Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mickie - ta regulace to je spise politika - kdo dela dozor? - Organy (byt treba pravne nepodlehajici governmentu) nejakeho statu. Kdo lobuje politikum? Ti co maji penize... Nechtejte vedet jak vypadaly i oficialni schuzky na nasem Fondu narodniho majetku - kdyby existoval verejny stenograficky zaznam nekterych jednani, asi byste si rekl, ze to snad ani neni mozny... ano v Evrope je zazrany socik a dlouho bude ale to nijak nesouvisi s tim, ze od doby, co vlady (libovolneho politickeho zamereni) svoji cinnost uveruji prostrednictim bank (a tedy "vyrabi" penize) jsou moci penez ovladany (to, ze obcas nekdo dostane trochu pres prsty (*) je pouze takovy folklor pro tupe volice).

(*) muzete jmenovat JEDINOU soukromou (!) megakorporaci na svete, ktera dostala pres prsty tak, aby ji to velmi citelne zasahlo v jejim core bussinessu? Ci dokonce na zaklade takoveho regulacniho zasahu byla nucena ukoncit cinnost? Enron ci MCI slo ke dnu z jinych duvodu nez regulacnich. Microsoft (coby soucasna ryba pro evropske politiky (ti americti to uz vzdali:-))? AT&T? Bellovy laboratore? Ropne koncerny? Dopravni (spedice (vcetne posty apod.)) koncerny? Opravdu si myslite, ze pokuta byt v radech miliard penez uz davno neni zapocitana v cene a nez se nakonec rozhodne ze ze zisku neni bohate pokryta financni ujma a jeste zbyde dost zajimavy koblizek domu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To 911:

Pokiaľ viem tak REFCO bol holding alebo group založený v USA od tamojšou legslatívou s licenciou. Pod touto zložkou malo refco otvorené divízie, (samostatné spoločnosti) Refco Futures a podobne tiež s licenciami, okrem iného i ako REFCOFX. Pre smolu REFCA otvorili si REFCO mutual fund pod legislatívou nejakého ostrova presne neviem, no nedohliadlo na kontrolu svoo managemntu, ktrý začal postupne vyberať kotúľe a niekto im kryl výkazy z iných oddelení, ktoré však neboli na stole regulačných orgánov v USA či UK. Akonáhle vyšla informácia o sprenevere REFCA všetci sa hrnuli vyberať peniaze i zdivízií, kde vlastne nič nevedeli a tak dostali celé REFCO group do stav insolventnosti, kedy im regulačný orgán pozastavil právo nakladať s kapitlom. A to všetkým i REFCO FX. To je všakpre klienta len dobré, nakoľko onedlho tam nastňupil likvidátor od regulátora a začal uvolňvať peniaze späť do nejakého času. Teda po tom čo zistil rozsah defraudácie. Klamal by som keby som povedal ako to dopadlo, no REFCOFX prevzalo i s pohľadávkami niekoľko brokerov. Keď hovorím i spohľadávkami znamená to, že s ich obchdonými zostatkami, pričom im umožnil ďalej s týmto kapitálom obchodovať. Nemám však podrobné informácie, no domnievm s, že boli odškodnní i keď nie priamo systémom ochrany vkladov. V US totiž paltí zákon, v ktorom ak broker poskytuje obchodovanie na futures, akcie a fx tak je odškodnenie klientov na futures a akcie prednejšie. Než začnneš však niečo do toho hovoriť, tak si uvedom, že po tom incidente funguje v US len málo brkerov poskytujúcich komplexné produkty FX,akcie a futures a ústreďuje sa iba na FX. Takže poradie odškodňovnia dokážeš narátať. Nechcem však trepať, najlepšie je v takom prípade poslať email do nfa, ešte pred tým než sa opýtaš mňa.

V EU však funguje iná regulácia, v ktorej môže vykonávať brokerské služby (prijímať kapitál) iba ocp, ktoré musí dodržiavať PMR a príspevky do fondu ochrany vkkladov za každého klienta. Tým pádom je každý obchodník v prípade kompenzovaný do určtej výšky podľa zákona ako všade inde. I v uSA na futures platia kompenzačné obmedzenia do urč. výšky takže ak hovoríš o bezpečnosti skutočnému trderovi, tak sa ti vysmeje do očí, pretože vie,že njväčšiu bezpečnosť si vie a dokáže zabezpečiť iba a len daná firma. Vlastne neviem pečo ti tu hovorím veď to určite ty sám dobre vieš. Okrem iného v zákonocch či EU a alebo UK sa vyslovene píše: treba sa zdržať používania slov o náhradách klientského majetku z fondu ochrany vkladov.
Uvedomuješ si PREČO? asi nie.
(Inak dobrá rada každému, ten kto hľadá bezpečnosť by nemal mať peniaze a nevychádzať z domu).

