Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

to Fofo
Dle Vašeho příspěvku nedokáži poznat jak dlouho sledujete trhy. Prvně Vás však uklidním že neexistuje obch.systém který vybílí trhy vč.WCCI!!!
Každy OS potřebuje čas na nakoukání a získání citu pro něj. Já osobně testuji WCCI již 6 měsíců a nědělal jsem mezitím žádný jiný systém. Mohu Vám říci, že až teď si začínám pořádně uvědomovat jak daný systém obchodovat.
Pokud Vám mohu poradit, tak si otevřete účet u IB, zakupte Sierru a pak nahrajte nějaký front end pro zadávání příkazů a začněte testovat. Sám uvidíte jak celý systém funguje.
I Woodimu selhávají paterny!! V trzích neexistuje jistota, kdyby tomu tak bylo, tak by nám bohatě stačil třeba jednoduchý MA a byl by z každého milionář:-). A pak jak sám Woodie na semináři zde v Praze řekl 85% dělá psychika!!! A to Vám mohu zcela otevřeně potvrdit, protože můžete dostat signál pro vstup. Po vstupu se CCI začne otáčet, či zpomalovat a Vy zvažujete dle pozice paternu zda zůstat, či vystoupit. Co následuje ........... to poznáte při testování.
Přeji Vám mnoho úspěchů při testování.
Hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Fofo:

Dobrý den, píšete "exsistuje niekolko paternu s Woodie cci a je to tak dokonale" - v tradingu slovo "dokonalé" vůbec neexistuje. Trhy se stále mění. To je ten háček. WCCI berte jako možný přístup, ne jako mechanický systém, který začnete používat a vydělávat. Abyste dosáhl výsledků žáků woodieho, budete potřebovat velkou dávku sebekázně a kontrolu nad svou psychikou. Woodie používá, jak jistě víte, řadu paternů a výtěžnost spočívá v tom, že nefunkčnost jednoho paternu v určitém období zastoupí další paterny. Některé nenápadné paterny (které nevezmete) nadělí obrovské zisky a některé naprosto zřetelné, budou končit ve ztrátě. Na psychiku je to docela záběr. Určitě ale stojí za to, aby se s tím člověk dlouhodobě zabýval.

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Nazdar tradeři,

zkoušel někdo obchodovat WCCI na tickových grafech? Před pár dny jsem to zkoušel(konkrétně 233 tick) v rámci backtestu na ER2 2 sec datech od Magicu a nevycházelo to vůbec špatně - i když v reálu to asi bude chvilkama celkem fofr :-), tak by mě zajímalo, jestli to bude na live vůbec obchodovatelné - pokud s tím má teda někdo konkrétní zkušenost.

Pokud se to už někde rozebíralo, tak se omlouvám, ale bohužel jsem to pomocí vyhledávání nenašel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

romang:
zdravim.. ja som to chvilu skusal, nevyzeralo to zle... ale ked sa otvori trh, je tam strasne vela z obchopdovanych co vytvara velmi vela sviecok, co moze byt za dosledok vela falosnych signalov.. ale kazdy je iny clovek, a vam to moze vyhovovat... ja som osbne skusal woodieho na range bar s nastavenim 0,8.. tak sa tiez pekne veci vytvaraju...
urobte research na to a napiste, rada sa poucim:))
Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zero 999

Já s RB taky trochu experimentoval od 1,1-1,5 ER2. Vstupy na základě SSTO a MACD, výstupy taktéž - ale zatím se mi nepodařilo najít způsob jak optimalizovat nastavení velikosti RB v závislosti na tom jak se trh momentálně chová, protože jsem právě pomocí RB filtroval velké množství falešných vstupních signálů(vstup byl close vstupní RB + 1/2 rozsahu RB) - vycházelo mi, že při vhodně zvolené hodnotě RB s velmi vysokou pravděpodobností platí, že pokud na RB, která následuje po RB na níž jsem obdržel vstupní signál, trh urazí víc jak 50% jejího rozsahu, tak už se v naprosté většině případů neotočí zpět a jde do prifitu. Pokud se měl otočit tak to stihl do těch 50% rozsahu RB, velice často se to otáčelo 1 tick pod 50%. Ovšem to nastavení se s časem měnilo a pro úspěšnost bylo celkem dost kritické a metoda pokus - omyl není z dlouhodobého hlediska řešení. Ale když to fungovalo, tak to vybíralo rozjeté trendy skoro celé a pokud trh netrendoval, nebo málo, tak to většinou končilo na BE+1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

