Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MEATS - LIVE CATTLE (hovězí)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mě zaujal i rozdíl mezi jednotlivými kontraktními měsíci LC, hlavně červnový vs. ostatní. Ostatní kontraktní měsíce se alespoň na pár dní zastavily v sestupu červnový ne, navíc je levnější než ostatní měsíce. Nízka cena červnového vyplývá asi z nadbytku LC začátkem léta kdy dochází k plnění jeho kontraktů. Mohla by to být dobrá krátká noha do intercommodity spreadu. :)

Kája

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý večer.

Podle, mne se v LC rýsuje pěkný double buttom, ale pokud to SR neotočí na hodnotě kolem 78,5¨tak se to ponoří k hodnotě kolem 73.. Tj. minimum v roce 2004. Nesleduji teď žádné fundamenty ani jiné indikátory. Prostě je to úvaha = spekulace.
Přeji úspěšné obchody.

Petr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,
no s fundamentu snad jen upozornění na to, že Japonci se zatím nedohodli s USA na obnovení dodávky a náhradním zdrojem je nyní pro ně především Austrálie. Tedy jednak obecně obava z BSE, oproti loňsku (jestli si to dobre pamatuju) o 800tis kusů dobytka více a zablokování vývozu do Japonska ... nic z toho nehovoří pro to, že by cena mohla jít nějak významně nahoru.

To vintner:
Peťo, který kontrankt LC myslíš?

Zdar všem
Kája

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny, prvně bych rád poděkoval za skvělou možnost se něco nového naučit,kterou nám všem(doufám,že to tak můžu říci) dali Petr a Tomáš, delší dobu jsem navševníkem tohoto skvělého webu,ale jelikož jsem ještě pořád v začátcích tak čtu a tím se mnohé dozvídám než přispívám.Jinak k Live Cattle, já otevřel 28.4 papírově long pozici za 73,42 a věřím, že to půjdu nahoru, jelikož jsem příznivcem greenhornovy teorie,která jen nasvětčuje,že velké ryby už nastoupily do long tak setrvám a uvidíme.

Přeju mnoho úspěchu

Adam (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Koblih,

podívej se na weekly LCM a uvidíš tu pěknou formaci. Ono se to po tom mém příspěvku posunulo nahoru. Nejsem zatím zastáncem dlouhdobých setrvání v trhu. Do 3 až 7 dnů bych z něj vyskočil.
Ale přestal jsem LC sledovat. Dnes vidím, bez nějakých fundamentů, že se to posune také vzhůru někde k hodnotě 76-78. Je tu váhání trhu, ale podle mne jedeme nahoru. Vstupuji na MOO zítra a výstup MOC. Jednodenní obchod papírově. COT potvrzuje long pozici. Tak snad to vyjde.
SL 100$ umístím po exekuci do pozice. Jedu pouze na růst.
Jinak teď se hledám někde v Elliotovi a sleduji spíše zrna.

Zatím všechny zdravím Petr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Právě si připisuji do deníčku mínus ca 150$. Tady je vidět, jak to nemá vypadat. Odhadnout pohyb během pěti minut. Ale na druhou stranu dnes trh vezme, zítra nadělí. Včera jsem upozorňoval na dvojité dno, ale už to nebyla pravda. Byli jsme už pod úrovní. Musím být pečlivější...

To Kaja: Když se podíváme na historii ceny, tak cena kolem 70-73 není nic minimálního ani nenormálního. Pohyb dolů či nahoru bude v rukou všech spekulantů. Je to 50/50. Jediné co hovoří o růstu, je že pokles ceny od Ledna 2006 se zastavil a zajišťovatelé už nechtějí dál sledovat jak v červnu prodají lacino. Tak jsme ve fázi přešlapování, ale není vyloučeno, že pojedem dolů a vyhodí to na SL-kách mnoho malých spekulantů a připraví je to o nějaké úspory.

To Vajni: Tento trh ukazuje velké denní pohyby a není neobvyklý pohyb jako včera 400 $. Je potřeba mít SL dost povolen a to umožňuje rozumně velký účet. Jinak držím palce.

Přeji hezký den Petr.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Vintner, ano papírově se mi to obchoduje :),ale mám radost, že jsem se strefil se vstupním signálem,akorát, když přišlo první zaváhání na 75 tak jsem měl prodat nebo přitáhnout stop loss,jelikož jsem měl ST 71,35 takže šlo prodat při pátečním poklesu a výstup z trhu by mi pokryl aspoň ten margin a ještě by mi zbyl nějaký ten $ navíc.

Jinak live cattle jako trh mi připadá hodně zajímavý a s tím SL a velikosti účtu dávám zapravdu, jeden bod je 400$ což je dost,takže s účtem 5000$ vidím, že LC by se obchodovat nedalo.

