Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

gentlesun Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> výše poplatků je uvedena na této adrese:
> www.saxobank.com/?id=1140&Lan=EN&Au=1&Grp=5
>
> Poplatky docela vysoké, ledaže by jste obchodovali
> s více jak 5000 kontrakty měsíčně, ale třeba
> jednou :D
>
>
To gentlesun:

Kde si to prosím ťa videl. SaxoBank nemá žiadne poplatky. Iba ak otváraš podklad na FX menší ako 5.000jednotiek. Ak sa pozrieš do svojho systému tak tam takýto objem ani nenájdeš maximálne tak 10.000. Pls. ak niekdo nevie čítať medzi riadkami tak nech aspoň neradí. Ak otvoríš pozíciu menšiu ako 5.000 jednotiek tak máš poplatok 10USD.
Inak je to bez poplatku iba spred. mimochodom na Saxo sa tu povedané nič nechytá, ale to pochpíte neskôr.
120 crossov, Stochs, CFDs, Futures na jednej doske. O čom sa tu bavíme? O poplatkoch keď sa lepšie pozriete tak zistéte že spredy sú úplne štandardné a obchodovanie bez popltakov. Iba mimochodom.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ja mám podobne veľmi dobré skúsenosti so SAXOom.
Je pravda, že som v komoditách nováčik, ale podľa rýchleho prehľadu čo som si porobil na webe sa mi zdá, že majú ďaleko najširšiu paletu obchodných možností (obdobne ako si písal).

Poplatky majú podľa môjho názoru priaznivé presne ako si písal vyššie. Dokonca od decembra (prosince) majú výborné spreade na forexe. Napr. EUR/USD - 2 pips = 0.0002 rozdiel medzi nákupom a predajom. Neviem o banke, ktorá by poskytovala ničo podobne. Dokonca dealer v mojej SK banke sa divil, že mám lepšie ceny na spot ako on... (!!!).
A to som posledný rok robil klasické forwardy cez komerčnú banku na Slovensku, ktorá v tomto ohľade má ďaleko najlepšie podmienky na SK trhu.

Navyše sa mi páči na forexe aj veľmi prianivé marginy (ale o to viac treba dať bacha a mať prepracovaný systém money-managementu) - čiž veľmi zaujímavá páka.

Čo sa týka komodít som nováčik ale prístup na Chicago, NY, Paríž a Londín je parádny. Niektoré burzy ešte doťahujú legislatívne. Takže napr. NYBOT bude možné obchodovať v 1Q aj online elektronicky (momentálne je to možné cez chat s account managerom).

A support: Nerobí mi problém angličtina, ale pre začiatočníka iste príde vhod ak má podporu v SK jazyku. Navyše okrem SK hovoriaceho poradcu sa dá celá aplikácia SAXOTrader2 zapnúť v Slovenčine, Češtine a podobne.

Grafy majú výborné, akurát mi chýba pár nástrojov - zaujímavých patternov. Ale to je iná debata. Inak sú ochotný promptne riešiť veci, ako si písal a dokonca aj doprogramovať patterny (chem ich po Novom roku nalomiť na WoodieCCI. :) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Saxo má jazykovú mutáciu len v slovenčine , ale to je úplne jedno veď si rozumieme.

FX - spred od 2 pips a objem od 5.000jednotiek čo je zápis 0,05 lotu.
CFD/stocks - 7,5USD per side - záleží od druhu
Futures online - 10USD per side

