Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jakou knihu???


tomy

Doporučené příspěvky

nazdar ludia chcel by som sa opytat ci je tu niekto kto robi analytika pre banky, alebo iba obchodujete sami na seba, ja by som chcel pracovat v tejto oblasti, mam skoncenu VS ekon. smeru zameranu na turizmus no nebavi ma to a rozmyslam nadtym zeby somchcel ist este raz dialkovo na VSE v prahe na bankovnictvo, oplati sa mi to alebo nejake vlastne samostudium ak staci samostudium na aku temu sa zamerat, zaklad je porozumiet FA a co dalej? diki moc, nak ako obchodnik mam prestudovany knihu od Eldera,Trading for a living, a teraz ma caka Come into my trading room, diki moc za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 103
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

vodafone,
jako zaklad musis rozumet podnikovym financim, perfektne vykazum v ucetnictvi. a pak fundamentalni analyza akcii. staci si projit stranky VSE, najit si predmety a knim doporucenou literaturu. v kamenych obchodech si ji pak muzes prolistovat.je toho tuna.
vlastne zalezi jakyho analytika chces delat. co chces analyzovat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to herman no tak na takych poziciach je dotlaceno vela ludi -))
to 911 diki moc za info skusim nato pozriet ked bude viacej casu momentalne sa pripravujem na statnicet akze tazko ale inak diki moc za info a akeho analytikab som chcelrobit tak hlavne sa zamerat na investice, casom skusit prejst zo spekulanta na investora ale to peknepostupne, takze da sa to aj bez toho aby som sa morl este dalsich 5 roko v skole -) kedhej tak dufam ze to pojde tak zatial dik moc este raz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim,jsem zacatecnik,pomalicky ale jiste se do toho dostavam,chtel bych se zeptat jake knihy jsou na zacatek dobre cist abych nezacal moc slozite,ale jen v cestine.Uz jsem si precet a nastudoval knihu od zakladatelu financnika Tomase A Petra a myslim ze na zacatek to bylo to nejlepsi co jsem mohl cist.Druhou knihu co jsem precet je od Dr.Alexandra Eldera ,mam i objednane knihy od Larryho williamse.Dal jsem se chtel poradit jestli nekdo cetl knihu od Marka Shipmana-Komodity? a knihu Joe Ross-Trading je byznys.Jestli jsou dobre na zacatek,nebo popripade jake me muzete z vlastni zkusenosti doporucit.Predem dik binyxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Každá knížka pomůže, ale obchodovat budeš stejně jen sám a za svoje poníze. To znamená, že nemusíš být úspěšnější, když přečteš hodně knih, ale jestli to, co v nich je, dokážeš použít.

Od listopadu mám od Rosse "Trading je byznys". Je skvělá. Čtu jí stále dokola. Už asi po čtvrté. Ale jestli pro tebe bude zrovna ta "nej", to můžeš posoudit jen ty sám.

Stejně jak kdysi mě oslovil Elder, tak nyní je to J.Ross.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo to vse je me celkem jasne,ze tim ze prectu 100 knih neni zarukou ze budu dobry traider ani to ze kdyz budu mit nejlepsi softwere nebudu muset nic umet a cekat ze on me ukaze ty nejlepsi obchody i se vstupem a vystupem.Vsechno je na cloveku samotnem jak s tim co se docte a nauci s knizek bude umet prosadit a vyuzit ve svuj prospech.Slo me spise o to abych nezacal necim pro me "zacatecnika" moc technicky a nesrozumitelne psane a abych sel krok po kroku a nepreskakoval hned na pro me slozite veci.Takze budu vdecnej kazdymu za jakoukoliv radu a vas usudek a doporuceni knihy pro zacatecnika.Predem dik
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Knizky od Rosse take velmi doporucuji. Zaklad je u nich vydrzet a cist je porad dokola protoze spoustu veci cloveku docvakne az za nejakou dobu.
Vetsina skonci u 1-2-3 patternu a to je podle mne velka skoda...
Mozna bych radil spise jeho knizku "Jak vydelavat dennim obchodovanim na burze".

Pokud srovnavam subjektivne Rosse a LW tak mi vychazi knizky od LW jako bezcene za ktere je skoda vyhodit penize:-)
Ovsem kazdy muze mit jiny nazor....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zatím tady ještě nezazněly tři tituly, a to
Psychologie obchodování (Nowak, Nesnídal, Podhajský) - velmi pěkný e-book s výcucem informací nejen z M.Douglase, ale zejména z trading praxe.
a další dva tituly
M.Douglas - Trading in the Zone
M.Douglas - Disciplined Trader
ty zatím nejsou v češtině, ale pokud jsem se tady dobře dočetl, tak se v češtině chystají.

Doporučuji věnovat otázce psychologické přípravy mnohem více času (nebo alespoň stejné množství času) jako studiu technické analýzy, vstupů a výstupů.

Jinak samozřejmě Elder je super, Williamsovo swingování mi moc nesedí, Rosse jsem zatím nečetl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To binyxxx.

Zaznelo zde dost knih ktere maji samozrejme co rict,ale podle meho nazoru jestli jste zatim pouze na zacatku,chtelo by to cist literaturu ktera Vas do tradingu uvede v sirsich souvislostech.Predpokladam,ze jeste poradne nevite co chcete.Je to stejne jako kdyz prijdete na prvni hodinu do autoskoly a tematem teto hodiny by byla funkce pocitace.Zacal byste se ucit neco,co by v te chvili bylo k nicemu.To same je u tradingu.

Dobrou knihou je napriklad Kostolanyho burzovni seminar,kde velice srozumitelne dava do souvislosti sirsi ekonomiku a burzu.Jsou zde pekne vysvetleny jednotlive casti jak byciho,tak medvediho cyklu s psychologickym podtextem presunu akcii z rukou pevnych do rukou roztresenych a naopak.Vlastne svymi slovy zde popisuje Dowovu teorii ktera patri k hlavnim zakladum obchodovani.

Velmi dulezite jsou knihy o psychologii a money managementu.Mozna,ze je to dulezitejsi nez vse ostatni.Casem si musite zacit uvedomovat co vlastne chcete,jestli budete obchodovat pozicne nebo drzet pozice jen na par hodina a k tomu hledat svoji obchodni strategii.Na zacatek bych doporucoval venovat se pozicnimu obchodovani,protoze Vam budou chybet navyky rychleho rozhodovani.Dobrym pomocnikem v rozhodovacim procesu jsou knihy A.Eldera ktera Vam poskytnou dost dobre zaklady.Az budete mit vse ujasneno,muzete se pustit do konkretnejsich temat.Mozna,ze nekdo jiny na to bude mit jiny nazor,ale podle meho mineni tento postup neni spatny z duvodu toho,ze hned na zacatku nebudete plytvat casem ctenim specializovanych nazoru,ktere stejne v nejblizsi dobe nebudete potrebovat.Napriklad jestli se rozhodnete pro pozicni obchodovani,pak treba pattern 1-2-3 podle Rosse neni to prave.Popisuji ho i jini autori a k Vasemu ucelu by to bylo mnohem vhodnejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...