Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

CZ05 - kukuřice-prosinec-2005


greenhorn

Doporučené příspěvky

Jen takový dotaz, který by mne zajímal.

Díval jsem se, že graf kukuřice CH5 je velmi podobný kukuřici CK5 (což zní logicky)
Napadlo mne, jestli neexistuje jistá souvztažnost i mezi různými komoditami a to tak, že by trend jedné komodity ovlivňoval jinou. Předpokládám, že tam určitě paralely budou, ale zajímavá paralela by byla, kdyby některá komodita S PŘEDSTIHEM ovlivňovala jinou, což by se mohlo použít jako fundamentální spoluukazatel pro vývoj trendu jiné komodity.

Existují takové nějaké souvzatžnosti ?

Jen laický dotaz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

greenhorn:
Nefungující odkaz:
Zkus to takhle, najeď na ten původní odkaz, vlevo klikni na Custom Charts, do Enter symbol napiš CH2 a dostaneš ten historický graf. No a pak se mi můžeš chechtat, jak jsem se tenkrát jal, coby vizionář, vybíral 2dno.

Gap = mezera:
Nespojitost ceny na grafu.
Víc se dozvíš zde: stockcharts.com/education/ChartAnalysis/GapsandGapAnalysis.html
A česky zde: www.traders.cz/content.asp?IDKAT=1512
V CZ5 dne 1/11/05 je L 236,25. Dne 1/12/05 je O 234,25. Rozdíl 2,00 (100$ na kontraktu) je právě ten Gap.
Říkám jim gapy, podle jednoho japonského katastrofického filmu. Pamětníci jistě zamáčkli slzu.
Některé gapy mají magickou moc, že přitahují cenu. Chce to prozkoumat celý graf, jak se cena chovala při gapě v minulosti.

K formacím:
Pokud se nějaká formace utvoří je to signál, že by se cena „možná“ mohla vydat určitým směrem, NIC VÍC.
Taková jako žlutá na semaforu. Aby se ale žlutá změnila na zelenou chce to ještě něco. Ještě nějaký potvrzující element.
Většina používá % pohyb ceny v předpokládaném směru, nebo odraz (průlom) od stropu či podlahy atd.
Grafickou formaci totiž spolehlivě identifikují desítky tisíc lidí na celém světě. Na monitoru jí vidí všichni úplně stejně.
Ty, já i strejda někde na druhém konci světa.
Proto mi obchodování „pouze“ na základě technické analýzy, nedává smysl.
Závěrečné rozhodnutí, zdali zaujmout pozici, to se přece odehraje pouze v hlavách obchodníků.
Na monitoru pak vidí celý svět pouze důsledek obchodnických rozhodnutí.
Podle mého soukromého názoru, „TO“ je alfa i omega úspěšného obchodování.
„TO“, je největší obchodní umění, které je pečlivě střežené a ochraňované, neboť bylo vykoupeno krvavými ztrátami $.
Nikdo Ti „TO“ neprozradí. Záleží jenom na Tobě, zdali se „TO“ vydáš hledat.
Ale to už jsme na půdě psychologie.
Jestli se budeš řídit protnutím dvou klouzavých průměrů, stochastikou, kecaly na CNBC, svojí intuicí, výkladem karet, měsíčními fázemi, kávovou sedlinou, nebo svým horoskopem, je v podstatě jedno.
Cokoliv z toho může být oním jazýčkem na vahách, který Ti řekne STOP, nebo GO!

Abych však nebyl špatně pochopen. VŽDY musí existovat rozbor trhu technickou nebo fundamentální analýzou.
Tzv. základní kámen, na kterém pak můžeš začít stavět.
Moje poznámka neznamená, že se v klidu usadíš, podíváš se na oblohu a rozhodneš: Měsíc je v úplňku, koupím vepřové půlky!
To v žádném případě NEDOPORUČUJI!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak koukám, že s tou kukuřicí medvěd přecijenom nezacvičil :-)
Jsem rád, že jsem se trefil :) Ale asi jenom náhoda ...
I poslední den v únoru je uzavírací hodnota býčí. Zajímalo by mne, jak vypadal intradenní graf. Podle mého názoru dojde k malé korekci a cena ještě vystoupá. Nikomu se totiž nebude chtít věřit, že dochází k long trendu.
Uvidíme, jestli to prorazí dvoj až trojitý vrchol, který se vytvořil v October. Podle mne ne. Myslím, že narazí na cca 245.00 - 246.50 a pak bude velký pád - a toho bych se opět (na papíře) rád zůčastnil :) Myslím si, že bude velmi rychlý.

