlinku dotvori,uzavre a vstoupit az nasledujici usecku?

Dekuji, chtel bych si to ujasnit nez zamrazim penize pri prestupu na profi verzi a nez koupim ziva data..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas obchodnici.
Obchodujem WCCI metodu na Live ucte ER2, YM a EC, ale EC za celyt cas len jeden obchod. Moje skusenosti su nasledovne : Snazim sa obchodovat trendove aj netrendove paterny. Tie netrendove vynasaju omnoho viac profitu a menej krat mi zozeru stopku. Zatial mam najhorsiu skusenost zo ZLR. Ak dam zakladnu stopku 10 tikov a po dosiahnuti zisku 10 tikov ju posuniem na vstupnu cenu +1 tik, tak sa takmer s istotou mozem spolahnut, ze ma na tomto bode vyhodia, alebo sa cena na profit 10 tikov nedostane a rovno mi zozeru stop. Za cely cas co tento system obchodujem zacinam mat dojem, ze to je tak trochu scalping system opierajuci sa o momentum. Tragedia je potom vtedy, ak vam 3 x za sebov vyzeru stopku a clovek je s toho frustrovany, tak stvrte ZLR nezobere a to bolo to za +500 USD. Stalo sa mi to 2 x . Samozrejme papertrenigarom sa take veci nestavaju, lebo im emocie nepracuju, tak bacha na to. Rozmyslal som teda ako tuto vec vylepsit a napadla ma takato myslienka ist do obchodu 2mi kontraktami. Prvy uzavriet pri profite +10 tikov a na druhom posunut STOP s -10 na -8 tikov. Malo by to pracovat tak, ze som vtedy zaplatil vsetky vstupne poplatky a nemam tak blizko stop aktualnej ceny, takze mam vacsiu sancu, ze ma nevyhodia pre maly stop, ale mozem sa zviest pre potencionalny vacsi profit. Zatial saom to ale este neskusal asi s tym zacnem dnes na YM a uvidim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...