Přeju dobrou noc Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To vajni:
neřekl bych, že s takovým účtem 5000 dollarů se nedá obchodovat LC. Myslím si naopak, že dá, ale je potřeba pečlivě volit vstupy tak, aby hned druhý den po vstupu trh nešel proti vám. Jakmile bude tak dva/tři dny v požadovaném směru, je to v pohodě. Ale to v podstatě platí pro všechny ostatní trhy, kromě samozřejmě energií, kde jsou denní pohyby opravdu veliké.
TAkový pohyb v trendu je třeba nyní Orange Juice. Ten jde teď pěkně nahoru. Podle EW má ještě potenciál takových 1KUSD. LC i pšenice se pohybují v trojúhelníkové korekci. To zatím není na obchody, ale pokud se chytí obrat, i tak se dá udělat pár dolárků. V korekci jsem papírově udělal 350, za dva dny, což není špatné. Je pravdou, že jsem zatím nenašel odvahu jít tam naostro.
úspěšné obchody přeje hrabal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To vajni:
neřekl bych, že s účtem 5000 dollarů se nedá obchodovat LC. Myslím si naopak, že dá, ale je potřeba pečlivě volit vstupy tak, aby hned druhý den po vstupu trh nešel proti vám. Jakmile bude tak dva/tři dny v požadovaném směru, je to v pohodě. Ale to v podstatě platí pro všechny ostatní trhy, kromě samozřejmě energií, kde jsou denní pohyby opravdu veliké.
TAkový pohyb v trendu je třeba nyní Orange Juice. Ten jde teď pěkně nahoru. Podle EW má ještě potenciál takových 1KUSD. LC i pšenice se pohybují v trojúhelníkové korekci. To zatím není na obchody, ale pokud se chytí obrat, i tak se dá udělat pár dolárků. V korekci jsem papírově udělal 350, za dva dny, což není špatné. Je pravdou, že jsem zatím nenašel odvahu jít tam naostro.
úspěšné obchody přeje hrabal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Caute mam otazku,
pozeral som si graf live cattle v gecku a hodnota decembroveho live cattle 2007 je tak kolo 100 bodov/iba orientacne/. Kedze najmansi tick predstavuje 1/40 a ta zodpoveda hodnote 10 dolarov tak cely jeden bod na tomto trhu ma hodnotu 400 dolarov. 1 kontrakt live cattle predstavuje 40000 libier. Dajme tomu ze margin je kolo 1500 dolarov. Moja otazka znie kolko stoji jeden kontrakt live cattle ked cena je uvadzana v centoch na libru /ak sa nemylim, ale vsade pisu toto/? Skusal som to pochopit ale akosi mi to nejde a prisiel som na taketo moznosti ak sa mylim opravte ma prosim.
1. Ak je to 100centov za libru tak potom 1libra stoji 1 dolar a cely kontrakt po zadani prikazu buy kupim za 40000 dolarov? to je blbost nie ?
2. Ak je 100 bodov hodnota kontraktu a ja zadam prikaz buy, kupim cely kontrakt live ccattle /40000 libier/ za 100 dolarov? To sa mi zda zasa prilis malo. Kedze kadzemu dolaru co som investoval by zodpovedala hodnota 400 dolarov.
3. Toto sa mi zda najrozumnejsie. tu na fore som cital ze by to mohla byt hodnota centy za 100 libier, ale nikde na nete som o tom nepocul. Takze ak je sucasna hodnota 100centov za 100libier to znamena ze cely kontakt po prikaze buy kupim na trhu za hodnotu 400 dolarov?

Ak viete prosim vas tak mi poradte. Kolko zaplatim za 1 kontrakt live cattle pri aktualnej hodnote 100 bodov?/aka musi byt vyska mojho uctu/ neberiem do uvahy marginy ani moneymanagement. Jednoducho kolko to bude stat. DAKUJEM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1 je spravne: hodnota celeho kontraktu je 100 bodu * $400, tedy $40000. Ke stejnemu cislu dojdete libovolnym jinym nasobenim hodnoty tiku/bodu, ceny za tick/bod a velikosti kontraktu. Takze skutecne po koupeni jednoho kontraktu kontrolujete 40000 liber dobytka v hodnote $40000.

Broker vam zablokuje margin cca tech 1000 - 1500, coz tvori cca 2-4% ceny kontraktu, coz je v komoditach primerena suma. Odrazi katastroficky odhad, o kolik se muze komodita skokem pohnout. Vetsinou ten margin zhruba odpovida rozsahu hodne dlouhych baru na dennim grafu plus neco navic.

Pokud si chcete hodit korunou, s tim, ze mate pul na pul, ze o cely kapital behem jednoho obchodu prijdete, urcite najdete brokera, ktery vam $2000 ucet otevre a muzete si to stadecko dobytka koupit :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...