Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jakou knihu???


tomy

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 103
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 1 month later...

Suri Duddella - Trade Chart Patterns Like the Pros
Nejpraktictejsi kniha o tradingu co jsem mel cest videt. Prilis teoretizovani tam neni, vicemene jen strohe popsani situace, umisteni vstupu, SL a TP a more grafu. Strucne o obsahu - krome obvyklych a neobvyklych price action, bar a candlestick patternu vselijake channels, bands,strategie pro gapy a opening range..
Nevyhoda je ta ze knihu v tistene forme je problem sehnat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 1 month later...
  • 3 týdny později...

ahoj, rozhodně znám tento web již delší dobu a fandím oběma finančníkům. Na dotaz s jakou knihou začít je celkem těžké odpovědět, jelikož neznám úrověŇ jednotlivých traderů.
Osobně bych doporučoval knihu od LW Trading of Chaos, je zde perfektně popsán celý trading plán a sám některé části úspěšně používám ve svých robotech.

Přeji všem dobré obchody.
Ch.M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Práve som dočítal Jacka Schwagera - Market Wizards. Absolútne odporúčam - aj keď s názormi niektorých interview-ovaných traderov nesúhlasím, táto kniha dodá ESENCIÁLNY rozhľad v oblasti tradingu ktorú potrebuje každý začínajúci trader. Je to jedna z must-read publikácií. Dá čitateľovi veľa predovšetkým v rozlíšení úspešných traderov od trhových lúzrov.

Tento príspevok hovorí o Market Wizards, nie New Market Wizards. New Market Wizards je scheduled.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Dobrý den!

Jsem stále student a v posledních době jsem se hodně věnoval pokeru, vzdělával jsem se na coachingových stránkách, amerických fórech, z knih, v podstatě ze všeho co šlo - Výsledek v mé hře byl velmi znát. Vydělal jsem z 0 velmi pěkné peníze. Bohužel mě ale mrzí, že poker není chápán jako hra o umění a zkušenostech, ale je často občany ČR chápán jako čistokrevný gamble. Můžete lidem říkat cokoli... Že dodržujete bankrool managment... Že poker je hra zkušeností a umění... Že jste v longrunu profitabilním hráčem... Že máte z downswingů tak odolnou psychiku, že vás nějáká prohra jen tak nerozhodí... Ale názor na vás to u laika jen těžko změní. Toto mě velmi mrzí a vadí mi, že mě někdo má za gamblera, i když to tak není. Proto mi už delší dobu mi vrtá hlavou, že bych se chtěl o tradingu co nejvíce naučit (poker a trading jsou dvě velmi podobné věci chápané jinak, zakládájí se na pravděpodobnosti, kterou hráč/trader odhaduje a záladě svých zkušeností a znalostí). Ještě předevčírem jsem pořádně nevěděl, co jsou základní pojmy. Dnes to díky vaším stránkám (manuál) vím. Rád bych se tedy dozvěděl něco víc. Co si mám tedy po vašem manuálu přečíst (něco, co mě ujasní kam bych chtěl směřovat apod.)? Dále co bych si měl přečíst, kdybych se už nějákým způsobem rozhodl (poziční obchodování či intradenní apod...)? Kolik času bych měl věnovat studiu, než se pustím do real money obchodů?

Zkrátka co je všechno potřeba udělat, než se já jako začátečník pustím do prvních obchodů? Jakej startovní kapitál? apod...

Každá rada cenná! Jsem člověk co radši všechno promyslí, protože bych nerad kvůli neznalosti boostnul.

Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 MadmanCZ :

To je velmi hezke, jak se tu posledni dobou kazdy rozplyva nad pokerem. Jestli chces honor skrz to jakysi uspesny player, tak to nerikej lidem kteri tomu nerozumi (reaguji na tve narky ze si kdekdo v tvem okoli mysli ze je poker gamble), a bez se svymi pokerovymi uspechy chlubit na pokerove fora. Je jich vic nez dost.

