Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Saxo Bank


Pyton

Doporučené příspěvky

Zdravim,

chci se zeptat jak se vyrovnavate s vlastnosti SaxoTrader 2, ktery nedelni otevreni elektronickych komoditnich trhu povazuje za samostatny den a tim padem vetsina technickych indikatoru ukazuje nepresne hodnoty?

A ze ty hodnoty mohou byt odlisne i v radu jednotek plnych body jsem si overil tento tyden na futuresource.com:-(.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 291
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Saxo Saxo. Dnes ma vazne sklamali. Obycajny bucket shop(podvodnici). Dnes som dost zarobil a skoro vsetok profit mi zobrali a to sposobom ze po niekolkych hodinach mi upravili vstupy na take pozicie aby som zostal v minuse. Povedali ze obchodujem hanlivo(abusive) to bolo ich vysvetlenie a zaroven urazka pre mna. Este im zajtra volam ze co povazuju za normalne obchodovanie.... a zrejme sa od nich distancujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To H2O

no neviem či FOREXAK nemá problém s príkazmy If Offer alebo If Bid alebo ja neviem Saxo patrí medzi najlepšie retail platformy. Môžeš meniť brokera hore dole pokiaľ budeš mať iba zopár tisíc dolárov tak žiadny FX broker nebude dobrý. Ale povedzme ked mas už zopar desiatok tisic alebo stotisic dolarov tak tam už s tou sumou maš dosah na úplne inú kategorie brokerov alebo dokonca priamo na bankove domy.

Ja viem zatiaľ o saxo toľko že v Europe su zatial ako retail broker numero one.Tiež mám u nich ostrý účet. Ako platforma má kopu nedostatkov. Ale už sa dorába modul na backtesting. A prístup podľa mna je dosť na vysokej úrovni. Ale pokiaľ chceš tak skús ACM. Neviem.


To Forex

Prosím ťa popíš presne čo myslíš tým že upravené vstupy??? Chcem sa ich na to spýtať.

S pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:Ahojte. minuly tyzden mi jeden obchod upravili po cca dvoch hodinach . Vstup na uplne mimo cenu asi 40 pipsov. Ohradzali sa ze to bola prva obchodovatelna cena ihned po sprave. Ked som im povedal ze ako si to mozu dovolit. ze ma mohli kludne requotovat. Povedali mi ze sa pokusam obist system, ze pouzivam nejake firewally na spomalovanie streamu ceny. Ked mi toto povedali tak som uz mal dost. Inak vystupovanie dotycnej osoby ma tiez prekvapilo. Inokedy ustretovi a mili sales ,sa zmenili na agresivnych manazerov co bliakaju do telefonu. Inak povedane, nemam obchodovat bo im uberam z profitov. A tymito roznymi kecami a neprijemnostami sa ma chcu zbavit. A to som ich fakt povazoval za serioznych. ale vidim ze vo FX asi nic nie je seriozne, pokial nebude Forex regulovany, tak asi zacnem uvazovat o Currency futures, kde je vpohode likvidita, a niekedy vyssia ako u hocijakeho Retail FX brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neviem forexak o co ti ide..... ale to co pises su nezmysly.... nikdy som nezaregistroval, ze by akykolvek klient saxobanky bol poskodeny takymto sposobom. naopak, vsetky spory zalozene na chybach saxobanky sa vzdy podla mojich znalosti riesili v prospech klienta. da sa velmi jednoduchym sposobom dokazat, ci si obchodoval na trhovych cenach alebo si sniper, ktory ked nedokaze zarobit na spomalovani systemu, tak zacne nadavat na brokera, ktory mu vratil jeho podvadzanie aj s urokami.

ak si myslis, ze si obchodoval uplne korektne, ozvi sa mi a ja ti garantujem, ze saxobanka ti poziciu vrati

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Forexak,

Na tieto stránky a konkrétne na tvoj príspevok ma priviedol jeden známy. Nakoľko je to človek začiatočník, zobral to čo od tvojho príspevku videl a urobil si veľmi jednoduchý úsudok. Pracujem v bankovej inštitúciu, ktorá používa Saxo ako jeden zo svojich najspoľahlivejších zdrojov likvidity. Pokiaľ si však niečo také robil, je to jednoducho dokázateľné a divil by si sa ako jednoducho. Áj keď veľmi pochybujem o tom, že si to bol ty, ale najskôr niekto od koho si to počul, respektíve ešte i on to od niekoho počul. Pretože ten, kto niečo také urobil si je toho plne vedomý, alebo si len jeden z kvanta ľudí, ktorí sú maximálne frustrovaní zo svojich strát a mieniš si to na niekom vyvŕšiť.
Reagujem na tvoj príspevok najmä preto, lebo si spomenul reguláciu. Tak dobre chrobáčik:
1. - regulácia odstaví promptné transakcie z trhu, nakoľko bude potrebná predošlá verifikácia účastníka, ktorá sa
momentálne robí post po utavorení v čase T+2.
2. - zo spotového trhu 100viek účastníkov sa stane jedno centrálne miesto (burza), na ktorej sa vrátime k polo
automatickým exekúciam s nekonečnou verifikáciu a konfirmovaním účasti. Žiadne plné elektronické transakcie ale
pekne dílerom rekótovaná cena, takže na automatickú reakciu k číslam zabudni.
3. - Regulácia u všetkých týchto spoločností už prebieha a je mimoriadne obsiahla.
4. - Ak by si však zreguloval transakcie na menovom OTC trhu, tak možno očakávať spomalenie všetkých devízových
transakcií, dlhší čas vysporiadania a zvýšenie precenenie služieb.
5. - Pri silnejšej regulácii príde automaticky k množstvu nadbytočnej administratívy pre daných brokerov ale i na
obchodníkov. Takéto niečo sa automaticky prenesie do realizačného času a najmä poplatkov.
6. - pri vyššej regulácii tohto trhu môže prísť k vážnemu zásahu do voľného trhu nariadeniami a direktívami zákona,
ktoré môžu už nepriamo zasiahnuť a tak ovplyvniť obmedzením dopyt po danej mene. Postupne už prechádzame
do globálneho problémou, kedy v systéme floating menových kurzov podľa MMF príde k vážnemu narušeniu
rovnováhy a tým aj dôvery členov MMF, ktorý začnú postupne opúšťať tento systém z obáv pred umelým
zhodnocovaním/znehodnocovaním ich národnej meny mocenskými silami za účelom ekonomických a hospodárskch
výhod. Tieto štáty sa vrátia späť k variante fixácii kurzov v domnení, že jedine tak si budú o svojej mene
rozhodovať oni sami.

