Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

dzink: jsem rad, ze podobny nazor nesdilim sam. Sice na rozdil od jinych z vas zatim nejedu Forex live (cimz jsem v ocich mnoha znacne diskvalifikovan, dementni a impotentni mit vlastni nazor) a je otazkou, zda-li s vyznamnymi penezi kdy budu mit chut do tohoto bordelu a bezpravi vstupovat, ale nedela mi problem pochopit princip "ma dati / dal" a kdo, kdy a za jakym ucelem je protistranou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pajasoft,

system v saxobanke funguje tak, ze vsetko je automaticke. kliknes na zelenu cenu a okamzite dostanes konfirmaciu o potvrdeni obchodu. to robi system.... avsak v niektorych situaciach si prechadzaju dileri zoznam obchodov a ak tam vidia neci podozrive, tak kotaciu manualne zmenia. je to iba v pripadoch, ked cena na ktorej klient obchodoval bola vyrazne lepsie ako trhova cena v tej chvili.

hovoris, ze mas cenu z EBS? ak by si mal cenu z EBS tak si si dealer v banke, a ten vie o com je trh a nebude sa do takychto patetickych diskusii vobec zapajat. ale v kazdom pripade mi to posli, lebo pokial to neuvidim na vlastne oci, tak tymto famam verit nebude. moja vlastna skusenost a skusenost desiatok mojich klientov ma pre mna rozhodne vacsiu vypovedaciu schopnost ako akekolvek preludy na akomkolvek fore.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to dzink....

99,9% klientov sa ziadne taketo problemy nestavaju... a cele toto vlakno sa venuje iba niekolkym loserom, pripadne zjavnemu zameru niekoho od...???

so saxobankou nemam ziadny velky zamer, vzdy budem branit a zastavat kazdeho, kto je v prave, a predavat kazdu platformu, ktora je lepsia ako tie ostatne. ci je to saxo, alebo cokolvek ine, ak je to lepsie. zatial rozummnu alternativu nepoznam.

a na tom, ze mi ukazali dealing som sa pekne zasmial, priatelu..... ked otvoris stranku saxobank.com, tak ma tam najdes....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil: no dobra, ale tady se dostavame k meritu veci:
to, co nazyvame bucketshopem, je situace, kdy broker je protistranou obchodu a paruje k sobe jednotlive obchody ex post. To, co je po pravu nazyvano brokerem, je situace, kdy broker paruje online jednotlive participanty aniz by do toho fyzicky vstupoval svymi penezi - neboli je vyporadava. Standardni na burze, velmi problematicke na forexu.
Samozrejme - retail trh funguje tak jak popisujes, je to plne bucketshopu, proto se natahuji spready, proto se hovori v marketingu o neexistujicich komisich - broker si bere od obchodnika penize sam a v ramci procesu obchodovani :D Neboli - saxo je retail broker, klasicky bucketshop. Je protistranou obchodnika. Kdyby jenom parovalo prikazy, tak neplytva penezi na zamestnavani dileru, kteri manualne kontroluji, jestli byla cena OK pro Saxo :D
Nechci propagovat MBTrading, nemam s nimi prime zkusenosti - ale: nainstaluj si platofrmu, mrkni se, jak jim to funguje, pochopis o cem mluvim. Oni si berou jenom komise, spread a ceny jsou realne. Kdyz dostanes slip - dostanes slip. Kdyz koupis 5 setin po zverejneni zpravy - koupils kdyz jsi zadal prikaz. Ano - platforma je pekelna, ale je to FER. Neni fer, kdyz nekdo prohlasi "Hele, ty ses moc rychlej, to je podezrely, vydelavas penize, my si je vezmem zpet."
Co je komu do toho, kdy vstupuju do trhu, jak rychle po zverejneni... a ty "stovky dekovnych dopisu" - tema se chlubi kazdy broker, to patri k marketingu :D
Ja mam account u IBFX a taky obcas skripu zuby. Je to taky bucketshop. Ale - plne si uvedomuju, jak se veci maji a jak co funguje, a kdyby na me nekdo zkusil to co zkousi saxo, tak si pis, ze bych 1/ konto okamzite uzavrel 2/ dal k dispozici komplet vypisy a konverzaci s nima na net 3/ kontaktoval bankovni regulacni organ prislusny k dane zemi. Proto obchoduju prez brokera registrovanyho u ty amicky komise - oni se s forex brokerama totiz po zkusenostech s parketovyma obchodnikama na ruznych burzach taky moc nemazou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil:

pateticke mi pride skor ospevovanie brokera aky je super a ojedinely vo svete atd atd.
No a to spomalovanie kot by si tiez mohol predviest aby sa tomu dalo verit.
Tiez by nam "hlupym" pomohlo ako moze system akceptovat cenu, ktora pride od klienta a je mimo trh. To potom zvyste vydaje na softwarovych inzinierov a nezamestnavajte tam studentov.

