Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

alter:

1. ZLR - OK
2. ZLR - nebral bych (nelibi se mi uhel - kontroloval bych dle YM; dale se mi nelibi SW - mam radeji vice baru stejne barvy)
3. ZLR - neplatne (prilis nizko)
4. ZLR - neplatne (prilis nizko)
5. ZLR - neplatne (prilis nizko - vstup az na dalsim baru, nez ktery je oznacen)
6. ZLR - OK
7. ZLR - OK

Tj. ze 7 prezentovanych ZLR bych uvazoval o trech. Tam bych pak hodnotil momentum v trhu, korelaci s YM apod. Predpokladam, ze prinejmensim 7. ZLR bych z techto duvodu vcas odfiltroval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Martinek .
Prave ma zaraza jedna vec v pripadoch 3, 4,5 . Pytal som sa aj na Woodieho stranke a aj tu na financniku je par prikaldov s tym ze sa ZLR berie az po 120-130 hranicu.
Pripad 5. som zle oznacil, ale ako aj v pripadoch 3, 4 koniec usecky je o poznanie nizsie ako vstup cca 20 sec pred jej koncom a tak by sa do tej hranice zmestili. Asi bude fakt lepsie brat cisto 100ky, resp. individualne zhodnotit situaciu.

Vdaka za reakciu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter: Ja beru, pokud se mi vse libi, ZLR do +/-120 (do 130 ne). Ale swing se _musi_ utvorit v rozmezi +/-100. Jestlize se vytvori na hranici nebo mimo tuto oblast, pak neni ZLR platne.

Ale chce to otestovat. Skoro kazdy bere ZLR jinak a hleda svoji cestu - nekdo sleduje TCCI, nekdo vyhodnocuje situaci dle ATR, nekdo bere ZLR jen po prichodu z extremu etc. Najdete si svuj zpusob, ten otestujte, vyladte a vse bude fungovat. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer.
Este som sa chcel spytat na uhol, pisete ze sa vam nepacil.
Jedna z definicii hovori (pre downtrend):
'The CCI line must then reverse back (hook down) in the direction of
the establish trend CCI breaking the uptrend line must have a angle of
90 degrees or more down'

Nechapem o ktorom uhle hovoria, o uhle medzi CCI?
Pochopil som to tak ze uhol medzi CCI up and down musi byt 90 stupnov alebo CCI down musi smerovat este strmsie dole. Je to tak spravne?
Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud to dobře chápu tak RD je pro opětovný návrat CCI do trendu, poté co se snažil trh otočit na opačnou stranu.RD vychází ze ZLR, které selhaly a neposunuly trh ve měru trendu. Zde je asi nutno filtrovat pomocí buď LSMA, nebo CZI, nebo SW, nrbo strmostí úhlu CCI.
TLB vychází z extrému tj. 200 a výš.Je to potvrzení směru trendu poté co trh vyletěl až do extrému.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer. Pri backteste som zistil, ze mam pomerne vela neuspesnych vstupov. Pri cca 100 obchodoch mam uspesnost len 35% pri RRR 2,6. Stale si myslim, ze nemam doriesene vstupy, pretoze sa vatcinou k vystupom ani nedostanem. Prikladam obrazok so vstupmy ZLR. Mohli by ste mi povedat, preco su ZLR vstupy oznacene vertikalnou ciarou neplatne? Vdaka

2561

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter:

1) platne, ale nevyslo
2) platne - ja bych ho ale nebral, protoze mi statisticky vychazi mizerne ZLR, ktera protnou ZL
3) nejak nevidim jasne konec te vstupni usecky; pokud byla do +120, pak je platne
4) platne - nebral bych (viz 2)
5) platne - urcite bych ale pri tomhle uhlu sledoval momentum trhu
6) pokud byla vstupni usecka do -120, pak je platne

Nic nefunguje na 100%.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Alter.
K Martínkově odpovědi doplním svůj pohled, ne zcela orthodoxně Woodistický, ale snad trochu pomůže.
- ZLR (1), (3) a (5) mi nevycházejí statisticky dobře a neberu je na základě svého filtru, kterým je extremní TCCI. (Hlavně se to týká případu (1), u dalších dvou jsem opatrný a koukám na další kriteria. Pokud TCCI takto extremně předbíhá CCI(14), pak ve statisticky významném procentu se momentum vyčerpalo a dochází k obratu.
- ZLR pod ZL mi vychází dost dobře, ale připomínám, že neobchoduji striktně Woodieho a navíc mám pro platnost ZLR dodatečný (a dost účinný) filtr, kterým je směr a celkový stav MACD-L, což je trochu o něčem jiném a musí se to dost nakoukat.
- Podstatné je, dle mého skromného názoru, aby sis různé typy ZLR, podpořené dalšími kriterii, zhodnotil na staticticky významném období a z toho vycházel při obchodování. Názor druhého může být založen na jiných znalostech, zkušenostech a testech a celkovém pohledu na věc a není rozhodující. Může tě jen nasměrovat k další práci, ale nedá se dle něho obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...