Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SOFTS - SUGAR (cukr)


vlastas

Doporučené příspěvky

Zdravím komoditní obchodníky, situace v cukru je alespoň pro mně velmi nevyzpytatelná, hlavně proto, že každý další den trh vytváří nová a nová maxima a nikdo nedokáže řící, kam až může trh jít... Podle TA mi indikátory naznačují otočení trendu, nicméně funamenty tlačí trh pořád a pořád vzhůru.... Ve čtvtek se na začátku trhu opět vybírali zisky (tak jako téměř opakovaně), nicméně záhy začaly nakupovat komoditní fondy (jak je vidět na ID průběhu). Jakmile se cena přehoupla přes středeční high cena vystoupala rychle na nové maxumum (zřejmně bylo aktivováno velké množství buy stop pokynů a březnový kontrakt dosáhl nového maxima na hodnotě 13,63 centů. Během páteční seance trh konsolidoval, kdy vytvořil opět nové maximum, ale ve druhé 1/2 obchodního dne o sobě dali vědět hlavně mědvědi a trh po dlouhé době měl zase bear charakter. Lze očekávaý otočení trendu...? Cena cukru je oproti začátku letošního roku asi o 50 % výše. Podle obchodníků z parketu jsou v blízkém horizontu reálné hodnoty kolem 14 až 14,50 centů za libru a během příštího roku by se cena mohla dostat až na úroveň kolem 16 centů a není vyloučeno ani překonání maxima 16,27 centů z roku 1990... :)). Takže co vy na to....:))?? Přikládám denní průběh grafu... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

582

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Podíval jsem se cukru trochu do historie. Už se těším na sladce výživné medvědí roky. Je mi líto, že nejsem v reálné cukrové pozici, ale teď už bojím, bojím o moje dolárky. Může to sice ještě jít nějaký čas na sever, ale kdo ví.... Jenom připomínám, co tu již na finančníku zaznělo: Existuje přísloví: „Jsou staří obchodníci a jsou odvážní obchodníci. Ale nejsou žádní staří odvážní obchodníci.“ Mnoho zdaru přeje Greenhorn.

588

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to loboš:
Zdravíčko, z tvého příspěvku lze mezi řádky vyčíst, že jednak máš za sebou "obchodní ztráty" a jednak se orientuješ v opcích...:)).... Přiznám se, že od doby, kdy jsem lehce "čuchl" k opcím, čím dál více se mi líbí kombinace long pozice + nákup put opce (na hladině předem definováného SL) či short pozice + nákup call opce... Jinak je pravda, že cukr opět dneska vyrazil vstříc novým maximům.... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

co ten cukr ted provadi, to je opravdu uzasne (z pohledu obchodnika)... timto tempem za chvili bude na hodnote 15.8 z roku 95. za jeden den ted dokaze udelat 500$. za posledni mesic 2464$ na kontrakt. Kdyby se tak clovek vezl v takovemto obchode ;-).

nevite co se to delo v cukru v prosinci 2003? Grafy tam nejak zahadne utikaji k nule (v TNT i na WEBovych grafech - SB2004H) ... to se opravdu prodavalo za tak nizke ceny?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko, pravda, pravda.... cukr na burze NY pokračuje ve svém "divokém" růstu. Během včerejšího obhcodního dne se kurz březnového futures kontraktu (SBH6) zvýšil o dalších 13 ticků a uzavřel na 14,33 centů za libru. Trh tak vytvořil nové kontraktní maximum (max. za posledních 10 1/2 roku). Trh je skutečně velmi bull a mám pocit, že si nikldo netroufne odhadnout, kde je mezní limit růstu a kam až se může cena vyšplhat vyšplhat. Podle výsledků io trh s cukrem připsal letos téměř 60% a lze předpokládat, že růst bude pokračovat i v roce 2006... No nechme se překvapit.... Nicméně přikládám týdenní graf, kde hlavně RSI trošku varuje... Takže kde jsou ti medvědi...:)))...? Úspěšné obchody přeje Vlasťa

659

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

nechápu , proč se zrovna v tomto vlákně nediskutuje....????
ti co věří na vyvrcholení , měli by vidět , že v cukru je trojitý vrchol - 1990-1995-2006. Dvakrát v historii spekulanti vyhecovali zběsilou akci, kdy cukr vyletěl z této pozice do výšin...bylo to v roce 1975 a 1981. Já nemám k dispozici data COTu z tohoto období a vůbec si netroufám předpovídat , co nastane v nejbližších měsících. Já jen vidím, že dlouhodobě mají long comm (nákupčí) otevřeno asi o 150 tis. pozic méně než prodejci. Pozor v posledním kvartálu minulého roku se nákupčí zbláznili a nakupují a nakupují a prodejci ji velmi ochotně prodávají. Spekulanti ti velcí si v posledním kvartálu vybrali zisky a myslím si , že teď záleží na nich. Long comm. potřebují nakupovat, ale rádi by za nižší ceny, bohužel fundamentální zprávy jim moc nepřejí.... Short comm. jsou v poho- mají prodáno... Jedinný kdo může krýt nákupčí, kteří musí nakupovat , jsou spekulanti. Teď se asi láme chleba , jestli cukr vyletí do výšin, nebo ta bublina splaskne, protože spekulanti nebudou ochotní riskovat...
Zdraví všechny Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PET:
Zdravíčko, nikdy jsem podobně vzdálenou opci nekoupil (SBK7)... Spíše jsem chtěl vyvolat debatu, zda existuje opravdu reálná možnost pokles ceny až na hodnotu 12.50 (nejpozději k 13.4.2005), respektivě až k hladině 10.0 (nejpozději 13.4.2007)... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...