Vies na futures ziaden diler po sichte necanceluje podozrive ordery, lebo system priamej likvidity sa oklamat nenecha. No a arbitraze idu robit aj u inych brokerov, neboj. A navyse aj opcie do toho mozes pridat.

Mnohi fx brokeri sa tym netaja ze klientov s uctom do $100k likviduju sami a nic nejde na trh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nieil,

1) ja se nepotrebuju vzit do zadny situace. ja sem trader a chci penize. je mi jedno jak se citi druha strana. me to nezajima. me zajima muj ucet a penize na nem.
pises
"trh nie je o tom, ze sa hybe a ty na tom zarabas. trh je o tom, ze ty spravis obchod voci svoje protistrane, ktora ma opacny zamer ako ty. jeden z vas dvoch nutne preraba. broker je v celom procese iba sprostredkovatel. pocas trhovych dat vsak broker nemusi najst protistranu a vtedy mozes klikat na nieco co neexistuje."

tak potom, co je brokerovi po tom, kdy obchoduju. proste mi zprostredkuje nakup v 10:00:00 a pak 10:00:15 prodej. vydelam na tom dost penez rekneme. tak proc chce predelat cenu? proste me zparoval a hotovo.
nikdo tu nemluvi o okradani. pokud proste vymyslim zpusob jak zarabat na datach a broker mi to pak na 10 min vypne, protoze vydelavam moc, tak je treba ho zmenit. to ze tobe a tvym klientum to funguje neznamena ze to funguje ostatnim. btw, chces rict ze ty a tvy klienti takhle scalpujete? rekl bych ze ne, tak nemate problem.

pises : "je to iba v pripadoch, ked cena na ktorej klient obchodoval bola vyrazne lepsie ako trhova cena v tej chvili.
" prosim te jak je tohle mozny? kdyz teda upravi cenu me, upravi tu cenu i protistrane? asi ne ze jo

nejvetsi legrace je ale "dealer v banke, a ten vie o com je trh" tady by stalo zato napsat rofl. :-D tehle dealeru, brokeru a ja nevim co jeste jsem poznal dost. a ze by vedeli o cem je trh se rict neda. ne vsichni, ale staci se podivat na nas trh. sami neobchoduji, pprotoze to neumi. prekladaji zpravy z reuters, bloombergu a hrajou si na strasny macha. a kdyz se odvazi napsat neco sami tak je to spatne.

no uz sme zase mimo temu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil: A proc proboha takovou cenu Saxo nabidlo traderovi?!?! Trader obchodoval na cene, kterou nabidlo Saxo, ne na cene trzni (EBS)... navic na teto cene to Saxo zpetne prijalo (nemuselo!) a signovalo (cislo objednavky a cislo obchodu je ruzne), v cem je problem? (*) Prosim, nesnaz se takto nesmyslne obhajovat neobhajitelne... Saxo nabidlo nejake podminky kontraktu, protistrana je prijala za vyhovujici, schvalila a Saxo rovnez potvrdilo uskutecneni - obchod byl uzavren - vsimni si, ze vzdy byla Saxo ten, kdo nabizel (!)... najednou to Saxu neni po chuti?!

Ja jsem nerikal ze mam cenu z EBS, ale ze ji ma Saxo a ze v pripade sporu muze tuto cenu ukazat, protoze ji nepochybne ma v IS. Otazku pristupu k datum z IS a IP zde nema smysl rozebirat.

