Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

Takže pánové, kdo se chce se Saxoshitem pěkně nachytat jako já, tak hurá do otevírání účtů. Nejlepší jsou odborné rady a návrhy ke koupi. Dnes jsem to počítal 20 návrhů celkem. Z toho 7 prolítlo stop-lossem, 4 nebyly do nějaké doby exekuovány, u 5 se čekalo, 4 byly ziskové. RRR 1:1,75-2,25 Přiložím vám pár obrázků, jde o to, že te zasr. platforma si dělá co chce (jen se divím, že se zatím nikdo ze Saxa nevymlouval na operační systém nebo hardware). Chyb jsem do dnešního dne nahlásil asi 20. Platforma rozhodně není určená pro začátečníka. Zbytečně jsem přišel o spoustu peněz. Vy nejlepší z vás nefrajeřte, dokud nevyzkoušíte. Důvodem bylo, že platforma dostala xxx skvělých ohodnocení a blabla, že vedla účet v CZK, a garantovala peníze do EUR25.000 (což vám nikdo ovšem na papíře negarantuje, takže.. věřte tomu).

9755

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 8 months later...

Zdravím,
dnes jsem otevřel mini account (na můj vkus to trvalo celkem dlouho, komunikace nic moc, některé odpovědi nemám do teď, několikrát sem volal, abych vůbec něco zjistil. Mini účet prý otevírali jen do 15.3. (tak sem spěchal).

Pozor: Při standardním účtu berou 10 USD za otevření a zavření pozice menší než 0,5lotu. Chybně mi otevřeli účet(mám jen mini) otevřel sem 0,1lotu a hned sem byl v mínusu za spread + 2x10USD.
Při platbě kartou (máte-li účet v CZK), tak dojde k převodu na EUR a zpět na CZK (takže 2x poplatky) a v případě kreditní karty je ještě další poplatek 1,9% :-)

Fungují metodou First in First out.

Ještě před samotným začátkem obchodování se Saxo jsem přemýšlel, že přihodím peníze, aby došlo k upgrade na standardní účet, ale teď o tom pochybuju, jelikož bych stejně obchodoval zejména částky okolo 0,5 lotu. Má to nějaký plus krom získání platforem?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ Armike

Ahoj, o pátečním obědě jsme prohodili pár větiček o swapu. Rád bych ještě poděkoval za dřívější informace, které mě měly přimět závžit zdali vstoupit do tradingu. Snad za ně nebudu muset děkovat ještě jednou - kvůli nějakému neúspěchu.

Ale k tématu, rád bych se zeptal, v čem je Saxo intradenně nepoužitelné ve forexu? Vím, že je spousta lepších a i s tím, jsem k nim šel. Chtěl jsem jen něco menšího v CZK pro menší příjmy bez konverze. Už sem napsal, že jednání je celkem tristní - při problémech si mě přehazujou jak horkou bramboru. Mám miniúčet, na který by se neměly vztahovat zmiňované poplatky RT 20 $. Účet mi špatně nastavili tak mi je snad vrátěj.
Je pes zakopanej ještě někde jinde? Moc zatím nechápu jejich princip FIFO a exekuce mám taky jak z doby ledový.

Zkušeností se Saxo mám naprosté minimum, tak pokud je tam nějakej další závaženej problém v současné době, tak budu moc rád za obeznámení, abych se rozhodul, jestli těch pár peněz nepřehodit jinam, zatím tam spíš peníze ležej, než abych obchodoval.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

H0nz@

naposledy ked som mal saxo platformu otvorenu mali spread na GBPUSD 5 pips, co je 50 USD pri 4 obchodoch denne, je to 200 USD, co je teda pekna palka. , v porovnanim z ostantnymi retail brokermi ktori maju cca 3 pipsi som si myslel ze mam snad otvoreny nejaky spatny trh. no a ked to zrovnam z ECN brokermi , kde je spread od 0-2 pipiny, a mozem vystavovat LMT objednavky do spreadu je pre mna nepouzitelne. ale je to len nazor, sam si musis skusit ci ti to vyhovuje alebo nie. mozno sa casom upravili.

porovnaj si spready ostatnych instrumentov a urob si nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Armike

díky, spread na Cable je teď 4, s nízkou likviditou se rozšiřuje, takže je tu spousta lepších. €/$ klasika 2 pips.
Nejsem přesvědčenej o kvalitě atp. Jen sem se bál, že je tam něco, co se na mě teprve chystá.
Zatím spíš problémy, dnes mi přehodili platformu na minitrader (nemusím platit poplatky při
Včera sem se hlásil na web platformu a co se nestalo - server byl zaneprázdněn. Po pár pokusech sem ztratil chuť k odpolednímu obchodování přes webtrader.