Omlouvám se za začátečnícké dedukce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Výborně, kukuřice se zastavila jak jsem čekal!

Předpokládám, že během dvou dnů bude rychlá medvědí tendence, která po nárazech na dno 226.50 ho nakonec prorazí. Jelikož jsou poslední tři dny ještě stále mírně nepřesvědčivé (close hodnoty jsou long), tak bych vyčkal ještě do zítra. Nicméně, propad bude podle mne rychlý, cca 5 - 8 dnů a budeme na dně.

Pokud bude zítřejší den pokles nebo výrazná SHORT CLOSE hodnota, tak budu okamžitě prodávat (bohužel zatímjen papírově) :-) Asi by bylo nejrozumnější sledovat zítra denní graf (je vůbec někde na internetu ZDARMA? já ho nenašel) a možná se pro prodej rozhodnout už při intradenním sledování.

Jestli má někdo komentář, budu rád.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Grafy (nejen) kukuřice zdarma jsou např. přímo na stránkách chicagské burzy: www.cbot.com. Pod grafem máš intervaly od intradenních 5 minut až po monthly. Intraday grafy jsou samozřejmě trochu zpožděné, ale to snad při pozičním obchodování tolik nevadí (už vůbec ne při tréningu). Pitový graf se ti zobrazí až po otevření burzy, elektronická kukuřice (ZC) jede pořád a je prakticky totožná s pitovou.
Zrovna koukám (taky greenhornovským pohledem :) ) na daily ZCK05 - krásný double top, jen ty dvě poslední černé svíčky se mi zdají malinko váhavé. Ale papír toho snese dost, tak jdu do toho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Namodro, prosím o upřesnění!

Na CBOT jsem si přečetl, že elektronické obilniny zavírají v 6.00AM, což je 3,5 hodiny před otevřením pitového obchodu. Zároveň elektronické obilniny otevírají týž den v 7,00PM, což je více než 6 hodin po uzavření pitu. Z toho mě vyplývá, že i elektronická kukuřice NEJEDE POŘÁD a často NENÍ TOTOŽNÁ s pitovou.
Prosím o upřesnění, jestli jsem to pochopil dobře nebo mi něco uteklo.
Děkuji, Mirek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, to je pravda. Omlouvám se za nepřesné vyjádření. Myslel jsem tím spíše to, že elektronický obchod se ti zobrazí prakticky kdykoliv. Elektronická Corn se obchoduje od 19:30 do 6:00. Co se týče totožnosti daily a el. grafů - samozřejmě že nejsou naprosto totožné, ani mini-sized Corn není naprosto totožná s C nebo ZC. Ale jak jsem zatím sledoval, orientačně se grafy pohybují plus mínus stejně - drobné výkyvy navzájem dohánějí - jde o tutéž komoditu.
Jinak nevím jestli vůbec mám kredit něco vysvětlovat- jsem stejný papírový začátečník jako ti další tady.
Ohledně dotazu na candle grafy doporučuji např. manuál k TNT (stáhne se ti zároveň s trial verzí TNT - zdarma), kde se o nich leccos dočteš nebo stránky některé z burz, kde většinou v odílu "education" taky něco o tradingu je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Dobrý den všem obchodníkům,

jelikož jako nováček nemůžu založit vlákno, vložím svůj dotaz sem.

Jsem ještě míň než začátečník, ale o komoditním obchodování uvažuji (zatím se pouze rozkoukávám, ještě jsem nic netestoval). Uvažuju asi o $6k účtu.

Na několika grafech kukuřice s dodáním v prosinci (různých let) jsem si všiml, že zhruba od října do zhruba února (toho roku, na který připadá prosincové dodání) je trh ve výrazném býčím trendu. Uvažuji tedy o (extra) dlouhé pozici na 1 kontrakt kukuřice s dodáním v prosinci. Příklad: nákup 1 kontraktu kukuřice s dodáním v prosinci 2008, nakoupený v říjnu 2007 a prodaný v únoru 2008. S rozumným (posouvaným) SL, abych nevyletěl zbytečně brzo.

Je takováto úvaha dostatečná, nebo jsem totálně mimo a nabiju si...? Jasně, že si projdu grafy pro kukuřici několik let nazpět (pokud takový grafy najdu), ale chtěl bych vědět, jak reálný je tenhle nápad.

Děkuji všem,
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...