Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

DarkMan:
tak jsem dopadl téměř jak bylo předpovězeno :-)
Na mou slušnou žádost:
"...If you have them pls send them to me in MT4 format in order I could import them and to fill the hole..."
Jsem dostal odpověď:
"I'm terribly sorry, it is not a Interbank practise to send out data. from time to time we need to repair data on our end but it is rare. If you have removed all of the data in your platform as I have suggested, then there is nothing more you can do on your end. We will investigate it further on our end."

Ale aspoň nepřímo se přiznali. Tak snad to bude opravdu "rare" jak tvrdí...
zdraví Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Naprosto souhlasím, je to jen obyčejné zlodějské chování které mají dovoleno. Dokonce už přestali lákat nové zájemce na nejnižší spread, teď nabízejí stovky dolarů při založení účtu za velmi výhodných podmínek. No neber to...
Nezbývá než je ostře otravovat. Třeba každý den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bohužel, musím potvrdit, IBFX natahuje spread i v relativně klidném trhu. Přijde mi, jako kdyby měli nějakej algoritmus, kterej natahuje spread přímo úměrně k k pohybu za určitý časový úsek. Tzn. když trh jen trochu na chvíli zrychlý, tak se jim okamžitě roztáhne spread. Stačí k tomu bohužel málo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Retro>> trochu musim konfrotovat, ze kazdopadne oni nikde negarantuji a rovnez i nereklamuji, ze maji pevne spready a to ani nikdy nedelali, takze s tou zlodejinou jsou to mozna ostra slova, kazdopadne je to nemile a jsem momentalne i diky tomu u vyrizovani uctu u MigFX snad se mi to uz konecne podari zalozit :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja mma spis pocit, ze to natahnou, kdyz se trh pohybuje v oblasti, okolo ktere je nandanych spousta stopek a limitu. Pri rychlem trhu se nekdy roztahne a nekdy ne, ale spread se natahuje v urcitych oblastech po zpravach (treba vcera - velky spread byl pri vyhlaseni a pak, kdyz se situace uklidnila, spread se natahoval jen pri atakovani urcite hranice).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No meli jsem na gymplu jednoho ucitele a dodnes si pamatuju jak na tema idelani kapaliny nam rikal, ze by to sice bylo bylo fajn, ale bohuzel stejne tak jako neexistuje idelani zena nebo idealni muz, neexistuje ani idealni kapalina. Je to proste jen teorie. Ja dodavam ze neexistuje ani idealni broker. Gumovy spread u IBFX je neprijemna vec, zase ale plni korektne prikazy coz o FXDD rict nejde(alespon to je moje osobni zkusenost). MigFX vypada zajimave ale nevim nemam zkusenost, kdyby nemeli minimum na zalozeni uctu 2000$ uz jsem u nich davno. Mimo jine velke plus vidim v moznosti vedeni uctu v EUR.
Kaja

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne by tak ani nevadil "gumeny" spread, keby sa to dialo len pri spravach a keby som teda vedel, kedy s tym mam pocitat. Ale suhlasim s dzinkom, ze sa to deje v urcitych oblastiach a to uz je o vymetani SL a objednavok, cize => umyselne zdieranie. Je vsak zaujimave, ze k tomu badatelnejsie dochadza az posledne 2 tyzdne.
K tomu zakladaniu novych uctov ... Myslel som, ze len u nas je specialitou, aby firmy kaslali na starych a stalych zakaznikov, ale zda sa ze tieto praktiky su bezne aj za "mlakou" ... !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Treba ted - trhy jdou po datech na jih, kdyz se pohybovaly okolo 8955 resp. 2695, byl pread uz v norme, jak se jede na jih, je tam 7 na cable a 6 na euru. Pri posunuti SL na BE se necitim uplne nejlepe - prave kvuli te gume. Maji hosi strach, aby jim nekdo ten jejich bucket shop lehce nepodojil, tak se jisti... brokeri jsou banda :P Doufam, ze se zacnou chovat zase trochu rozumeji, tohle neni uplne OK.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moje chápání "gumového" spreadu:
1. trh se po zprávě rozjíždí - např. long
2. větší část chce nakoupit (cena jde nahoru= poptávka tj. ask cena roste) + menší část - a nebo žádná nechce prodat (jsme v počátku trendu) a tudíž bid cena stagnuje.
3. výše rozdílu tedy asi spíše závisí na velikosti brookera, počtu jeho zákazníků, jaký má vyrovnávací mechanismus.
Možná by stálo za to hodit na fórum porovnání rostažení spredu podle jednotlivých brookerů, zhodnotit je podle vlastnictví (CCCP, Arabské Emiráty, USA atd.) a podívat se na přehled jejích, povinných rezerv. Ono ne vše, co má adresu SWISS je SWISS a ne vše, co je UdSSR(CCCP) je shit (die Scheisse).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MN: to by sedelo za predpokladu, ze IBFX skutecne jenom paruje prikazy svych zakazniku v ramci sveho systemu. Myslim ze LiP mel pristup k demoverzi nejakeho ECN brokera. LiPe, jestli tohle ctes, mrkni se prosim, jak je na tom Bid a Ask pri nejakych rychlejsich pohybech :) Myslim, ze by to do nasi debaty mohlo vnest trochu vice svetla :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moje chápání gumového spreadu nemá vůbec základ v nějaké poptávce a nabídce. U retail brokerů se nikdy neobchoduje s nějakým obchodníkem na druhé straně, jak by tomu bylo například u futures currency, ale pouze s brokerem. Spread je pouze jeho vlastní nabídka ceny, on sám dostává cenu z interbanking sítě, která se může zásadně lišit. V rychlých pohybech po zprávách na rozdílech těchto cen broker ztrácí a proto se někteří snaží situaci vylepšit ve svůj prospěch. Přesto existují brokeři, kteří spread neúměrně nenatahují a přesto nekrachují. Ale je těžké je najít. Mimochodem, natahování spreadu je jen jedna z praktik, kterou retail brokers provádí při zprávách. Další je zamrzání přísunu dat, padání platformy, skalpování SL, zpožďování plnění, slippage, neplnění vstupních příkazů, projíždění SL.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...