co sa tyka RB, ked je trend, nadherne ukazuje ZLR, ktore vychadzaju potom aj na 70-80percent.. a ked je to podporene aj s TL, je to ovela uspesnejsie... aspo pre mna... v poslednom case je ale trh casto v chope, co na tejto strategii ublizuje a sa robi vela falosnych signalov...preto to musim filtrovat SW a CZE... darmo, nie na vsetky fazi trhu to funguje... teraz si rboim analyzu WCCI na 3min TF.. a celkom sa mi osvedcil vystup ked TCCI pretne ZL... hlavne ked CCI sa dostane vysoko(nas -200/+200), sa orientujem podla toho... lebo CCI klesa, ale cena nie vzdy... co nam moze nejake tie love zobrat...:)) preto ked sa TCCI pohybuje blizjko CCI viem ze je vsetko v poriadku...
Zero999

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zero999

Momentálně se začínám o WCCI zajímat trochu důkladněji. Je to už hotová a robustní kostra, kde stačí doladit osobní nuance a to mi teď vzhledem k tomu, že mi spoustu volného času pro sebe uzurpuje můj roční syn, vyhovuje. Teď už jenom nasbírat dost statistických dat ...
RB dám na nějakou dobu do šuplete a až bude víc volného času, tak se do toho opřu naplno a to by bylo, aby nebylo.:-)

romang

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady musím souhlasit s Martínkem.. ono opravdu záleží jak k tomu přistupuje, někdo má SL 20 tiků, někdo 10, někdo posunuje při 7 někdo při 10 někdo vůbec, atd...Podle toho se někdy udržíte v obchodu ve kterém druhý už dávno není a inkasoval malou ztrátu. po druhé je to naopak..Nemyslím, že by současné ER nějak nepřálo ZLR, U mě je to tento měsíc např. nejsilnější pattern..

s pozdravem Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tak, zalezi jen na money managementu a vhodnem filtrovani, tj. pristupu k systemu jako takovemu. Soucasny charakter trhu sice neni zdaleka "optimalni", ale u mne se to projevuje maximalne snizenim poctu obchodu za den, rozhodne ne nejakou vyraznou statistickou odchylkou v uspesnosti jednotlivych patternu oproti jinym obdobim, v nichz trh vyrazneji trenduje. Vsechno je holt relativni... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozrejme filtrovat je mozne cokolvek. Ono s tym SL je to vzdy relativne, pokial je vatsi tak aj strata je vacsia, vyhoda je ze nemusite zo ziskoveho obchodu vypadnut pokial vas sviecka zachyti. Asi najlepsie je ho mat optimalny:)Ja osobne ine paterny tzv. protitrendove ani nekukam, na to mam ine metody. Inak len doplnim, ze pre zaciatocnikov je najlepsie si otestovat WCCi na simulovanom ucte, tam tiez rychlo clovek zisti, ze je dolezite aby sviecka zavrela, alebo tesne pred koncom. Mne najviac v zaciatkoch robilo problem pockat na ten signal, aj ZLR sa meni pocas vytvarania sviecky. Ono testovat v minulosti je ine ako v realite:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sice len papierovo ale tiez idem ZLR pre ER2 na 3min TF. Za vcerajsok (teda 24.1.) tam toho naozaj nebolo. No ntereba zabudat ze aj neobchodovanie je uscastou strategie (If things aren't gong right don't push it - not to trade is still a trading decision). Teda pojem "nemusí vycházet" by som nebral do slova. A na tento den by sa dalo pozriet aj z opacnej strany, ktora by mala byt dolezitejsia si myslim a to ze sme neprisli o ziaden kapital. Teda moje hodnotenie daneho dna by mohlo zniet aj presne opacne ;)
Ale sa mi keca, ked este nejdem live co? :)

"Trejdu" zdar

Doggy


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...