To PaJaSoft:

reakciu vidíš tiež hore. Osobne sa domnievam a histzória finančných trhov hovorí, že regulátor obchodné podmienky nezlepší. Vlastne ani nemôže.......

To Saxo:

Ak tu niekto považuje saxo za pokútny shop, tak to asi poriadne prehnal. Je zdrojom likvidity pre podstatnú časť brokerov ak nie jednotkou tak určite záložnou. pe retail lepši ao saxo bohužiaľ nenájdete a určite nie komisionára na FX, ktorý kolektivizuje rovnako a ak nie tak nieje broker ale sprostredkovateľ k brokerovi a ten až posúva objednávku na spot. Takže tomu by som povedal pokútny schop. Ak si niekto myslí že okamžite má niekto proti stranu na jeho kilovu pozíciu :)))) tak to zrejme obchoduje iba v učitých časoch a v ostatnom má vyhodené I am sorry, I am out:))))
rozprávky a dookola rozprávky, trochu sa zamyslite, Ruku by som do ohňa nedal zato, že neposunú objednávku do saxa.

Rozumiem, že komerčná literatúra je dobrá a zaujimavá, no treba ju kompenzovať odbornou literatúrou, inak s tou fantáziou urobíme dieru akurát tak do ozónu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rudo,

u refca to bylo trochu jinak. kazdej kdo u nich mel ucet, zustaly tam penize. krome fx divize. (prepis od brokera - say refco for example, everyone who had accts w/ them kept there money; except for the forex division.) staci kdyz si projdes zahranicni fora nebo se zeptej sveho brokera. akcie a futures maji "prednost" to souhlasim. ja se te na nic ptat nepotrebuju, nez sem si otevrel ucet tak sem varianty probiral s kolegama. me je fuk jestli je nebo ted neni nejaky dum co nabizi vse. bavili sme se tu o necem jinem. s tim primerem vykladani skutecnemu brokerovi to nejak nechapu. proc by se mel smat? pokud mas ucet na futures, tak tvoje penize jsou na segregovanych uctech a nic se s nima nemuze stat ani kdyz broker krachne. takze te nechapu.

asi nema cenu dal pokracovat, nehodlam tu presvedcovat forexaky jak funguje futures a stock trh a ja asi nechapu ten fx. me proste stacilo co si fx broker muze dovolit a chtel jsem to vysvetlit. zamotavame se do kruhu a je to k nicemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sakra, tady to houstne. Ale jeste se nikdo z obhajcu Saxa (pravdepodobne zamestnancu bud Saxa nebo jejich spolupracovnika ze Slovenska) nevyjadril, jak tedy Saxo paruje obchody.
To, co tvrdite - ze sniping je ilegani, a porovnavate to s insider tradingem - je snuska hovadin. To, co je podle vas spatne, spociva v tom, ze nekdo ma software, ktery si vezme zpravu ve chvili kdy ji maji k dispozici i vsichni ostatni a pomoci predem nastavenych parametru zpravu zobchoduje. Pokud se najde protistrana, je vse v poradku, ne? :D
Insider trading - doporucuju progooglovat, pripadne na en.wikipedia.org/wiki/Insider_trading. Doplnte si prosim vzdelani.
Jooo, kdyz nekdo nasype do trhu po zprave 50 mega dolaru nebo 500 nebo kolik to pisete a Saxo to zobchoduje jako protistrana - pak je deal uzavren. Kdyby ty objemy sypali skutecne do trhu, pak neni co resit, protoze by takovy obchod proste neprosel. Nebyla by likvidita. Neboli - brokeri dojizdi na to, ze slibovali lidem modre z nebe (zadne komise, zadny slippage) a ted najednou koukaji, ze "nemuzou hedgovat" (proc asi - protoze trhy jsou extremne volatilni a oni jsou protistranou obchodu) a navic jsou zde obchodnici, kteri maji POVAZTE 30 obchodu na zpravy za sebou v plusu. Kdyby v tu chvili rekli - pane, tady mate prachy a sbohem, pak je vse OK. Ale oni zpetne upravuji kvoty, a to je zlodejina.
Jinak receno - broker si dela co chce a jeste se tady jeho (pravdepodobne) zamestnanci tvari, ze je to OK a my vsichni jsme blbci :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajo,
to nema cenu :-) clovek kdo neni live tohle nepochopi. joachim by tady klidne mohl rict i svoje pripady. nerikam ze jsou regulacni organy samospasitelne, ale funguji.

