Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MEATS - LIVE CATTLE (hovězí)


vlastas

Doporučené příspěvky

Ivane,
zdá se, že pohled na princip COTu máme v zásadě stejný.
Pro vyhodnocení situace z hlediska COTu nepoužívám žádné COT grafy, které jsou dostupné na internetu, ani žádné grafické ztvárnění. Používám pouze ta čísla z tabulky, kterou jsem uvedl např. v kukuřici.
Klasický přechod ze short do long trendu jsem uvedl zde:

www.financnik.cz/forum/read.php?2,10807,page=2

January 28, 2006 05:20PM + January 28, 2006 09:17PM

to je pro ilustraci, jak to chápu a jak se na problematiku dívám.
Není to žádné dogma, protože pochopit COT ve všech souvislostech je pěkná dřina. Zdaleka ještě nejsem ani v polovině, jak to tak na sobě vidím. A to jsem poměrně optimista.
Můžeme si vzájemně radit, podpořit se, ale odmakat si to musí každý sám, to už jistě víš.
Hodně zdaru
Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No zajimave to bude kazdopadne a jestli vubec do te long pozice vstupovat ... pokud se clovek na to podiva z fundamentalniho hlediska, je tady jiz treti vyskyt nemoci silenych krav oznameny oficialne v USA po tomto vikentu a hlavne co nejspis melo vliv na pad ceny po novem roce, je opetovny zakaz vyvozu hoveziho do Japonska(udajne nejvetsi odberatel americkeho hoveziho), ktery zacal platit prave nekdy na prelomu roku.
Je taky zajimavy fakt ten, ze to neni poprve co Japonsko prestalo odebirat hovezi z USA, uz se to stalo v prosinci 2003, a teprve v pulce prosince 2005 dovoz opet povolili aby jej zase za par tydnu zase zakazali.
Navic kdyz se clovek podiva na graf v unorovem reportu Cattle on Feed, tak oproti lonsku(ale i predlonsku) je v unoru 2006 o cca 800 000 kusu skotu vice. Mozna toto pramenilo z puvodni euforie, kdyz Japonsko po dlouhe dobe zase zacalo hovezi odebirat no a ted jim to zase tipli. Takze kdo vi jestli se trend v dohledne dobe zase obrati nebo bude padat dal, nejspis nabidka bude hodne prevysovat poptavku.
A kdyz se clovek podiva co delaji velci nakupuji o 106, protoze jist se musi a od pocatku prosince byla cena kolem nekolikamesicniho maxima a ted konecne sla dolu tak na to vrhli. Jestli to ale obrati trend tezko rict. Taky jsem zvedavy na patek.
Snad jsem neplacnul nejakou blbost kdyztak me prosim opravte. Teprve do toho pronikam.

Kaja

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsou to zajímvé fundamenty, které staví opravdu celou do trochu jiného světla. Jak nejsem angličtinář, tak nemám šanci si to takhle hezky dát dohromady.
Takže ještě díky a budu to se zájmem sledovat. Pokud občas takhle něco napíšeš, bude to super.
Prosím, pokud bys mohl přihodit nějaký odkaz, tak z toho zkusím něco vydolovat.
Hodně zdaru. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Greenhorne,
na to BSE jsem narazil na jednom ceskem serveru kde maji takove kratke zpravicky ohledne komodit a overil si to tady:
www.cattlenetwork.com/content.asp?contentid=22908
Co se tyka toho reportu Cattle on Feed ten je tady:
usda.mannlib.cornell.edu/reports/nassr/livestock/pct-bbc/
vychazi kazdy posledni Ct v mesici tusim.

Historicka data COT od roku 1986 jsou tady:
www.cftc.gov/dea/history/deahist-cot-ftp.htm
v excelu nebo CSV formatu, ale to asi vis.

V tom roce 2003 to bylo tak, ze prvni prosincove dny maximum, 4.12. mírny pokles a okamzite zacinaji nastupovat COM do longu, pad se na chvili zastavil a 23.12. pada behem 3 dnu na minimum za minimalniho VOLUME. Tady je COT(Change in Comm Long All - zmena oproti predchozimu tydnu) v prosinci 2003:

30.12.2003 -60
22.12.2003 2781
16.12.2003 686
9.12.2003 1086
2.12.2003 -487

Mozna to s tim BSE nebude tak horke, nebot Japoncici jsou na tom jeste hur, oni sami maji uz 23 pripadu BSE, takze mozna to americke maso je mensi zlo a pokud z USA vyloudi nejake zaruky, ze jim uz nakazene maso neposlou se mozna nejak domluvi.

Taky nejsem zadny anglictinar, ale jsou ruzne webove prekladace a snimi to jde, ikdyz ten strojovy preklad je mnohdy srandovni, ale ta informace tam je. Zkus treba tady:
www.britanik.cz/ maji tam hodinove plnefunkcni demo, nebo www.translat.cz/ .

