Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

investice Warrena Buffeta


DanaVo

Doporučené příspěvky

Hloubková analýza není k zahození, já ji dělám o víkendech, zase tak hrozně moc do hloubky třeba nechodím, prostě přiměřeně, přiměřeně :)
Já osobně doufám, že přijde výprodej, poněvadž jsem kdysi skládal pionýrský slib tak jsem "Vždy připraven!"
Čili můj cash je připraven na nákupy během slev :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 68
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Stanley Napsal:
-------------------------------------------------------
> Osobně se domnívám, že doba opravdu levných US
> akcií ještě přijde.

A já dodávám: je tu jen jedno docela malé riziko: co když ta doba už nikdy nepřijde? Co když S&P 500 už NIKDY neklesne pod 1200? Nějak tady postrádám margin of safety....
Jak to tak kolem poslouchám, všichni čekají na korekci, protože prodali akcie a teď sedí na keši, který jim nic nenese. (Bernanke to tak udělal schválně, aby to value investorům hoodně znepříjemnil, muheheee.) Jak velká ta korekce asi může být, když je všude tolik volných peněz? Já to s tím slevňováním nevidím moc nadějně, i když samozřejmě taky rád kupuji akcie, tak se mi líbí když jsou levné. Ten příspěvek tady zůstane několik let, uvidíme, jak se to vyvine.
pěkný den přeje Honza Čermák.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: radim2
Dobrý večer!
Je neuvěřitelné jak jsou některé věci velmi jednoduché!
Naučil jsem se jak investuje kdejaký všeobecně známý investor,ale nikdy mně nenapadlo si přečíst jejich životopisy.
Je to velmi zajímavé čtení.Děkuji Vám za velmi dobrý tip na studijní literaturu.
Dodnes jsem netušil,kde se Warren Buffet učil a že se vyučil !
Omlouvám se Vám za svou neznalost a moc děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Dobrý den!
Z několika zdrojů jsem se dočetl,že WB zrovna nevoní investice do sociálních sítí.
Vypadá to tedy na investice do staré a dobře prověrené ekonomiky.
Bude pro mne velmi zajímavé,zda a jestli vůbec někdy změní názor.
Myslím si,že sociální sítě mohou být velmi výnosnou investicí,ale je pravdou,že
je poměrně hodně málo fyzických informací.
Což vlasně může být důvod proč neinvestuje.
Takže nezbývá než počkat na tvrdá data,nebo si zaspekulovat. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

profesor Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den!
> Z několika zdrojů jsem se dočetl,že WB zrovna
> nevoní investice do sociálních sítí.
> Vypadá to tedy na investice do staré a dobře
> prověrené ekonomiky.
> Bude pro mne velmi zajímavé,zda a jestli vůbec
> někdy změní názor.
> Myslím si,že sociální sítě mohou být velmi
> výnosnou investicí,ale je pravdou,že
> je poměrně hodně málo fyzických informací.
> Což vlasně může být důvod proč neinvestuje.
> Takže nezbývá než počkat na tvrdá data,nebo si
> zaspekulovat.
>
> I kdyby všichni,já ne!

WB nema rad investicie do informacnych technologii, pretoze su to investicie do know how a do nehmotnych veci, ktorych valuacia sa tazko urcuje, prakticky sa neda odhadnut. rovnako je to aj zo socialnymi sietami.

socialne siete su a hlavne boli dobrou investiciou pre private equity manazerov, pre ktorych vstupny kapital bol radovo v stovkach tisic dolarov a potencial bol obrovsky, v dnesnej dobe to zas take terno nieje.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

MERKUR1 Napsal:
-------------------------------------------------------
> V souvislosti sociálních sítí vidí Warren Buffet
> nebezpečí hlavně v případě nových IPO, které by se
> mohly stát již při úpisu značně předražené.


