Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SOFTS - SUGAR (cukr)


vlastas

Doporučené příspěvky

Dobrý den. Zdravím všechny, kdo obchodují cukr.

Mám pár dotazů:

v poslední době se začal cukr (stejně jako další softs) obchodovat i elektronicky. S tím souvisí i problém, na který jsem narazil. V Gecku TNT je možné zobrazit pouze open outcry ale měl by jít i combined, jako např u corn. Nebo se mýlím?

Dále se chci zeptat, pokud používáte PFG, tak na netu jejich grafy šly obnovovat i po 1 minutě a byly tak zpožděny tak cca o 3 minuty proti reálu. Teď se mi u cukru, kakaa atd grafy zobrazují s půlhodinovým zpožděním. Nevíte náhodou, v čem je potíž?

A je elektronické obchodování dostatečně likvidní? A lze takto obchodovat cukr i přes IB?

Děkuji moc za odpovědi a všechny zdravím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to je mi jasné rarite. proč ta ironie?

ptal jsem se kvůli tomu, že došlo ke změně a někdo by mohl vědět, v čem změna spočívá.

je zajímavé, že grafy šlo aktualizovat s cca 2 -3 min zpožděním jak u softs, tak u mas, grains, prostě všech komodit. docela mi to stačilo pro poziční obchodování (mám strategii kde intra potřebuji, hlavně při open).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tominek.

Bez ironie, suchá skutečnost. Nepamatuji ( a mnoho let zpět), že by krom veřejných dat CBOT byla veřejně přístupná data jiných burz méně jak 30 min. zpožděná.
Takže se nic neměnilo, nemění a k naší škodě asi ani nezmění. Někdo ty amícký dobře placeny vkládače dat zaplatit musí.
Snad elektronika to napraví.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

rád bych se zeptal, jak ovlivňuje cenu cukru sezónost. Jestli bude cena cukru na jaře stoupat, protože budou ubívat zásoby cukru a po sklizni bude naopak jeho cena klesat.

Cena cukru (sugar no. 11) vypadá zajímavě, vypadá to na odražení se ode dna a možný uptrend. Loni v létě byl docela vysoko.

Díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 11 months later...
  • 2 months later...

Dobrý den.Jsem začátečník zajímají mě komodity od minuleho týdne jsem se do toho ponořil,úplně mě to pohltilo.Vím že můj dotaz se sem moc nehodí,ale usoudil jsem ,že zde by mohla moje otázka nejlépe zodpovězena.Myslím si jako ve všem že praxe učí nejrychleji a nejefektivněji,a že když budu jen číst budou se otázky jen množit.Základ jsem myslím pochopil dobře.Potřeboval bych poradit nějaký software a obchodní platformu pro obchodování komodit.Anglicky moc neumim a proto by bylo nejlepší něco v češtině.Mam staženej mimo jiné amibroker,ale zde mi jdou jen akcie.Nejlepší by bylo nějaké demo,kde bych si to mohl vyzkoušet. Nechcii si kupovat něco s čím nemám zkušenosti ,a nevím jestli mi to bude vyhovovat.Poraďte něco.Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...