Platforma nemrzne, exekúcia pohotová, support špička. Niet o čom. Vedie tí čo na ňom reálne obchodujú.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně jsem u nich 1/2 roku a maximální spokojenost. Jestli mohu dodat pár drobností, tak potěší trailing stopky, které běží u nich, nikoliv na mé platformě (jako třeba píše Interbank FX) - jinými slovy, nemusí běžet moje PC aby se trailing stopka posouvala. Minimální nebo vůbec žádné prokluzy, možnost obchodovat CZK i SKK, možnost vést svůj účet v CZK/SKK jako base currency. Negativa: nemožnost programovat své indikátory (resp. programovat obecně), (zatím) chybějící volume a open interest (v menu už jsou ale jsou zatím šedé, mají je údajně brzy dodělat) atd. Jo a zrušili pár věcí, které mě štvaly, jako dvojnásobný margin přes víkendy a šílený margin na EUR/CZK, spread na EUR/USD je jen 2 pipsy, na EUR/CZK a USD/CZK to snížili na 30 pips (3 halíře), já jsem prostě spokojen... PS: Když jsem reklamoval uzavření pozice na stopce, protože jim na víkend u EUR/CZK střelil spread na 100 pips tak jsem to měl do 30-ti vteřin opraveno i s omluvou...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nejsem schopný akceptovat u Saxo bank, podle mého názoru dosti primitivní grafy, které mi neumožňuji provádět
TA tak jak jsem zvyklý o indikátorech a jejich flexibilitě ani nemluvně, chtěl jsem původně přes ně obchodovat CFD (jako DMA broker) a možná i něco jiného ale k jejich platformě bych si pravděpodobně musel pořídít ještě nějaký ana
lytický software a to mi připadá jako znásilňovaní jeptišek. Jinak Saxo považuji za velmi seriozní banku a nebýt těch
grafů, tak především ta možnost obchodovat z jedné platformy prakticky cokoliv je velmi lákavá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Som u nich tretí mesiac (reálne obchodujem)
účty v SKK zatial nie (ale to neva, v pohode EUR resp. USD). Na margo, prečo by si niekto otváral účty v CZK resp. SKK? Prakticky každý zisk/strata na obchode s futuritou, CFD, by sa konvertuju s USD resp. EUR na CZK štandardným kurzom. No to teda nemusím.

Volumy aj OI funguje na akciovom a futuritnom trhu sú bez problémov na FX pochopitelne nie a pochybujem, že niekedy budú (nemá to logiku). Ak by zistili objem obchodov na menovom páre EUR/USD? :)

Nedajú sa programovať startégie - je to však len otázka času. Pripravujú aplikáciu (videl som, skúsil som) je to veľmi pekné. Ale marketing nechám na nich. :). Tešte sa.....

Je pravda, že grafy sú slabinou. Doporučujem - napíšte svojmu ACM (mám reálnu skúsenosť s tým, že rozumné veci zapracúvajú prakticky okamžite)

Mne osobne vadí, že sa ndajú indikátory kombinovať trošku viac sofistikovane. Príklad (ak chcem 2x CCI tak mi ich hodí pod seba a nemôžem si nastaviť ich prekrytie, a podobné drobnosti).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aristo:

o moznosti programovani (a zabrousil jsem na tema MetaTrader4 a jeho programobvaci schopnosti) jsem se bavil pred tydnem s ACM pro CR a SK a ten se vyjadril v tom smyslu, ze nejsou parta hochu z Ruska, ale ze jejich prvorady zamer je maximalni bezpecnost. Vis tedy neco blizsiho o planovanych moznostech?

Jelikoz jsem programator a zejmena FX veci si programuji - tam hodlam obchodovat ID a opravdu si nedovedu predstavit, ze bych pokyny zadaval via SaxoTrader2 (maximalne tak swing). Jelikoz je to vnitrne (SaxoTrader) javovska aplikace plyne z toho jisty zpusob prace a rychlost. Na pozicni obchodovani mi nabizene TA pro muj zamysleny system bohate dostacuje (nehodlam si to komplikovat), ale pokud bych pres ne jen FX, tak se nechytam... (pokud tedy jedina TA neni "price acctions"). A posouvat STP na zaklade svych pravidel kazdy vecer rucne (navic nelze pri tomto vybrat vice open pozic, ktere posouvam na stejnou uroven) je taky otrava...

Ja SaxoTrader (zatim paper) vyuzivam na pozicni obchodovani komodit (sice elektronicke trhy, ale vzdy okolo 22-23. hodiny (CET), kdy je pohyb minimalni) a tam to je v pohode, ale rychle pohyby si nedovedu predstavit.

Take by mne zajimalo, jaka je odezva ACM na podnety. Po telefonu se mi zdal velmi, velmi pratelsky a solidni, ale tazal jsem se ho emailem na plneni objednavek ve stredu, jeste ten vecer mam oznameni o precteni a dnes je sobota a jeste bez odpovedi. To mi neprijde jako nejlepsi pristup...