(*) Ja ti povim, kde je zasadni problem, je v systemu Saxo (jo, povidacek o the best platforme, jakou ma byt SaxoTrader 2 jsem od zastupcu Saxa taky slysel hodne) a jelikoz to nejsou schopni resit bez financnich ztrat nepokryte se to snazi prenaset na sve klienty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nieil,
ja som bohužiaľ tiež toho názoru, čo väčšina v tomto vlákne : Saxo sú obyčajní zlodeji, ktorí okrádajú svojich klientov tým, že manipulujú s cenou. A keď im to náhodou nevýjde, tak stratu, ktorú si sami spôsobili, chcú naspäť od klienta...( viď OndraT, kubrt a iní...)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Niel,

posledni vec, protoze nema cenu tady resit zlodeje ze Saxa. mam dulezitejsi veci na praci. jak mi vysvetlis tenhle mail od nich? zvlast tu tucnou cast? jako c'mon, tohle je na presdrzku

Dear xxxx,
We have changed your trades on GBPJPY and GBPUSD as these trades were speculative and [bold] done after an announcement. We see speculative trades after announcements as illegal [/bold] and would advise you to stop this behavior immediately. Otherwise we would need to take further action.

Best regards,
Erdal
Med Venlig Hilsen | Yours Sincerely
Erdal Erbas | Associate - Institutional Sales Trading Saxo Bank A/S | Smakkedalen 2 | DK-2820 Gentofte Company phone: +45 39 77 40 00 | Direct phone: +45-3977 6019 | Fax number: +45 39 77 42 00

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To everyone from nickirout:
Toto my napísali zo saxobanky na otázku ohľadne snippingu
[bold]
Ohladne SNIPERov, ide o delikatnu zalezitost alebo o arbitraznu strategiu. Ked mame podozrenie na takyto druh obchodovania, podrobime jeho ucet skumaniu na zhruba 3 tyzdnovych paternoch. Ak sa preukaze, ze sposob obchodovania zodpoveda definicii SNIPINGU, upravime jeho ucet a obchodne podmienky.

Preukazanie takeho sposobu je exaktne a je vylucene nahodne obchodovanie. Ide o ordery 3 sekundy pred spravou, ktore sa nedaju hedgovat a sposobuju hedgovat. Predstavte si, keby sme tento precedens nechali nepovsimnuty a niekot by urobil order na 50miliard ( co v intra-bankovom obchodovanie je uplny standard ). Nielenze by to ohrozilo Saxo banku, ale ohrozilo by to likviditu na trhu kde ostatni likvidity providery by jednoducho prestali participovat na takomto trhu.

Este raz chcem zdoraznit, ide o metodu pomerne jednoducho dokazatelnu.
Viete, ak niekto urobi 30 obchodov a vsetky spravne na 100%, nieco nie je v poriadku. V povahe trhou je ich volatilita a tu nikto nemoze ovplivnit, ci uz na forexe, komoditach alebo akciach. Tu v Londyne mame kazdy tyzden spravy o 'inside trading', kde padaju tie najvacsie hlavy v bankach ci akciovych spolocnostiach.

Obchodovat na financnych trhoch bez rizika, nie je mozne. Ved by sme vsetci boli hned milionari. Obchodovat na financnych trhoch je treba prostrednictvom spravneho profit/risk pomeru.

S Pozdravom| Best Regards
[/bold]
Poprosil by som zverejniť email pre kontakt na Saxobanku. Kvôli tomu aby si ľudkovia mohli sami si dať vysvetliť túto záležitosť. email je [bold] kpi zavináč saxobank bodka com [/bold] Netreba písať po anglicky, daný človek vie aj po slovensky.
For administrator: Ak je naozaj problem email tak ho poprosím nezverejniť.

S pozdravom Nickirout

PS: Som zvedavý na nový tradecommander na saxe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snad jen posledni vec, proc bych nemohl mit 30 uspesnych obchodu? pokud se najde kupec (vice asi) peo mejch 50 miliard tak co? navic tohle je demagogie. at si hlidat tyhle obrovksy ordry, ale pokud tam hodim prikaz za 10.000$ tak nikoho neohrozuju, jedine saxo a sme zase u meritu veci. jde o saxo o nic jineho