Já chtěl brokera pro malý účet v CZK, tak zatím ty problémy snáším bez chmur.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

dobry den,
som zacinajuci obchodnik,chcel by som obchodovat futures,hlavne zrniny na platforme saxo trader,prave som dostal instrukcie k prevodu FP na ucet saxo bank a chcel by som si overit postup u pokrocilejsich traderov,ktori uz maju ucet u SB.Dostal som nasledovne instrukcie od pobocky SB v Prahe
1.previest peniaze na zberny ucet v Deutsche Bank
2.po prevode mi aktivuju moj ostry ucet
zda sa mi to prilis jednoduche,asi som chorobne nedovercivy,nerad by som prisiel o peniaze uz pred prvym obchodom
diki za odpoved


Link to comment
Sdílet pomocí služby

petorior

maličko to roztáhu, pro ostatní. Ale prakticky je to opravdu tak jednoduché.

1. Je odeslání žádosti elektronicky včetně výběru měny, ale stejně vyžadují podepsané papíry fyzicky (říkají tuším do 14 dní zaslat buď do Dánska nebo do husovy). Ale to zřejmě máš již za sebou.
2. Po schválení (tuším do 24h) pošlu ony instrukce pro platbu.
3. Následně trader uskuteční převod, obdržené ID trader použije jako variabilní symbol.
4. Ostrý účet aktivují do pár dní po příchozí platbě, zároveň vyzvou ke změně hesla. (Mě překvapilo, že to nebylo hned, ale trvalo to minimálně 3 dny navíc.)
5. obchoduje se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím pánové, jen by chtěl zde popsat zkušenosti se saxo co mám cca po 4 měsících live obchodování.
1. Poplatky
Skutečně velmi vysoké poplatky na účtu Saxo Optimum (min vklad 10 000 USD) na Futures - $(€)10 za otevření, $(€)10 za uzavření, takže celkem $(€) 20 na jeden obchod což se mi zdá ku...va hodně. Jako nováček jsem si toto patřičně předem nezjistil = velká chyba
2.Aplikace
Aplikace je velmi mizerná když porovnám "výkon-cena(poplatky)". Zde mám pár postřehů, které jsem za dobu co s ní obchoduji postřehl a opravdu netuším kde mohl nasbírat (nebo nakoupit?:-)) tolik ocenění, ale vypadá to spíše tak, že dotyční co o této ceně hlasovali, tak se na ni koukli na celkový design atd.. Určitě v ní neobchodovali jinak by nikdy takovou cenu neobdržela.
- Je nestabilní pokud mám otevřených víc grafů a mizí křivka ceny (ani po přidání RAM jsem tento problém neodstranil)
- Zamrzají indikátory a ceny
- Nedá se normálně backtestovat aniž bych nemusel složitě rolovat zpět pomocí myši (přičemž omylně dvojkliknete a graf máte zpět na present day)
- Graf se nedá posouvat šipkama (velká chyba)
- Grafy nedodržují mou nastavenou velikost nebo-li cenové rozpětí, takže musím pořád si nastavovat velikost sám když přepínám mezi timeframe( platí pokud mám v grafu vyznačeno více vodorovných čar jako S/R úrovně)

- Jinak je aplikace velice variabilní co se týče libovolného rozložení grafů, zpráv atd.. Osobně bych tomuto, ale nějak velká plus nepřikládal protože která z konkurenčních aplikacích není dneska variabilní, že?
:) (td) (td)
3.Broker
Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají - k tomu, myslím, není co dodat.
4.Komentáře k trhům, zprávy, analýza
Zde bych Saxo určitě vyzdvihnul. Celkové komentáře k trhům jsem sice moc nevyužil(obchoduji intraday), ale pro swingové či poziční obchodníky budou určitě přínosné. Ovšem tím, že většina z nich je free na webu a jen pár jich chodí mailem pro klienty, tak to není důvod pro mnohé přejít k tomuto brokerovi.

Osobně hodlám vydělat ještě nějaké peníze a silně uvažuji o Thinorswim. Poplatky jsou o dost menší, aplikace o dost intuitivnější.

Happy trading :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

cau kluci. nevite nekdo jak zavrit pozici u saxowebtrader?? pozice nesla otevrit jako market , pouze jako limit a uzavrit taky lze potom jako limit, ale pokud zadam limit na PT tak se mi otevre jakoby nova pozice. jednoduse receno pokud otevru posici na stranu long s prikazem limit, pak ji nemohu proste zavrit a kdyz potom zadam Buy limit tak semi neuzavre, ale otevre dalsi pozice(po rozkliknuti maleho plus na tento trh mam potom vice otevrenych pozic vcetne nove kterou jsem se pokusil zavrit prikazem buy limit.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zřejmě to bude onou nepřehledností v systému - když zavřeš pozici, máš za ní "i" a na něj když klikneš, tak vidíš přesné údaje. Tady to funguje tak, že místo klasického close vytvoříš protipozici, kterou po zavření vidíš na webtraderu cca ještě den. Takže pokud chceš zavřít buy, tak musíš dát close a ve vyskočivším okně dát sell (odpovídající velikosti). Pokud dáš rovnou sell, pak děláš hedging. Snad je to teď trošku srozumitelné. Jednoduše koukej, kde máš zavřeno = znak "i", není-li tam, pozice jsou stále otevřené, přesto i zavřené pozice (squared) ukazují cenu od jejího vytvoření, tak se neboj, pokud budeš mínus spousta $ a u pozice bude "i".

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...