Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To vetesnik a OndraT:

Hmmm tak začínam sa nad tým zamýšlať. Z pohľadu oboch logov je vidieť,že sa jednalo o príkazy o 14.30.00 až 14.30.01 vo vyhlásení správ a všetky boli realizované od polovice apríla. To by možno vysvetlovalo fakt, že som to ešte nespozoroval na mojom tradingu, nakoľko takto rýchlu reakciu an čísla som ešte asi ani raz nemal (teda myslím, no keď pozerám do logu tak za posledný mesiac určite nie) najrýchlejšiu reakciu som mal 00.00.11.

U Vašich výpisov alebo loogov však nevidím či ste podobné operácie realizovali i niekoľko krát pred tým alebo to bolo po prvý krát. Vzhľadom k tomu, že Vám upravili cenu , to zrejme po prvý krát nebolo, nakoľko Vás museli monitorovať. Ako vravíš vetesník, že od toho incidentu ti nedávajú v čase správ živú cenu, tak je to presne to čo tu spomínal i forexák a je to najskôr kvôli tomu, že ti dali od toho okamihu manuálneho dílera. Forexák to nazval (radar).
Zaujimavé však je, že agentúrne spravodajstvo zverejnilo 20.4.07 maloobchodné tržby v čase 01 až 03 (log). A tu je zrejme jadro problému, ktoré saxo rieši týmto radikálnym postupom a to, že používate systém na čísla. Z pohľadu obchodníka ok a plne súhlasím. Začínam tomu veriť .....
No z druhého súdka, skúste to urobiť na futures. Mám pochybnosti, že by ste takúto operáciu na tomtrhu zvládli v tom čase, však netvrdím že je to nemožné. Ale pls. presvedčte ma.
Z Vašej strany tak ide o špeciálny druh tradingu, ktorý logicky žiadna proti strana nestíha spracovávať. Vzhľadom k tomu, že saxo zrejme dáva automatickú cenu pre zabezpečenie rýchlej exekúcie, ktorú dodá klientovi a na určitý čas sa vystaví riziku do času zaistenia s proti stranou.No kým to urobia je obchod zatvorený a držia opäť rizikovú proti stranu, pričom rozdieľ je ich čistá strata. Fuuu nechcel by som. Zrejme v tom ide celá komunita a v takom pípade sa nečudujem, že sa proti takému niečomu bude saxo brániť, nakoniec urobil by to každý.

No odporúčam to vyskúsať inému brokerovi, ktorý Vám vôbec umožní takto reagovať na čísla v sekunde ped zverejnením a pri tom Vás nerekótuje alebo Vám nepreberie rovno príkaz a potom budem zvedavý čo po týždni daný broker urobí. Donievam sa ale, že táto komunita sa schválne napojila na saxo práve kvôli tomu, že poskytuje najrýchlekší exekučný systém (nie je treba sa o tom hádať, nakoniec je to vidieť i z ich logov) no zrejme nerátala, že to niekto zneužije takýmto spôsbom. V tom prípade je jasné, že i ten najrýchlejší obchodník, ktorý reaguje na agentúrne čísla nemôže dosiahnuť takej rýchlosti a v podstate Vaše konanie môže ísť i jemu na škodu. nakoľko zrejme nilen saxo bude musieť riešiť tento problém. Nechcem však tým povedať, že ste za to zodpovední, nakoľko úlohou tradera je zarábať a niekomu sa podarilo urobiť systém, ktorý klame všetkých. SUPER:)))) je to parádna hlavička. Škoda len, že niekto bol natoľko chamtivý,že tento systém pustil ďalej a také množstvo objednávok si už broker musel všimnúť. Som presvedčený, že ten kto to ymyslel, prípadne jeho okolie neodolalo a ich chamtivosť im terza zatvára bránu. Na moju škodu je len to, že som o tom evedel skôr:))) heheheh ale na druhej strane dokážem urobiť peniaze i bez toho aby mi robil broker poblém a to i na data. Len sa bojím či saxo nezačne postihovať všetkých. Zatiľ to však neevidujem a exekúciu na čísla mám v poriadku. Osobne si však nemyslím, že by saxo urobila krok, ktorým by znemožnila normálnemu tradingu obchodovanie a práve kôli tomu Vám dávajú manuálneho brokera, pretože ten kto používa je natoˇko chamtivý, že sa to zejme nedá nespozorovať ani pri zatvorených "bulvách". Dôvodom prečo sa domnievam, že saxo neurobí radikálny zásah je ten, že ich pozícia v rámci FX je mimoriadne rozsiahla a také chovanie by poznamenalo i né spoločnosti v tomto biznise.

Takže ak to zosumarizujem, problémy majú zrejme tí, ktorí používajú news systém. Vetestník a Ondra prosím potvrdte mi to, alebo vyvrádte. Cez čo beriete news data?