dzink,
souhlas, ale to ted "dealerum" tady nevysvetlis. oni maji svoji pravdu a stale neodpovedeli na tu zakladni otazku. necht si spravuji ucty svym desitkam jiste profitujicich klientu a my se vratme k vydelavani penez. debatu at ti tu vedou ti co nemaj co na praci. tohle nikomu nepomuze

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzink: a nejvetsi sranda je ze ty zpravy obchoduji z verejnych, pripadne verejne dostupnych (placenych) kanalu a nikoli z pokoutne ziskanych (je to na FX vubec postizitelne?) zdroju (jako udajne jisty pripad na Chicago FED Index a jisty profesor z univerzity). Jsou burzy, kde je inside trading zakazan, ale jsou burzy kde je to v omezene mire minimalne tolerovano - jako inside trading je brana totiz treba i obchodni cinnost manageru, kteri neobchoduji, ale akcie ziskali jako soucast managerske odmeny a ted ji chteji zpenezit.

Kdybych byl newsovy obchodnik (a jakozto zdatny programator) tak to je prvni vec, co provedu - zamerim se na FA a sjedu statistiku volatility za poslednich par let a urcim pomerove koeficienty mezi forecastem, realitou a spikem, prozenu to dobrym MM a musim vydelat balik - pak uz jen staci vybrat vhodne zdroje zprav a v okaziku vyhlaseni spekulovat s vysokou pravdepodobnosti uspechu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No neviem ale Nieil sa tu vyjadril jasne. Pokiaľ má niekto prblém so saxom má sa mu ozvať. Je pravda, že na saxe neobchodujem alebo "nesniprujem" alebo ako tomu hovoríte, no na správy obchodujem niekedy úspešne niekedy nie. No tak čí onak som si na tom už niečo pekné zarobil, akurát že to zatiaľ nieje 100% za mesiac.

Dzink: tvoja otázka s najväčšou pravdepodobnosťou zaznela v predošlých príspevkoch o exekúcii saxa. No ak si myslíš, že ti to dá niekto na podnose, bol by som prekvapený.

Obchodujem na saxe bez akýchko)lvek problémov a táto debata je celkom fajn, prtože ani jeden z Vás 911, Joachim a Dzink, PaJasoft čo som sa tu na fóre dočítal cez ňu neobchodujete:))) Tých, ktorých sa to týka nevidím a nepočujem okrem ohlásenia poplašnej správy ďalej neriešia. Okrem iného všetko to má veľmi rovnaký charakter.
Takže toto vlákno by malo veci riešiť a som rád, že sa sem niekto zapojí legitímnou správou z oboch strán tohto tábora.

Človek má aspoň prehľad a vie odkiaľ vietor fúka.

Očakávam DZINK,JOACHIM a PaJaSoft, že sa rýchle pridáte do živej debaty, o ktorej ste sa niekde dozvedeli:)))))



PS: dzink ja jednoznačne nepodceňujem ľudí a ich by som určite tak nebral, urobili toho pre amatérskych obchoníkov pomerne dosť a nik nevie čo ešte môžu. Okrem iného 911 nespravujú účty, ale sú sprostredkovatelia a nielen pre Saxo, takže z ich zaujatosťou voči saxu by som sa nestotožňoval. Ťažko môžete hodnotiť toho koho prácu nepoznáte.

[bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem takový DEBIL, že mi trvalo tak dlouho, než mi to seplo!!! Až teď ráno, po tak dlouhé diskuzi zde....

Úplně jsem zapomněl na své problémy s plaftormou, které jsem měl, když se mi začalo dost dařit... Viz můj příspěvek ve vlákně - jak jsem vyčistil účet. Ve zkratce můj postup po měsících: 30kUSD -> 45 -> 60 -> 75 -> 30 -> 400USD.