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano informacni system 3 sekundy pred news toho moc nestihne (navic pri objemu objednavek/klientu), ale jsme zase u toho, ze je to Saxo banka, kdo nabizi/quotuje - tedy dela Market Markera a traderovi je po tom putna, bud cenu akceptuje nebo ne... Nemohu se zbavit dojmu, ze dotycny pan neni tak uplne kompetentni... - k uskutecneni obchodu je treba 2 stran - kupce a prodejce. Jsou burzy, ktere umoznuji tzv. partial fill... kdyz na trh hodim 50mld s nakupem na jednu objednavku, asi budu hledat podstatne hure druheho, ktery akceptuje podminky v protipozici. Hodim-li vsak na trh 10 objednavek o 5mld, urcite mam vetsi sanci uspet s uzavrenim obchodu. Tim, ze jsem TED otevrel pozici na 50mld jsem prece zadne penize nevydelal (!), pouze mam potencialni sanci (provadim tedy SPEKULACI), ze by tomu tak mohlo byt v case objednavky + DELTA. A brokerovi ma byt pro zmenu kolovy jak velka ta DELTA bude - bud pro me prikazy najde na burze (vcetne Forexu, ktery je decentralizovany) nebo prostrednictvim likvidity svych bank Tier1 protipozici pro uzavreni nebo ne a mam smulu - pozice mi ZUSTANE otevrena do doby nez se protihrac na trhu objevi. A ze se protistranou snazi byt samotne Saxo (a tedy ordery nedava na interbank) je ciste jeho rozhodnuti - at pak nebreci (a nekrade penize klientu), kdyz timto svym dobrovolnym postupem prodelava.

Mimochodem, kdyz ma Saxo tak sqelou likviditu, jak je mozne ze ty parlotove objednavky jsou pro nej TAK MOC ztratove a vyplati se mu tato opicarna, vcetne ziveni lidskych sil na pruzkum tolika objednavek?! Skutecne je tak malo traderu, pro ktere je 30 objednavek v rade ziskovych? Co takovy Joe Ross, jehoz uspesnost v dobrem obdobi se udajne pohybuje pres 80%? Bude oznacen Saxo bankou za podvodnika? V tom pripade jsme podvodnici vsichni jen Saxo je letadlo...

To jako zakazeme vsechny Hedge fondy, ci nejlepe cele comercials, ktere obsluhuji takove objemy prostredku ze dokonce jsou schopny v urcitych momentech SPEKULATIVNE hybat s cenou? K cemu je asi povinny COT report a proc byl zaveden... atd. atd. Proc se akceptuji centralni ci narodni banky, ktere taktez maji tendenci drzet kurz v urcitych mezich (mimo jinych aktivit) - tedy "umele" hybat s cenou... - jsem uplne mimo misu nebo mne nekdo chce tahat za fusekli?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nieil:

plne súhlasím s nieilom ...... Vzhľadom na niektoré "nelogické" a zrejme zavádzajúce informácie (tento krát nemám na mysli iba saxo" ale i všeobecné info o FX trhu a jeho trhu ma prinútilo si poriadne prelistovať finančník.
Hľadám zdroj, odkiaľ máte pomerne veľa tak nepresných informácií a postupne prichádzam na úlomky. Nechcem tu nikoho obhajovať, ale niektoré veci sú, nooo strašné hlúposti. Keď to prekladám niektorým mojim kolegom tak iba kývu rukou, že je to bežná prax i u nich a zdrojom sú pomerne nepresné informácie šíriace sa prostredníctvom seminárov a kníh od "renomovaných" obchodníkov. K týmto útržkom prichádzam i tu. Niekde tu som spomínal, že žiadna informácia nije na zahodenie no prebranú informáciu pokiaľ ju nemáteoverenú nepoužívam ako vlastnú .....

K tej regulácii som tu už čo to napísal a včera k tomu niečo povedal i B.Bernanke:
Regulačné orgány by nemali vytvárať prekážky vznikajúcim trhom kreditných derivátov, nakoľko ich regulácia je na úrovni s UK.

Okrem iného ak si niekto myslí, že OTC trh nieje regulovamný tak sa mýli, z hľadiska bezpečnosti kapitálu je i BEZPECNEJSI ako trh futures, kde vkladáte kapitál ocp-čkam (ako členom búrz), kdežto u FX je rovnako minimálne broker alebo najčastejšie priamo banka, ktorá dodržiava kapánek iný komplex nariadení a regulačných úprav.
Nemecko začalo diskusiu o regulácii trhov kvôli Hedge fondom a úniku nezdaneného kapitálu na ostrovy, no zabudli na hospodársky dosah aké majú hedge fondy.

Nieiel plne si to vystihol EUROPA - SOCIK ešte stále a dlho bude a je to v tunajších ľuďoch, pretože väčšina si nevidí pred nos.
Používate pojmy a výroky, ktorých dosah nepoznáte a nakoniec budete opäť rátať fixované ruské ruble. DO TOHOOOOO

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...