Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pátrání po původu peněz a neúspěšných obchodnících...


Doporučené příspěvky

zajímavé, ale pčeci jen jde jen o jednu věc... vybrat si:

..když to dokáže 20% lidí, dokážu to také.....
....anebo...
......když to 80% lidí nedokáže, nedokážu to také....

a pro zdůraznění, že na tom poměru zas tak moc nezáleží připomínám, že byli (jsou a budou) na světě i lidé, kteří si dokázali (většinou nevědomky) vybrat i extrémní variantu: když to nedokáže nikdo, tak já ano:) a uspěli (napadá mě teď, jak mi babička říkala, že bez práce bych se nudil, už jako malý jsem si byl ale jistej, že ikdyby se všichni lidi bez práce nudili, tak já teda ne:)

doufám, že všem váhajícím diskuse pomohla se rozhodnout, já za ni děkuji:)


PS: vydělat se dá na všem - ale jenom někdo:)

PS2: musíte být nejlepší, když všichni začnou tvořit perfektní strategie, trhy se asi malinko změní, ale zase zvítězí jen ti nejlepší...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 71
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 months later...
  • 11 months later...

Zajímalo by mě jaké zisky by měli ti co jsou teď úspěšní, kdyby nebylo prodělávajících - když teda mají všichni stejné šance. Není to přece v prospěch úspěšných, že někteří jsou řekněme hloupí, naivní ? Dále, člověk co pracuje, produkuje něco hmatatelné (boty, šaty, jídlo, teplou vodu etc.) a přitom musí vychovávat děti, ten přece nemůže mít kapacitu se tak tomu věnovat a pochopitelně ti co nic neprodukují, protože tohle se stalo jejích živností jsou s vědomostmi a tudíž propracovanější strategií úspěšnější a tak vydělávají na na těch co se prostě nemohou tomu tolik věnovat. Proto to zatím nedokážu vidět jako naprosto spravedlivý systém. A jako inteligentní lidé určitě uznáte, že někdo ty hmatatelné, konzumovatelné věci produkovat MUSÍ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nehledejte v tom spravedlnost - ta končí tím, že všichni mají stejné šance. Trading je o vzdělávání sama sebe. Pokud někdo nemá "kapacitu se tomu věnovat", je to jeho volba.

Kde bychom byly, kdyby příroda neprodukovala vzduch, vodu a rostliny ? Ale jediné co proto mohu udělat, je být součástí toho celého koloběhu. Není však třeba abych kvůli tomu zapustil kořeny a specializoval se na chlorofyl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Romil,
ale trading je přece byznys jako každý jiný, někdo je úspěšný, někdo jiný méně .. a je jedno jestli dotyčný obchoduje na burze nebo provozuje autobazar. Tvrzení, že někdo ty hmatatelné věci vyrábět musí, je jistě pravdivé, ale také musí být někdo, kdo si je o těch výrobců koupí nebo ještě jinak, kdo postaví tu továrnu a zainvestuje výrobu.
Každý má vlohy na něco jiného, kdyby všichni pekli pečivo, tak asi budem bydlet v domech z chlebových placek .. každá profese má svoje místo a své lidí, někteří jsou v ní výborní, někteří dobří, jiní velmi špatní a zkrachují a budou dělat něco jiného, to ale neznamená, že jsou horší, než ti, co v té profesi uspěli.

btw: nikdo netvrdí, že je to spravedlivý systém :)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau Romil.

Ja to vidím trochu podobne aj nie. Žijeme v dosť divnom svete kde vládne skupinka mocných, ktorý tahajú za nitky. Stím produkovaním hmotných statkov je to tak, že produkovať sa proste musí. Pretože sa musí splácať nesplatitelný dlh, ktorý pre nás smrtelníkov pripravili BANKY. Len si to predstav, že si banka. 10 ludom požičáš 100 eur, každému po 10 eur, ale o rok budeš chceť peniaze spat aj s úrokom 5 %. Teda týchto 10 ludi ti má vrátiť 105 E.

Ale odkiaľ ? veď ti si im dal na začiatku len 100 E . tých 5 E na vrátanie neexistuje. A stále ti budú dlžiť 5 Eur. Po nejakom čase ako správna banka im navrhneš nech si zoberu dalšiu pôžičku na splatenie dlhov . a tak to pokračuje dokolečka. ,,,, Systém povinných minimálnych rezerv je úžasný, a prachy sa len tlačia a tlačia a tlačia aby sa splácali dlhy a produkovali statky, a aby sme pracovali viac viac a viac.
To dáva bankám totálnu kontrolu nad našou modrou planétou.



Ja trading beriem iba ako hru o peniaze,,, nieže by som k obchodovaniu pristupoval len ako ku hre ,,,, ale je to to isté ako keď si kamoši idú zahrať karty o peniaze. Každý si prinesie pár doláčou a bud vyhrá alebo prehrá. ALE nikto ta k tomu nemože donútiť aby si hral. Ked nechceš tak nie. Ak chceš tak sa nato treba pripraviť, Backtest ,, potom PAPER trading, až tak LIVE.

Mino

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...