No nic - zeptam se tady. Mozna muj problem a otazka prameni z neznalosti elektronickeho futures trhu, ale neni mi jasne, jak to, ze kdyz jsem zadal vstup do trhu Sojovych bobu (ono se to tykalo i Kukurice, ale tady to bylo nejmarkantnejsi) - ZSH7, SZK7 a ZSX7 - vzdy se jednalo o BUY LIMIT zadany okolo 23. hodiny (exekuovano 30 minut po pulnoci), tak kdyz se divam na grafy, tak trh se teto limitni hodnote priblizil nejvyse na 9 plnych bodu (!) a tedy meho limitniho entry zdaleka nikdy nedosahl. Jedine vysvetleni, ktere mam je to, ze ackoli se realne obchody na teto hodnote neobchodovaly (a tedy nemohou byt zohledneny v live grafech, protoze muj vstup byl pouze paper), tak kdybych uskutecnil live objednavku, byl bych skutecne exekuovan (obcas je mi okolo pulnoci na elektronickem futures trhu docela silena BID (?) cena).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neviem toho príliš, ale určite nečkaj programovanie na základe JAVA kódu a podobne. Pekný WYSWYG s vývojákmi a logickými podmienkami.

Mne reagujú OK. Sú to ľudia.
Tiež som v práci zavalený a nemôžem hneď reagovať na všetky maily. V app. keď reálne obchoduješ máš chat s ktorým komunikuješ priamo s FX deskom, Commodity deskom a pod. resp. so svojim ACM. Reagujú asi tak do 10 sec....

Môžem len doporučiť...
Treba skúsiť 20 dní TRIAL so 100.000 USD a po sťiahnutí sa Ti do týždňa ozvú (v rodnej reči)...

Mne vyhovuje široká paleta možností: FUTURITY, FX, CFD, OPCIE, ...

Čo sa týka obchodovia, ja práve obchodujem v čase keď je otvorený aj parket. Časom mimo parketu sa vyhýbam....
Nízka likvidiata, choré ceny a nepredpokladateľný pohyb - najme soja, kukurica a pod....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

@ Aristo:

1) máš pravdu, nějak mi tenkrát ještě nedošlo, že na FX ztrácí volume smysl :)

2) Proč by někdo otvíral účet v CZK/SKK? Podívej se na weekly graf EUR/CZK nebo USD/CZK a mělo by ti to být jasné... Právě proto, že všechny uzavřené obchody se mi okamžitě převádějí aktuálním kurzem na zpět na CZK, která z dlouhodobého hlediska (stejně jako SKK, HUF apod.) posiluje a s největší pravděpodobností posilovat bude až do zavedení EURA. Zcela hypoteticky: vyděláme oba teď 1000 EUR, mi je převedou na 28.000 CZK a za např. 2 roky si za ně "koupím" 1120 EUR kurzem 25. Pochopitelně to taky může být 35, ale v tom případě budeme v pr**li všichni - myslím tím celek jako stát... Zkrátka a dobře vsázím na posilování CZK obecně a volba base currency v CZK je vlastně další dlouhodobý poziční obchod. Nikomu pochopitelně tuto strategii nenutím ;)

3) Začínám se poohlížet po komoditách čím dál víc a Saxo má v této oblasti jednu nepříjemnou vlastnost (rád bych se mýlil ale potvrdila mi to i moje OK) a sice: SL/TSL a TP objednávky lze zadávat u FUTURES pouze až je pozice OTEVŘENA! Po přechodu z FX se mi toto jeví jako značná nevýhoda, znamená to sedět u platformy a v podstatě nepoužívat entry objednávky ale pouze spot, protože jinak můžu prodělat kalhoty... Na co mi je vyhledávání patternů a umístění objednávky např. nad/pod S/R když to musím mít pořád zapnuté a až v okamžiku exekuce můžu zadat SL/TP? Nebo jsem zase (rád bych byl) mimo mísu?

Jinak opakuji: obecně jsem maximálně spokojen.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kubrt: Nemam ted moc casu na rozepisovani, takze jen kratce SaxoTrader sice na prvni pohled vypada nabusene, bohuzel je to jen slupka, cim vice se snazite obchodovat, tim vice zjistujete, ze je to tezce neprakticky software, zmatecnost zadavani, nemoznost zadat T/P, S/L, nemoznost definovat strategii posouvani S/L atd... programovani 0, mnozina indikatoru omezena, GUI desne pomale i na modernich strojich, chyby v zobrazovani (neumi ani snap u trendline, co bychom chteli... a pokud si Vase maluvky a poznamky za dva dny posune o 4 hodiny a vy to musite prekreslovat asi Vas stihne amok), maintenance servru kazdy druhy den, nejlepe v dopolednich (a tedy ne zrovna nezivych) obchodnich hodinach atd... spolu s ne zrovna pohotovym - spise znacne mizernym - servisem... diky, nechci!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PaJaSoft:
len krátko : programovanie a nové indikátory už tento rok. Ostatné veci v Tvojom príspevku sú len značne skreslené a neprofesiálne vyjadrenie.