Zdar vsem. Kája

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vespolek, už je to zase o hodně zajímavější. S odvoláním na svůj příspěvek z 12.3. 10:21PM jenom přikládám tabulku, jak to pěkně zraje... Omlouvám se, mám teď málo času, ale stejně to asi nepotřebuje moc komentovat. Takže pouze pro upozornění, aby to náhodou neuteklo. Commercilas oproti minulému týdnu téměř ztrojnásobili nákup na nízké ceně a to ještě za poklesu ceny.... Bravo chlapci ! Hodně zdaru přeje Greenhorn. Koukám, že jsem tu tabulku moc oříznul, tak jednotlivé sloupce: - změny oproti minulému týdnu NON-long...NON-short...Commercial_long....Commercial-short.... OI

1062

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
souhlasím s Greenhornem. Com nakupují poměrně agresivně už třetí týden za sebou a pokud nebude nějaký drsný fundament, tak jedem na sever :). Large spec už nebudou mít sílu stlačit cenu dolu.

Můj COT indikátor (vlastně Larryho) :
21.2.06 3
28.2.06 4,4
7.3.06 6,7
14.3.06 10,4

Přeji hodně úspěchů
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greenorne, ta tvoje tabulka je bez popisku sloupcu, podle dodatku by mel byt 3. sloupec COM-LONG, ale ja tam takovou zmenu nevidim, bych rekl ze ses upsal a do sloupecku COM-LONG napsal NonComm-Spead. Teda pokud se bavime o cislech, ktere vyjadruji zmene oproti minulemu tydnu. Zmena COM-LONGu je oproti min tydnu jen 274.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

vidím to trochu jinak než :
"obzvlast ta posledni zmena je dost velka, coz by mohl byt signal, ze tak levne uz COM nechcou prodavat,".

Podle mého názoru Com zavírají short pozice přes Spec large. Díval jsem se zběžně (nepočítal jsem to) Greenhornovi na tabulku a vypadá v pořádku :S. Asi je potřeba pochopit logiku zápisu.

Přeji hodně úspěchů.
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Tie cisla su zaujimave, ale chcem len podotknut, ze casto su cisla zaujimave pri obratke. Cisla este mozu byt tyzden aj viac zaujimave. Takze nasadnut prilis skoro nie je dobra taktika, treba si pockat kedy sa potvrdi long trend aj z pohladu TA napr. Inak ja osobne sa pozeram ked sa dostavi long trend na aktivitu com-long, ak zacnu znizovat svoje nakupy pravdepodobne ta lod sa otocila aspon na cas. Cim vyraznejsie com- long budu nakupovat a potom pri obrate a potom znizia vyrazne svoje nakupovanie tym lepsi signal na vstup do long pozicie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greenhorne Jardo,

Nedá se nic dělat opět porušuji předsevzetí. Dovolím si skloubit poznatky EW a COT a ukázat jejich přednosti. PetrO udělal k LC vyčerpávající pojednání. Shodli jsme se na tom, že jsme v C korekční vlně. Navíc v jednom příspěvku uvedl ŽE, „impuls nic nezastaví“. Plně souhlasím. Navíc dodávám, musí být ukončen, i když třeba deformován. Jinak to nejde.
Uvedl jsem, že EW funguje na 100proc. Jistě je to spíš přiblížení se k oné stovce a vysvětlím to.
Mám ve zvyku po 20:30 (skončí trhy) si vypít svoje pívko před spaním na dobrou noc a kontroluji jeho obsah, protože je u televize tma, fouknutím do hrdla. Podle výšky zvuku usuzuji, kolik obsahu ještě zbývá. Neumím přesně přiřadit výšku zvuku k obsahu, ale jen to odhaduji. V žádném případě to neznamená, že vlnová teorie nefunguje na 100 proc. Pouze to vyjadřuje moji neschopnost porovnání výšky zvukové vlny s obsahem. S EW je to to samé. To, že nedovedeme správně určit polohu v křivce, ještě přece neznamená, že teorie není 100proc.
Impuls musí tedy být ukončen nějakou formací 3,4,5. Zatím se tak ještě nestalo,pokud jsem se dobře díval(masa moc nesleduji), tudíž obrat objektivně nemůže nastat.
COT. Odhaduji, že jsme již v obdobné situaci jako v minulosti kolem 6-7. 2005. Kladu důraz na slovo obdobné. Nejde porovnávat neporovnatelné, pouze společné znaky.
Jinak máš bezesporu pravdu, že nákupní aktivita COM long je veliká a svědčí na obrat trendu, ALE, ne dřív než se „dorazí“ současný impuls.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...