Som trochu nahnevaný, ale neberte to prosím zle. jeduje ma len, že väčšina Slovákov rozpráva o veciach, ktorým vlastne vôbec nerozumie. Nevediež nie je zlé, nikto nemôže vedieť všetko. mimochodom o reguláciu finančných trhov sa maximálne snaží celá ľavá frakcia EU. Pretože v tom vidia najväčšie svoje nebezpečie, ktorému väčšina z nich nerozumie. Bohužiaľ v EU je tá frakcia početnejšia. Forexák nepoužívaj prosím ťa vyjadrenia a slová, ktorých následky nevieš odhadnúť alebo ich dokonca ani nepoznáš.

Veľmi ma tešilo,


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all: Ok Som obchodnik na FX a profesionalne sa mu venujem asi jeden rok. Mozno fakt neviem ako to tam u tych broekrov chodii, ale viem ze nehovoria pravdu. No requotes, No slipps- to su uplne keci ako nalakat amaterov. Ked sa stanete profitovy tak vas nechcu, bo oni vedia ze 90% z nas je v prerabke a kazdu jednu pozicku vam mozu garantovat. A preco? pretoze to maju vo svojom risk manazmente. Zoberu vam protipoziciu. Ked ste malinky tak vas tak nechaju, ale skuste spravit 100% 200% percent za par mesiacov a uvidite co sa stane. Daju vas na manual execution, a robia vam napriek aby ste od nich odisli. To su nie len moje skusenosti, ale skusenosti viacerych dobrych obchodnikov. Nechce sa mi tu argumentovat a pisat vsetko o tom. staci si precitat tento prispevok od svetoznameho obchodnika Joea Rossa-www.tradingeducators.com/forum/showthread.php?t=28
Nesnazim sa tu dupat svoje ego alebo co. pisem co som prezil. a kto neveri to je jeho vec a mam ho v p.....

PS- FX Trader: ahoj obor si trader alebo ta ta velka institucia musi platit aby si tu obhajoval ich zaujmi?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FX trader
Nechcem polemizovat nad Saxom ani nad tvojim pracovnym zaradenim, ale uvedom si ze nie si jediny clovek ktory pracuje v bankovnictve. Neviem na zaklade coho hodnotis ludi, ktorych ani nepoznas. Mozem ti potvrdit ze Forexak na FX obchoduje ( poznam ho osobne), ze nejde o ziadny vymysel ani podvod z jeho strany. Takze ... Nechcem tym povedat, ze spochybnujem tvoje odborne nazory, moze na tom byt kus pravdy, ale to nie je predmetom prispevku.
Chcel by som ale jedno vysvetlenie:
Ked odoslem prikaz, ten je nasledne potvrdeny servrom brokra ( to znamena ze dorucena cena je aktualna), potom je taktiez potvrdene uzavretie obchodu, ako moze byt takyto obchod dodatocne upravovany ? Kazda zo zucastnenych stran predsa zodpoveda za svoje technicke vybavenie a ani mne broker neuzna reklamaciu, ked budem mat problem s internetom alebo s PC ...
Aj keby si pouzival neviem aky soft na spomalenie svojho PC, rozhodujuce je co pride na server brokra. Ak tam pride neaktualna cena, nie je dovod aby ti broker poziciu otvoril a ma ti byt ponuknuta nova ( aktualna ) cena, ktoru bud potvrdis, alebo nie. Tak o co ide ... Ked nie su seriozne argumenty, tak sa pouzivaju primitivne blbosti napr. o spomalovani ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joachim,
tak pozrel som si este dalej ten link co bol v tom vlakne (www.forexfactory.com/showthread.php?t=24672).
A je to celkom sila.
Clovek dostane slippage 250 pips (v jeho pripade $ -26.000).
Broker na to len krci ramenami a ze vsetko je v najlepsom poriadku.
Sranda bola, ze jeho objednavku naparovali na chlapika, ktory isiel tiez cez nich, a ktory by naopak na tom brutalne zarobil, keby ale v jeho pripade broker nestornoval obchod ako neplatny.

Az na staznosti uznali tento jeden konkretny obchod tomu cloveku, co na tom zarobil, ale ostatne, podobne dealy mu neuznali. Neviem do akej miery a akym sposobom su v tom zamotani samotni traderi, ale je to story na zamyslenie.

joachim Napsal:
-------------------------------------------------------
> www.elitetrader.com/vb/showthread.php?s=&th
> readid=92351&perpage=6&pagenumber=1


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...