Inak podľa mňa ( reálne obchodovanie a nie paper trading) je to skutočne jedna z najspolahlivejších platforiem s perfektnou exekúciou a vynikajúcim supportom aj v slovenskom jazyku. Ak sa dostaneš do reálu, zistíš že aj k tak preferovanému IB budeš potrebovať analytický software na akcie, komodity a na opcie taktiež ďalší analytický software. Pokiaľ samozrejme obchodovanie bude Tvoj zdroj príjmu.
Skús vyskúšat live účet a nie demo. To platí asi u všetkých platformách, že demo je značne skreslené a live je už niečo iné. Tak ako backtesting - história je jedna vec, ale reálny dnešný deň na trhu a predpoklad na celý nasledujúci týždeň je úplne iné kafe.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

armani: Demo beru jako reklamu - prave ta reklama mne ma nalakat na uzavreni obchodni spoluprace. Servis je naprosto otresny - z 3 pisemnych kontaktu, ktere jsem provedl byla pouze jedina reakce a to az po vice jak 5 dnech (mezi tim byl vikend) a navic zodpovidala pouze 1/3 otazek, na dalsi nemam odpoved/reakci do dnes (a pritom mam potvrzene cteni ten samy den!) - tomu se rika Full service broker?

Mohu se zeptat co z toho, co jsem napsal v live neplati? Platforma ma znacne chyby v zobrazovacim GUI, jeho rychlost a odezvy na uzivatelske vstupy na modernim stroji znacne pomale (jak nekdo takto chce obchodovat dynamicke trhy netusim) - i desitky sekund... - nejprve rucni zadani prikazu, pak jeho exekute a pak nastaveni svazaneho S/L bych chtel videt jak nekdo zvlada do 20 sekund.... Definice vstupu je rovnez na urovni historie (ano, Forexove platformy jsou modernejsi - ale to neznamena, ze musime zustat na stromech), programovani a indikatory taky... Nejvetsi sranda je, kdyz si ty same indikatory zobrazite ve vice platformach, zadate stejne vstupy a SaxoTrader ma uplne jiny prubeh krivky vcetne maxim, protinani nuly... (a chyba neni v jinych platformach - rucne overeno/spocitano).

Rozhodne nesouhlasim s premisou, ze kvalita platformy v demu a live je uplne jina... - pokud k tomu tak nekdo pristupuje, pak bud se mi demo bude libit a budu rozezlen z toho, ze live je podstatne horsi a nebo diky demu utecu rovnou k nekomu jinemu... jde o trvdy biznis se spoustou hracu a konkurenci a v te se Saxo Bank tvari jako velky hrac mezi rybami, lec nepresvedcuje mne svych chovanim a kvalitou o teto sve udajne pozici.

Nejspolehlivejsi platforma se vyznacuje prumerne 2-3 do tydne updatem z duvodu chyb v software? Exekuce nesouvisi s platformou jako takovou ale s backoffice brokera... support je dle mych zkusenosti velmi slaby (a dle review po Internetu nejsem s timto problemem sam - jini bohuzel v live verzi).

Rada zkus nekonu poslat 1/4 mega a treba se ti to bude libit je sice libiva, lec nejsem gambler, diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PaJaSoft :

môžeš prosím Ťa napísať na akej platforme Ty obchoduješ live účet a aké tam máš skúsenosti.

Ďakujem
Milan


P.S Ja som mal dnes popoludní dotaz na saxo a odpoveď v slovenskom jazyku prišla cez chat na počkanie. Môj dotaz bol ozdpovedaný priamo zo Saxo. Asi si mal zlú adresu na Tvoj e-mail alebo neporozumeli Tvojim dotazom.

P.P.S. Keď mám záujem dostať odpoveď od IB, trvá to neskutočne dlho a niekedy si myslím, že je lepšie sa pýtať na fóre ako u IB.
Amerika, možno ani nevedia kde je Česko - Slovensko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...