Joachim, ak si k tým trom rátal i mňa tak dík:))) (obchodujem len cca 4.rok reálne) Ale moja prax je na sekundárnom trhu, odkedy je v SR dvojstupňová banková sústava ako tak v pohybe. (žiaľ nie FX)

Slová jedného "nieila" som tu spoznal.
Neikde si písal, že zamestnávajú absolventa a čo je na tom?
Ak sa mu majú dostať informácie iba od jedného z nich ako je "nieil" tak bude v obraze do roka či dvoch.
Chceš povedať, že na slovensku máš k tomuto oboru kavlifikovaných ľudí? Ani v CZ ani v SR a to pokiaľ nebudú mať podmienky, ja keby som bol aspoň o 10-15 rokov mladší tak by som do toho šiel:)

To Kubrt: no chcem tomu veriť čo hovorí Mickie, nakoľko zatiaľ boli vždy na mojej strane. Aj keď so mnou takéto veci zase riešiť nemuseli a pevne verím,že ani nebudú:)))

Ok dosť bolo, príjemný večer,



Link to comment
Sdílet pomocí služby

používám Blooomberk a jelikož časy z logu u saxo nejsou v milisekundach, tak bych se vůbec nedivil, kdyby ten čas byl ve skutečnosti někde kolem 14:30:01:56.....

Ano chápu vstupuješ až třebe 11s po datech, to znamená že obchoduješ až po Spike a tak již též obchoduji, protože většina brokerů obchodování na Spike již znemožnuje....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teda nechci Vam kazit vasi odbornou debatu, ale ja z toho LOGu vidim, ze News informace dorazily do platformy o 1 minutu a 22 sekund pote, co byla zverejnena v 12:30 GMT (za predpokladu, ze v LOGu je synchronni cas)...

Tak takovouto rychlosti bych obchodovat nedokazal... kazdy druhy verejne pristupny zdarma zdroj to ma podstatne rychleji...:)

Navic pokud by melo mit Saxo nejrychlejsi exekucni system a protipozici je ono samo, pak by mne opravdu zajimalo nad cim 6 sekund meditovalo? Rychlost prenosu dat je urcite do 1s (+- 450ms RT dle mych mereni, ale zalezi na ISP a virtualnim TCP kanalu), zbylych 5 v tom lita v lufte...:-)

Vzdyt existuji tzv. push systemy, kdy nove info dojde ke klientovi samo, v pripade uvolneni zpravy je to otazka v desitkach ms, rozhodnuti co s timto provest je odpoved velmi rychla (jedno porovnani v trojstavovem systemu - rekneme max 30 strojovych operaci) a je jasne co s tim. Za 1 sekundu to je mozne stihnout i manualne s tlacitkem na mysi a predripravenem prikazu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PajaSoft:

V logu SaxoTrader máš údaj o výsledkoch dodatočný. ST má pokiaľ viem okolo 5 zdrojov informácií od DJ,AFX,MINI, atď ktoré vydávajú aktuálne správy v sekundách resp. mls. No ja som hovoril o zdrojovom čase aktuálnej správy v daný deň, nie z obchodného logu, ale priamo z dosky.
Hej dá sa obchodovaž na čísla v rádovo sekunde, no to by museli byť zverejnené iba jedny čísla, no v prípade dvoch a viacerých rovnocenných čísiel zverejnených v danú minútu je slušný výkon odhadnúť v priebehu mls správnu stranu a do sekundy odkliknúť príkaz. V každom prípade i také vyjadrenia sú, len ich je podstatne menej.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

..eeejhaa, aale jak tu bolo pekne husto,..

..veeeelka skoda, ze som tu nebol in time, prepytujem,..ja by som im dal,.. tym ciko/saxo dependants/agentom,...ale ted sa uz len na tom s chuti zasmijem,..looooooooooooooooooooooooool.., aale, to uz sme tu mali onehda: aala turcin/ponican = poturcenec horsi od turka,..prepytujem,...ale i tak mi neda konstruktivne nepovedat:

hey you!!.. ciko/saxo dependants/agents,..premenujte si tu vasu kampelicku na:

CIKO SAXO OFFLINE LOSER BUCKET BROKERRAGE BAN ,..to vam lepsie pasuje,..loooooooooooooooooooooool



:D :D :D (td) (td) (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gogo100:

úprimne ťa ľutujem ..... práve ľudia ako si ty vytvárajú obraz o našej úrovni.... toto fórum je miesto, kde sa radí a pomáha.....no čoraz viac tus kôr sledujem takéto veci.

Nemienim sa nikoho zastávať , no zastavuje sa mi rozum nad tým čo v niektorých príspevkoch čítam ...
Snažím sa tomu logicky pochopiť a zrejme by si sa nad tým mal zamyslieť i ty.

Pozorne čítaj čo ti píšem:

Anglicko: 15- 16st. na trhu sa objavil nový fenomén špekulácia. Tá bola závislá vždy od tvojho dílera. Investorova informačná schopnosť však stála na prístupe k informáciám, ich spracovaniu a čo najefektívnejšiemu použitiu. Práve rozmah informačných kanálov pre širšiu verejnosť nastal v 18-19st.