Předem a důrazně říkám, že jsem si plně vědom svých chyb (no SL) a neobviňuju z vyčištění účtu jen Saxo, ale začínají mi docházet jisté souvislosti. Pohledal jsem v odeslaných mejlech a bylo jich docela dost na IT support... Možná ti hoši programátoři nejsou až tak nešikovní, možná jsou šikovní až moc a mají tam funkce, jak "odstihnout" "zlé klienty, kteří "si dovolují obchodovat data a nějak moc se jim daří".

Podotýkám, že jsem data v té době obchodoval vždy tak, že jsem seděl s prstem na myši a bral za market a pak následně za market zavíral. Jestli za pár vteřin nebo za minuty a hodiny, záleželo na situaci. Ale najednou mi začala tuhnout platforma - po zadání nákupu se obchod zrealizoval ale Saxo vytuhlo, takže jsem neměl šanci jej zavřít... Nutný restart platformy = 1 minuta = pozice v pr....

Aby někdo nezneužil slůvka výše "v té době", v "další době" jsem je obchodoval pomocí objednávek, protože ručně to prostě nešlo. NIKDY žádná podvodná technika jakéhosi zpomalování dat (nedokážu si představit, jak by to mohlo fungovat).

Také podotýkám, že jsem majitelem prosperující IT firmy, takže na svých počítačích rozhodně nešetřím, živí mne, mám je vystudované a hlavně - Saxo tuhlo na home PC i v práci. 2 různé značky, 2 různí Inet provideři, prostě jedinou společnou veličinou bylo stejné ID mě jako klienta... Takže laciné kecy o tom, že je třeba mít HW v pořádku si může zdejší Saxo agent nechat stranou. Co já se natrápil našich adminů, ať prověří firewall a celou cestu do Saxa, jak je možné, že mi to tuhne... Jak se říká o Widlích, to není BUG, to je vlastnost. Saxo to dotáhlo do dokonalosti. Dnes, když mám na účtu "kladnou nulu" se problémy s platformou jaksi již delší dobu neprojevují...

Po mých stížnostech, kdy jsem si naivně myslel, že je to chyba v posledním update platformy se ozvalo IT oddělení že to není možné, že by se přeci ozvali i jiní klienti... Jo, ti asi neměli takový úspěch jako já - 150% čili 90.000 USD = 150% výdělku za necelé 3 měsíce...

Myslím si, že o tomto bude vědět jen velmi úzká skupinka uvnitř Saxo a ostatní zaměstnanci žijí v dobré víře a pod masážemi interních školení jak jsou lidi, co vydělávají na datech špatní, pak fungují.

Zde je jeden z mejlů, které jsem posílal na svůj kontakt v Saxo, fakt vám to po tom všem, co zde bylo napsáno, nepřijde podezřelé..????

[ital]

Dear xxxxxx,

I am very unsatisfied with Saxo Trader.

I should close some positions, I was waiting for 12:30 US data.

But I closed only one position because Saxo Trader hanged up so I couldn´t close my second cable position :-(((

It taked one minute to restart and the bid then was so far from my numbers... Now I´m again in big loose (3300 USD) on that particular position. After last update I have troubles with SaxoTrader, it hangs up very often, especially when I make some business manually (open or close position).

When I press the blue cross - for manualy close the position, the new window appears, but this is just the frame, without any numbers. I have to close Saxo and run again and then everything is running well, but the bid is away... :-(

Now I´m again on 60% but it could be less than 50% because I had chance to close other 250k GBP.

What to do?

xxxxxx

[/ital]

Jo, a ještě mejl po zrušení účtu:

[ital]

Now I´m "beggar"...

70% is my wrong strategy (not using stop loss), 30% is trader (hanging up when I need to trade - not possible to open/close positions etc.).

[/ital]

Takže vzhůru, otvírat účtu u Saxo, pánové z toho mají provizi, případně voucher na pěknou dovolenou - ale pouze v případě, že nemíníte být úspěšní...!!!! A taky pokud chcete mít prokluz 30+ pips na každé straně obchodu a ještě vás za to zjebou, že s dovolujete obchodovat data.

