Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

CZ05 - kukuřice-prosinec-2005


greenhorn

Doporučené příspěvky

Tento výkend jsem procházel grafy a zaujal mne CZ05. Zdroj dat futuresource.com
Podle mého názoru:
1) momentálně se nachází těsně za pozicí "dvojité dno"
2) právě zahájila vzestup vzhůru ( ?? )
3)pokud si tento graf zobrazím v týdenním režimu, pak se CZ05 nacházela v podobné pozici již
v October - November03 . Zarovnnané dvojité dno a potom vzestup z 235 na 289.
4)pokud použiji Moving Average 4-9-18 = orig.nastavení ze stránky, pak je vidět, že
býčí tendence je již nad grafem 18ti denního průměru. ( 14.2. protnula 30ti denní průměr)
5) nárůst Volume & Open Interest

Tolik tedy očima začátečníka. Prosím, mohli byste to komentovat? Hlavně na co jsem zapoměl, než se
pustím do papírového obchodování.Děkuji, greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,

vaše uvažování je v základu správné. Pouze pár připomínek:
1) sledujete graf CZ05 a to je poměrně velmi vzdálený kontraktní měsíc. Měl by jste rozhodně brát v potaz i situaci ve front měsíci, kterým je CH05. Při pohled na CH05 zjistíte, že double bottom již tak pevné není.
2) nastavení MA ze stránek nemůžete brát jako dogmatické. Je třeba si vyzkoušet, jaké nastavení MA komu dlouhodobě vyhovuje. MA je třeba testovat v dlouhodobém horizontu.
3) Trh se nachází v celkovém medvědím trendu a na monthly grafech je patrné, že má ještě stále kam padat.

Pokud by jste tedy chtěl momentálně spekulovat na růst, pak zřejmě jen v krátkodobějším horizontu. Podobně jako tomu bylo mezi 13.12. a 5.1., kdy trh nadělil velmi pěkný double bottom, následně pak v jeden den udělal slušný pohyb přes 300 USD (který bylo možné chytnout s riskem jen něco málo přes 120 USD), ale posléze trh pokračoval zase dolů.
Že se jedná o definitivní otočení trendu a jsme na počáku nového býčího trendu bych si nyní ještě rozhodně tvrdit nehodlal.

Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greenhorne.
CZ05 - pozor na ten gap nad trhem. Ta funguje na cenu jako magnet. Uvidíme co se stane, až bude filled.
Mrkni na analogii ze dne 10/1/04, 10/7/04 a 10/21/04.
Taky koukám, že včerejší akce je black candle a má oholený horní stín, to znamená že O=H, což nesvědčí o nějaké velké aktivitě. Zprávy o úrodě jsou příznivé.
Do nákupu bych se bezhlavě nehnal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky přispěju troškou do mlejna:
dle mojí vlastní analýzy bude ještě nějakej čas pokračovat kukuřice short. Proč si to myslím?
1) C má ješpě pořád kam padat
2) podle COT (commitments of traders) je patný, že i velký fondy jsou zatím v short převaze a v posledních týdnech až měsících se evidentě moc do long pozic nemají; to je dle mýho názoru docela solidní fundamentální ukazatel
3) open interest už pár tejdnů docela slušně roste. jsem si docela jistej že je to proto, protože farmáři a společnosti používající komodity pro hedging čekaj taky další medvědí trend a tak vrhají do oběhu více a více long pozic, resp. otevírají spoustu nových dlouhých pozic, čímž roste OI.
Proto z dlouhodobýho pohledu zatím nevidím jediný signál k otočení trendu - minimálně do poloviny jara bych to viděl ještě na pokračování medvědího trendu. Pak by mohly ceny vyletět možná tak z nějakých fakt ryze funfamentálních příčin. Ale necháme se překvapit v létě...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem to dostatečně nezdůraznil, ale taky prozatím nevidím, žádný potencionál na sever.
Proto jsem napsal, že je potřeba dát pozor na tu gapu, která cenu může krátkodobě přitáhnout.
Xtrader to nastínil naprosto přesně.
Ten názor na COT a růst OI zastávám taky.
Ještě doplním jeden fundament, odhad očekávané úrody je skutečně rekordní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hlavně klid, papír toho snese hodně.
Tvá prvotní úvaha je naprosto v pořádku. Díváš se na to z pozice zisku.