Slovensko: 15 - 16st. Naši predkovia kuli potkovy pre kone rakúsko-uhorskej šlachty, alebo pásli ovce na stráni.

Toto je časový rozdieľ medzi CS a vyspelou finančnou európou. (česť výnimkám pokusom štúrovcov o gazdovský spolok v 19st. )

Firmy, ktoré sa dnes snažia na území CS priniesť informácie, ktoré sa i vďaka nim stávajú bežne dostupnými prakticky pre každého z nás, či už ich využijeme alebo nie, sú podľa môjho názoru vždy vítané..... a som si istý, že tento názor zdieľa drtivá väčšina tunajších účastníkov (inak by tu nebola).

SaxoBank je podľa teba .......... a podľa medzibankových dílerov a väčšiny obchodnej verejnosti najlepší retail broker. Povedz mi koľko brokerov sa môže pochváliť týmto:
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Saxo Bank awarded Best retail platform at 2007 e-FX Awards
10 July, 2007: For the third year in a row, Saxo Bank took home the award for Best retail platform at the 4th annual e-FX Awards, sponsored by FX Week Magazine in New York. Winning the top prize in this fiercely competitive category shows that SaxoTrader is the best, most well-rounded offering to consumers in Forex trading.
nájdeš to na saxobank stránke.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
A tento titul získali nielen od FX Week ale i od EUROMONEY a ďalších ... a to nielen za tento rok.....
No i z laického pohľadu na tom zrejme niečo bude ..... ale ty bezpečne spochybniš i túto renomovanú agentúru, ktorej ocenenia hrdo vystavujú všetky banky.


Ciko? - ako som ti spomenul, mať dostupné akékoľvek informačné zdroje v podobe prehladov, spravodajstva ale i iných ako pomoci pri komunikácii s brokerom je pre každého vítaná, najmä ak je bezplatná .....

Ak nazývaš takéto firmy LOSER BUCKET BROKERRAGE BAN tak si zrejme plne docenil kvalitu i tunajšieho servera financnik.cz.

Alebo na týchto sránkach nenáchadzaš informácie rôzneho druhu?

Maj sa pekne ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rudi111111111111111111111111111111111111DEA,

..mrkol som sem znova az teraz, takze aspon takto breefly..:

..vsetko stary fud, co si tu uz raz popisal,..aala ciko/saxo Dependent/Emploeeeeeee/Agent,.. nemas nieco nove?..

..ja zato mam:
..v piatok ked bb menil discont rate, tak ta vasa najlepsia platforma v mliecnej drahe bola offtrade cca 40min !!!.., skutocne najlepsi/obdivuhodny vykon,..to nedokaze ani posledny offshore bucket,..coho ste sa lakli, ze budete muset plnit??..pustili ste do gatat??..loooooooooooooooooooooool..
..ved ani stav na ucte klienta neumi kontinualne in time spocitat, ta vasa najoff platfo..

..mam ale, novy tip pre vas vsetkych ciko/saxo DEAs:..premenujte si ju na SRAXOFFTRADER 2..,loooooooooool.., aby ju vsetci worldwide traders mohli rychlo rozoznat...
:D :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to caba :

... len zopár citátov zo Saxa minulý týždeň štvrtok :

"Upozornenie. O 15:00 SaxoBanka zavádza kvôli súčasnej obrovskej volatilite a nelikvidite dvojnásobný margin, čo bude znamenať 2%, čiže použiteľnú páku 1:50. Preto Vám odporúčame nepresiahnuť Využiteľnú maržu nad 50%. Stav potrvá až do odvolania.

Upozornenie. Pre všetkých klientov Saxobanky: znížte prosím svoje využitie marže pod 50%, ináč budete so zvýšením marginu automaticky vystopovaní.... "

K tomu netreba žiadny komentár...
Link to comment
Sdílet pomocí služby

caba:

chapu to u nove oteviranych pozic, ale pozavirat klientum pozice (nejlepe ziskove) jen proto, ze v prubehu jejich drzeni si Saxo meni obchodni podminky dle libosti a to zcela pomijim, ze prostrednictvim jednoho uctu lze obchodovat vselijake instrumenty, dokonce i takove, kde problemy financniho sveta v podstate nemely zadnou vahu. Samozrejme, hranice blizka Margin call je duvodem uzavreni pozice, ale toto nikoli. Ano, vim moc dobre, jak jsou obchodni podminky Saxa vagni a moc dobre vim, ze jakkoli se s nimi handrkovat je pouze ztrata casu, jak ale muze takovyto broker vyhravat kde jakou cetku je mi veru zahadou.

Chapu, ze minuly tyden byl z mnoha duvodu vyjimecny, ale je profesionalni vsechna "rizika" takto okate prenaset na koncove klienty?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

×
×
  • Vytvořit...