Co se tyka tradingu : Vzdycky kdyz nekdo polozi otazky tohoto typu, vzpomenu si na jednu scenku z filmu Kamenak (kvalitu ponecham bez komentu).. "Jarusko myslis ze mam jeste zizen" ? Takze co na otazku... "Co si mám tedy po vašem manuálu přečíst" odpovedet ? ...Vsechno... Precti si celeho financnika a pak klidne jeste jednou. Tim dostanes velmi slusne zaklady a jiste budes vedet jak dal. A kolik cas budes potrebovat ? Tolik kolik bude treba. Nekomu staci par mesicu, nekdo potrebuje rok, dva... Na vsechny zakladni otazky tu najdes odpovedi, takze nezbyva, mas-li opravdovy zajem o tento byznys, studovat a studovat. A jak rikas.. kazda rada je cenna. Zde jich najdes opravdu velmi mnoho.

Hodne stesti
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MadmanCZ,

dobrý den, nejdříve bych se Vás chtěl zeptat, proč koukáte na ostatní, když Vám poker vynáší? Nepotkal jsem ve svém okolí nikoho, kdo by chápal trading, většínou, když se omylem zmíním, tak lidem naskočí film Makléř a 800 milionů dolarů dluh, nebo řeknou jdi od toho, je to hazard. Nechápou to, tak to neřeším, stačí, že vím, že jsou lidi, kteří se tim živí. Nechci Vám promlouvat do duše, je to Vaše věc.

Jinak na rozjezd bych Vám doporučil ty to knihy - jsou to ty, které se mně osobně četly nejlépe.

www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/jak-se-stat-intradennim-financnikem.html
www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/kompletni-pruvodce-uspesneho-financnika.html
www.financnik.cz/exe/psychologie-obchodovani/
dále od Alexandera Eldera - Tradingem k bohatství
Joe Ross - trading je byznys

Doporučil bych vám po přečtení knih od zakladatelů navštívit kurzy, které mi daly velmi mnoho.

zde je dobrý seriál o psychologii www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/psychlogie-obchodovani-uvod.html
pokud se chcete dozvědět něco o emocích, tak není špatná knížka od Brandon Bays - svoboda

Čas je relativní, sám Vám na tuto otazku nemohu odpovědět, jelikož jsem se po 6 měsících studia zatím nedostal k tomu, otevřít si účet a ani na to nijak nespěchám. Baví mě to, tak to studuji, až si budu jistý svým plánem a tím, že jsem schopen vydělávat na demu, tak se do toho pustím. Viděl jsem zde lidi, kteří to dokázali poměrně rychle, myslím, že jedním z nich je Gordon.

Můžete začít za půl roku nebo za dva roky, nebo můžete objevit skrytý talent a začít zítra :-D

K velikosti účtu, jelikož nemám zkušenosti s realným obchodováním, Vám také nemohu moc poradit, ale většinou se doporučuje pro intradenní obchodování 10 000 USD, pro poziční potom více. Na jednom kurzu jsem ale viděl i člověka, co začínal s 2 500 USD ID obchodování (na e-mini trzích), ale to už musíte být hodně ostřílený a nesmíte si dovolit téměř žádně chyby.
Určitě zůstaňte nohama na zemi a nepředstavujte si, že do roka půjdete obchodovat s účtem 10k a bude z Vás Larry Williams - také nemá špatné knihy, ale mě tolik neoslovily.

Ze začátku je to strašně moc informací, které musíte pojmout, až časem se Vám v tom udělá pořádek a začnou Vám kolečka zapadat do sebe, chce to jen trpělivost a vůli a hlavne to chce CHTÍT.

Tak snad jsem Vám trošku pomohl, dále je to na Vás.

Levatio





Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...

ahoj, právě jsem dočetl skvělou knihu, není o motivaci, je o tom, jak se zbavit svých vnitřních sabotérů a nahradit je vnitřním mudrcem. Přestože v knize není ani jedno slovo o tradingu, mám pocit, že je napsáná jen o něm. Tak snad potěší i někoho dalšího. P.

Pozitivní inteligence - Shirzad Chamine

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...