Zkus se na to ale podívat z pozice ztráty. Polož si tyto základní otázky:
Kam dáš SL? Zavěsíš ho jen tak do vzduchoprázdna pod nejnižší L? A o co ho opřeš?

Koukal jsem se do svého obchodního denníku a přesně stejně jako Ty, jsem uvažoval u CH02.
Tehdy jsem myslel, že dno je hodně blízko a tak jsem 02/31/2002 koupil na 206,00 - sl na 204,00.
Podívej se jak jsem dopadl (customer1.barchart.com/custom/alaron/4962.htm).
Proto chci vždy vidět potvrzení formace. Zvláště pak u pozic, které hodlám držet dlouho.

V trhu CZ5 zatím nevidím potencionál na sever.
Ale pokud bych vůbec měl začít zvažovat nákup, chtěl bych vidět na grafu akce v následujícím pořadí:
1) Proražení res (stropu) na 232,00
2) Vyplnění gapu (mezery) z 1/12/05
3) Pokles nazpět k 232,00 – proražením se z toho stane sup (podlaha)
4) Alespoň 3 údery na 232,00, bez toho aby cena klesla níž.
5) Výstup a proražení res na 240,00
6) Pak tepve a možná - nad 240,00 (242,75?) - go buy + SL 238,25?

Příjemný víkend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když tak sleduju CZ05 ke dni 22. února, tak se mi zdá, že i když fundamentálně by cena měla klesat a vznesli jste tu spoustu důvodů, proč by MĚLA klesat, tak se mi zdá, že cena jde přecijenom nahoru. Nezdá se vám, že se cena skutečně odrazila od dvojitého dna ?

Jsem aboslutní začátečník. Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nenechte se zbytecne ovlivnit kratkodobymi korekcemi. Samozrejme, ze kratkodobe je mozne, ze trh poroste. Korekce mohou byt ruzne velike. Celkove se vsak trh nachazi stale ve vyraznem medvedim trendu a veskera fakta hovori pro to, ze ten bude i nejaky cas jeste pokracovat. Muselo by se vyrazneji zmenit vice ukazatelu, aby se situace zacala rysovat vice jako bull, nez bear. Pokud vsak budete chtit spekulovat jen na drobne korekce, pak se samozrejme tu a tam nejaky dolar pri korekci vzhuru da v takovem kraktem bycim trendu vydelat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cenová akce z 2/18/05 splnila 1) bod mé sugesce.
Ve svícových grafech hovoříme o bílé svíci s oholeným spodním stínem, tzn. O=L.
Tato svíce nám také určila nový strop, na svém H232,75.
Historie stejných dnů 2/7/05, 1/4/05, 12/6/04, 11/24/04, 11/9/04 atd…
Zajímavá je pro mne typově shodná svíce z 1/4/05. Ta na svém L232,75 definovala tehdejší podlahu, která byla dne 1/12/05 prolomena.
Z podlahy se tímto průlomem stal strop.
Dnes tato svíce z 1/4/05 spoludefinuje současný strop, který byl svíci z 2/18/05 potvrzen.
Jakou výdrž tento strop bude asi mít?
Počítám, že minimální, neboť hranice je určena zatím pouze 2 údery.
Nyní by měl sehrát roli již zmíněný magnetismus mezery z 1/12/05.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem prozkoumal příspěvky na můj dotaz. Díky všem - pro všechny. Abych to zkrátil. Chápu to tak, že jako signál k nákupu nestačí něco, co připomíná dvojité dno - jako v případě mého prvního hodnocení. Pro delší pozici na trhu bych nenakoupil ani po dnešku, kdy šla CZ05 sympaticky nahoru. A to pohyb směrem nahoru vypadá opravdu sympaticky.
CHCE TO PROSTĚ TU FORMACI - což chápu jako několik prvků, které jsou všechny dohromady jako znaky vývoje jistým směrem.
není mi jasný bod č.2 z posledního příspěvku od 1124fm - ten gap(pojem?) a jeho vyplnění.

PS: Zjistil jsem, že ta komoditní " hantýrka " má něco do sebe, ale chce to čas a jistou trpělivost
Vás zkušenějších.
1124fm: díval jsem se na odkaz: customer1.barchart.com/custom/alaron/4962.htm , ale je tam SH05.
pokud máš něco, na co bych se mohl zpětně podívat s Tvým komentářem, tak to rád zkusím.
Myslím spíš ty problematické záležitosti, protože z vlastního portfolia mám zatím jen tu CZ05.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...