Souhlasim, ono v podstate jakekoliv IPO, ke kteremu se obycejny clovek muze dosta, se da prelozit jako
IPO = Its Probably Overpriced :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

goldstandard

tak cierne by som to rozhodne nevidel. ta metodika vypoctou ceny pri IPO sa dost lisi od pripadu k pripadu. firmy ktore idu do IPO skor sa myslim celkom priblizuje fair price. hodne zalezi od sektoru. v ktorom firma figuruje. ale samozrejme pri takych gigantoch ako facebook sa cena vyratat ani neda.

mrknite sa napriklad na New connect. tam sa hodne vela firiem dostalo za dobru cenu aj pre drobneho investora

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> goldstandard
>
> tak cierne by som to rozhodne nevidel. ta metodika
> vypoctou ceny pri IPO sa dost lisi od pripadu k
> pripadu. firmy ktore idu do IPO skor sa myslim
> celkom priblizuje fair price. hodne zalezi od
> sektoru. v ktorom firma figuruje. ale samozrejme
> pri takych gigantoch ako facebook sa cena vyratat
> ani neda.
>
> mrknite sa napriklad na New connect. tam sa hodne
> vela firiem dostalo za dobru cenu aj pre drobneho
> investora


ale ja nechci kupovat za fair price..... ja kupuji jenom kdyz je to BARGAIN :-) a to se pri IPO obecne nestava, nebot IPO jdou na trh pri obecne pozitivni nalade.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den!
Děkuji všem za reakce na můj poslední příspěvek.Před jeho napsáním jsem absolovoval diskusi na podobné téma
a některé závěry jsou stejné,jako Vaše reakce.Nechci zde uvádět přesné výsledky,ale každý si udělal přesnějsí
názor na dané téma.To je moje odměna.
Teď podme na další z investic která mne zaujala. Společnost podniká v oblasti pojištění.
Přesněji životní pojištěni,zdravotní pojištění a důchody (poměr tržeb 50-30-20).
Co nutí investovat kohokoliv do podobné oblasti?
Možnost dividend ve velmi slušné výši?
Jiný důvod?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Aby som dokončil predchádzajúcu diskusiu, Warren Buffet podľa jeho slov nikdy neinvestoval do technologických spoločností nielen kvôli vyššie povedaným dôvodom, ale hlavne kvôli nestabilite trhu, veľkým výkyvom a taktiež kvôli tkz. malému priekopu( priekop používa WB na vyjadrenie neúprosnej konkurenčnej výhody napr. ako v Coca Cole, alebo Gillete, kde ovládajú prevažnú väčšinu trhu, popr. hociakú podobnú konkurenčnú výhodu, ktorá zvýhodňuje danú firmu ) Odporúčam knihu Jak vybírat podhodnocené akcie - Arnold Glen, kde je popisovaných dosť veľa čikovných spôsobov value investingu. Je tam aj asi 80 strán plných rád WB o investovaní, sú založené na dlhodobom investovaní, ale určite tieto rady využije každý kto chce do akcií investovať.

K otázke ohľadom poisťovníctva. Kedže je toto téma o WB, budem odpovedať prečo by to lákalo WB. To isté ako pri spoločnosti Geico a všetkých poisťovniach do ktorých investoval a ktoré mu vyniesli veľkú časť jeho terajšieho majetku a to je možnosť floatu. Pre malého akcionára ako predpokladám profesor je to nieje až taká podstatná vec, pre majoritného akcionára to je už samozrejme luxus. No myslím že aj malému akcionárovy sa vyplatí float, ak je vo vedení kvalitný manažment. Práve na to kladie dôraz WB, neviem či chcete aby som sa rozpísal na čo by ste mali nazerať pri výbere akcií ak by ste sa riadili Buffetovou stratégiou, alebo nie, takže ak by ste mali záujem môžem to potom rozpísať.
Zatiaľ aspoň toľko, ak ste zanalyzovali firmu, nielen podľa ekonomického hľadiska, ale podľa kvality manažmentu, taktiež už vyššie spomínaného priekopu a pod a myslíte, že vedenie spoločnosti dokáže s floatom narábať úspešne, tak by to mala byť dobrá investícia. Dobrá poisťovňa je tá, ktorá vykazuje z poisťovacích udalostí zisk, ak nie zisk, aspoň aby float pokril potrebu zaplatiť poistnú udalosť s veľkou rezervou( napr. poisťovacia strata bude 2 milióny eur a float vo výške 30 miliónov. )

Ak by bolo potrebné, popíšem čo daný float vlastne je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...