Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  • 0

Kudy správně na money & risk management


petr85

Otázka

Dobrý den,

obchoduji portfolio akciových strategií (většina ideově vychází zde z finančníka). Automatizaci mám již vychytanou a robustní, letos bych však velmi rád zapracoval ještě na lepším řízení risku v rámci portfolia a nejsem si zcela jistý, jak to správně uchopit. Pokud by to šlo, chtěl bych se s Vámi poradit, jak Vy osobně přistupujete k následujícím otázkám:

  1. Jakou alokaci kapitálu přidělit jednotlivým strategiím - čím se v tomhle případě řídíte ? A ovlivňuje nějak vaše rozhodnutí i to, jaký počet pozic daná strategie obchoduje ? Či jestli strategie obchoduje LONG / SHORT ?
  2. Pracujete nějak i s max. riskem na každé pozici u strategií na akciích ? Např. omezení velikosti pozice definováním max. % kapitálu, nebo nějak jinak ? A pracujete např. s jiným nastavením pro LONG / SHORT strategie ? Případně jak to lze nějak "systematicky" uchopit ?

Abych jen načrtnul - obchoduji aktuálně cca 8 strategií, většina bez SL a některé systémy generují relativně velké ztráty (v poslední době např. swing shorty). Je mi jasné, že když se mě to zdá moc, můžu snížit alokaci kapitálu, každopádně jsem se chtěl dozvědět, jak s tím pracujete Vy.

Díky moc
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 odpověď na tuto otázku

Doporučené příspěvky

  • 0
15. 1. 2024 v 8:12, petr85 napsal/a:

Dobrý den,

obchoduji portfolio akciových strategií (většina ideově vychází zde z finančníka). Automatizaci mám již vychytanou a robustní, letos bych však velmi rád zapracoval ještě na lepším řízení risku v rámci portfolia a nejsem si zcela jistý, jak to správně uchopit. Pokud by to šlo, chtěl bych se s Vámi poradit, jak Vy osobně přistupujete k následujícím otázkám:

  1. Jakou alokaci kapitálu přidělit jednotlivým strategiím - čím se v tomhle případě řídíte ? A ovlivňuje nějak vaše rozhodnutí i to, jaký počet pozic daná strategie obchoduje ? Či jestli strategie obchoduje LONG / SHORT ?
  2. Pracujete nějak i s max. riskem na každé pozici u strategií na akciích ? Např. omezení velikosti pozice definováním max. % kapitálu, nebo nějak jinak ? A pracujete např. s jiným nastavením pro LONG / SHORT strategie ? Případně jak to lze nějak "systematicky" uchopit ?

Abych jen načrtnul - obchoduji aktuálně cca 8 strategií, většina bez SL a některé systémy generují relativně velké ztráty (v poslední době např. swing shorty). Je mi jasné, že když se mě to zdá moc, můžu snížit alokaci kapitálu, každopádně jsem se chtěl dozvědět, jak s tím pracujete Vy.

Díky moc
Petr

To je poměrně dost komplexní otázka. Osobně skládám strategie podle korelací, risk profilu a principu jak obchodují. Nejvíce se orientuji podle anualizované volatility na úrovni strategie a na úrovni portfolia. Plus také zvažuji různé nejhorší možné scénáře potenciálního vývoje pozice. Např. pro short zvažuji, co by se stalo, kdyby pozice gapnula řekněme o 200 - 300 % proti mé pozici a tomu přizpůsobuji váhy.

Na Finančníkovi se tématu věnuji dost podrobně v klientských sekcích, takže by bylo dost neefektivní psát vše znovu sem  - v podobě komplexnějšího popisu je problematika zpracovaná v základním workshopu a pak nejvíce v Trading Room, kde průběžně diskutuji právě i své váhy v živém obchodování a co mě k vede třeba k tomu, že váhy upravuji. Plus je zde i portfolio tester, obsahující metriky které zvažuji. Nemám v tomto ohledu vysloveně systematická pravidla. Na úrovni stavby portfolia jsem ze všech směrů patrně nejvíce diskréční.

Jinak já osobně ve swingových mean reversion shortech poslední dobou žádné relativně vysoké ztráty nemám. Obchoduji je přes strategii, které říkám MR3000S, vstupy/výstupy sdílím i veřejně právě v Trading Room a moje equity složená z živých plnění v Interactive Brokers vypadá od spuštění Trading Room takto:

image.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpověď na otázku

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...