Kubrt

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rudo, pokud ti hosi pisou v prispevcich blbosti, pak se nediv, ze se do debaty zapojuju. Nebavime se o exekuci konkretni platformy, stabilite, jejich spreadu atp - bavime se principielne o tom, jestli ma broker pravo zpetne menit kotace uz jednou uzavrenych obchodu. To za prve. Za druhe - pokud nekdo micha obchodovani na zpravy s insider tradingem, tak neni treba ho podcenovat - svoje kvality uz prokazal sam.
Posledni vec - jak saxo paruje obchody: samozrejme, ze v zajmu transparentnosti ocekavam, ze mi to povedi. Pokud mi nejdriv tvrdi, ze to neni princip bucketshopu a pak najednou ze vlastne ano a pak zase ne, tak ocekavam, ze daji do placu, jak ze to vlastne funguje. To je zasadni a legitimni otazka. Pokud tady na formu lovi zakazniky, pak ocekavam, ze budou davat presne a nezkreslene informace. My ostatni jsme tady traderi - oni nam de facto nabizeji nejake zbozi, ktere podle naseho nazoru lehce zavani.
Mimochodem - nejedu prez saxo, ale nejake informace rozhodne mam. Nezapomen, ze tohle forum neni jediny komunikacni kanal, ktery pouzivame.
Co vsechno udelal nejaky zprostredkovatel pro male tradery - dovol abych se zasmal. Je to byznys, pokud si to vsichni uvedomi a budou se podle toho chovat, nebude tady na vlakne o cem debatovat. Mimochodem - ja live u Saxa nejedu prave proto, ze neni regulovano FCM. Brokery, kteri nejsou pod FCM, proste ignoruji. Na tomhle vlakne je presne videt proc ;)
Zaver: berete to kluci saxacky moc osobne. saxo dela obchodnikum svinarny, protoze se chrani, aby neprovarilo kalhoty. Proc by mohlo provarit kalhoty - protoze marketing drobnym klientum nasliboval hory doly a realita trhu muze byt neuprosna i pro brokera, pokud vstupuje do obchodu jako protistrana.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rudo1111: Kdyz uz se uprostred micham do hovoru, bylo by vhodne navazat a ne byt mimo misu. Ze jsi ve svem vyctu nezminil Forexaka, kterym to vsechno zacalo...:) (ja vim, nehodilo se to do kramu). Opravdu zmineny (evidentne) IB Saxa vyresil zdokumentovany problem ke spokojenosti klienta?

PS: Ne live se Saxem nejedu a ani me to v zivote nenapadne, jel jsem demo a se supportem jsem resil i zde tri z jejich strany nesmyslny issues... na zaklade reakce (33% uspech ze vubec support reagoval a to po tydnu) jsem vedel, ze nikdy nebudu mit zajem s timto SCAMem spolupracovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kubrt:

1. Z toho čo tu hovoríš vyplýva, že nemáš účet cez sprostredkovateľa v SR, nakoľko takéto veci s prípadným mrznutím platformy ako vravíš by hravo riešili.

2. Na tvoj príspevok sa dá povedať jedno: pekne zdôvodnená hlúposť .... veď si IT pre pána tak sa zamysli nad tým čo si napísal a nad tým čo je reálne.

Ale ako tu čítam príspevky, tak niekto si tu vymenil nick a sipe kraviny ďalej.

Postoj Saxa k snipingu nie je jediný, ktorý by malo pri takejto otázke odpovedať oficiálne zamietavo, ten broker, ktorý to neurobí je farizej.

Podobne ako väčšina Vás tu na vlákne. Inak dával by som si pozor na likviditu u Vašich brokerov, lebo ak je saxo tak zlý, ako nepreukázateľne tvrdíte, tak väčšina z ostatných brokerov má vážny problém .....


Už tu otázku zamyslite sa nad tým čo píšete nedám, nakoľko je to asi dosť zbytočné, keď do saxa vŕta niekto, kto na ňom ani neobchoduje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mickie: krome vas znam vsechny ostatni co sem do vlakna prispivaji a nikdo si nick nevymenil. Proste asi to s vasima sluzbama neni tak ruzovy. Zbytek jsou zase FUD tisickrat probrany.
zamitavy postoj ke snipingu - OK, jsou brokeri, kteri ti reknou - obchodujes tak a tak, my te tady nechce. Kdyby saxo udelalo tohle, nikdo nerekne ani popel. Ale - znovu opakuju ONI MENI KOTACE U JIZ UZAVRENYCH OBCHDU!!! To je svinarna, to je zlodejina, to je vec, ktera me definitivne presvedcila, ze Saxo skutecne nikdy.
Ad likvidita brokeru: nemej peci. dava k dispozici saxo data tohohle typu?
www.cftc.gov/tm/tmfcm.htm?from=home&page=mktfcmcontent

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...