Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

intradenní vs poziční obchody


Doporučené příspěvky

Zůstatek na účtu musí být tuším vyšší, než právě těch 2000 babek, bez ohledu na margin. Takže např. 2500 nebo 3000 už stačí na to, aby si člověk zkusil live zaobchodovat a zjistil, jak to snáší. ;) Teď dokonce IB nabízí nějaký virtuální účet, ale já osobně jsem se o to nezajímal, takže o tom nic nevím.
K platformě IB se dá taky připojit spousta tzv. front-end prográmků, který se používají pro zadávání příkazů (jsou přehlednější) a mohou simulovat zadávání příkazů. Takže vše probíhá, jako při live obchodování, jen právě ten prográmek nepustí příkaz na burzu a obchod jen simuluje. Až na občasný slip, je to prakticky stejný, jako live. To je obrovská výhoda. Doporučoval bych prostudovat vlákna o IB tady na fóru. Je to tam vše popsáno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

To: andrija

Jde o to, že je nutné pochopit, jak se vlastně v komoditách peníze vydělávají. Potom je nutné o tom taky přesvědčit mozek a to je docela záhul. Když jsem se plácal v pozičním obchodování, tak jsem se stále na základě TA snažil odhadnout, kam trh asi půjde a ono to jaksi nefungovalo. Až postupně v ID a za pomoci Tomáše, jsem začal chápat, že je úplně jedno, kam se trh vydá. Pochopil jsem, že se dá na malou úspěšnost např. 40% vyzrát vhodným RRR a o money-managementu ani nemluvím. Musel jsem v ID udělat stovky obchodů, jak papírově, tak live, abych to pochopil a hlavně si to ověřil na vlastní kůži. Při obchodování v ID jsou třeba 3 týdny, kdy systém absolutně nefunguje a pak následují obrovské zisky (pokud se jich člověk díky vlastní psychice dožije). Vůbec si neumím představit, že bych k tomu někdy došel v pozičním obchodování. Mám obavu, že by mi to trvalo roky.
Teď sleduju např. Elliottovy vlny, COT, sice tomu vůbec nerozumím, ale možná je to něco, co dokáže předpovědět směr budoucího pohybu v pozičním obchodování, takže je to pak o něčem jiném. Ale toho jsem se už v poz. nedočkal a vracet se k tomu v žádném případě zatím nehodlám. ;) B.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To co říkaš ma smysl, to chápu ale jak to že se ti nechce vracet k pozičním? musí to přece fungovat na stejném principu, takže když ti intradenní pomohly pochopit jak se máš stavět k obchodům a jak máš obchodovat, proč se ti už nechce do pozičních? Ja si myslím že poziční jsou náročnější na sledování fundamentů(COT...), kdežto na intradenní stačí dobrá TA ale zase jsou asi náročnější na psichologii. 20.4 jdu na kurz...:)
Pozdrav

Link to comment
Sdílet pomocí služby

andrija:

u intradennich to vsechno rychleji utika a to nekterym vyhovuje (nemusi se nekolik dni/tydnu cekat az se obevi nova prilezitost pro vstup,...)

u intradenniho obchodovani vidim nasledujici nevyhody:

1) casove narocnejsi
2) za data se musi platit (ale neni to zas tolik 10-20$ mesicne zezacatku staci)
3) psichologie - jak se to vezme. nekomu muze sedet intradenni, protoze se nedrzi pozice pres noc a vetsina obchodu je kratsich - neni moznost moc premejslet nad tim, jestli ma clovek zavrit, nebo jeste nechat bezet dal.

Ja osobne si zezacatku myslel, ze mi budou vyhovovat pozicni obchody, ale po delsim studiu, backtestovani a papertradu prichazim na to ze intraday pro mne bude lepsi.

Uvidime se 20.4. na kurzu ;-)

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych třeba vůbec nedokázal přežít ztrátové období v pozičním. Pokud i v ID někdy trvá třeba 3 týdny a měsíc končí mírnou ztrátou, tak v pozičním bych musel v tom ztrátovém období trávit třeba rok, nebo jen půl, ale i to docela síla. Takhle mám depku kratší dobu a lépe se mi to zvládá. Taky se tomu člověk rychleji přizpůsobí.
Chce to zkusit oboje a pak si vybrat. Každý to vnímá jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud mohu také přihodit múj osobní skrovný názor, tak mám v budoucnu představu o tom , že bych dělal oba dva druhy tradingu. Prostě se mi to zdá takový výhodnější , když už budu sedět třeba 6 hodin u compu a studovat grafy, tak mě další hoďka věnovaná pozičnímu obchodování nezabije ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak je na finančníkovi všude zmiňováno, nejdůležitější při obchodování či investování je psychologie. Mě osobně když se mi investice půl roku plácala od mírných zisků do mírných ztrát, tak mi to vůbec nevadilo. Sice jsem občas lehce přemýšlel jestli mám z pozice vystoupit nebo ne, ale to bylo asi všechno. Nakonec jsem dal na dlouhodobý fundament a v investici jsem vydržel. Uvidíme jestli mi tento přístup vydrží i do budoucna, rád bych zakotvil u pozičního obchodování. ID je na mě moc rychlé, rád se rozhoduji v klidu, nemám rád když na mě tlačí čas. Takže ID zatím ne.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

Rád bych se zeptal na dvě věci, můžu mít na poziční a intradenní obchody jeden účet, nebo jsou potřeba dva?
A druhá věc..všim jsem si že kontrakty který jdou po sobě, třeba březnová a květnová kukuřice, mají velmi podobné pohyby. Je to tím že se kontrakty obchodují zároveň?

Děkoji za odpovědi, Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ondro,

staci jeden ucet (pozor na to ze nekteri brokeri obchoduji jen elektronicke trhy (emini,... = InteractiveBrokers), a jini pitove/parketove trhy (kukurice, juice,... = Harpoon). Vetsinou to dopadne tak ze ma obchodnik uctu vice, podle toho co obchoduje a kde ma na co vyhodnejsi podminky.

podobne pohyby jsou zpusobene tim, ze se jedna prakticky o stejne zbozi ovlivnovane stejnymi fundamenty a obchodovane ve stejnou dobu - i kdyz s rozdilnou likviditou. Presto k mensim rozdilum dochazi (napr. urcite fundamenty plati jen pro urcity mesic dodani) a toto se sleduje pri obchodovani tzv spreadu.

snad jsemto vysvetlil spravne.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsem.
Jsem v této spolecnosti novacek, prosim proto o shovivavost. Vse co jsem o futures mohl precist, jsem precetl 3x, vytiskl 2 tucne sanony z Financnika, absolvoval zakladni kurz, ale nikde jsem nevypatral zda je podminkou odberu intradennich zivych grafu account u dodavatele. Predpokladam ze ano, jestli tedy ano, cca kolik a kde nejlepe.
Diky.
Zdravim - Borek



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

×
×
  • Vytvořit...