Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy - opce+waranty


Piti

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím PET,

v podstatě jste to s těmi miniopcemi vystihnul správně. Warranty se emitují v takzv. poměru odběru, např. 1:100, tzn. musím vlastnit 100 warrantů, abych měl právo na nákup nebo prodej 1 podkladového aktiva (u opcí je poměr 1:1).
Warranty emitují (prodávají a mají povinnost zpětně odkoupit při mimoburzovním obchodování) přední banky s příslušným oprávněním (asi derivátová licence).

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby



Přeji všem dobrý večer

a prosím naléhavě o radu a doporučení.
Dcera se bude vracet z Anglie a na mou prosbu chce dovézt nějakou dobrou - jednoduchou knihu pro trading,
a opce. Máme naplánováno, že v učení vytvoříme tandem.
Dnes jsem překonala depku z toho, že neumím anglicky, když jsem vyzkoušela translator na automatický
překlad celých internetových stránek . Někdy je výsledek sice úsměcný , ale kdo je v obraze, tomu to nevadí.
A jsem k úspěchu opět kousek blíže :-)


Za operativní odpověď děkuje všem any
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PET
dobře, pojedu dál o warrantech. (škoda že nejsem dealer jistého brokera či emitujících bank, ani skrytý, ale něco s tím asi udělám :-)
W jako "miniopce" ano, jen do jisté míry.
Proč si to myslím?
nahlédnutím třeba na www.euwax.de jde velice rychle zjistit, že W mají páku=hebel, efektivní páku=omega=hebel x delta, jak už v předchozích bylo zmíněno. Tím, že si lze vybírat z obrovského množství W na různý strike, dobu života=expirace, odběrní poměr atd. si můžete vybírat W různě "páčené", s hodnotou bodu jak u komodit.opcí to ale nemá co dělat. Jinou páku warrantu dostanete je-li strike W pod, na, či nad kurzem podkladu. Pak se ovšem liší i spread, myšleno rozdíl bid/ask=geld/brief=poptávkový/nabídkový kurz. Stačí se na to podívat a srovnat.

Kolega Piti dál zmiňuje "poměr odběru", věc ošemetnou.
Nedovolím si kohokoliv podceňovat, ale o tomto údaji asi mnozí neví co znamená-i když se tváří že jo..... Dokonce může někoho lekat: jaký odběr? to budu muset něco odebrat? co a kolik a za kolik? kdy? Já přece nic nechci, stačí mi opce, warrant!

ODBĚROVÝ POMĚR U WARRANTŮ AŤ NIKOHO NELEKÁ

Warrant na totéž (ČEZ, Komerčka, Adidads, kukuřice, ropa...), se stejnou dobou života=expirací a strikem, s poměrem odběru 1:1, 1:10, 1:100 bude mít jiný kurz (schválně tipněte jaký asi?...no...přihořívá...jo:1--10x---100xvětší/menší). Drtivá většina těch co si jakýkoliv W koupí ale nic odebírat nebudou muset.
Tak jak si asi jen málokdo s klasických opcařů nechá opci exercisovat=převést do plného kontraktu, tak nikdy nic neodebere ani waranťák. Zkrátka mám opci nebo warrant, starám se sice jak se hýbe podklad protože na základě toho (nejen toho!-utíká čas, jak víme) se mi hýbe kurz opce/W, ale nic neodebírám, ani nemusím.
Už kdysi jsem tady počítal kdy "odebrat" je výhodné a kdy ne.
Spočítat to lze jednoduše i z hlavy, stačí znát kurz podkladu, premium opce/kurz warrantu, u W poměr odběru, výši striku. Éto vsjo, nic víc.
Pokračování příště :-)
úspěšný obchodní den i dnes!


Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZE ŠPEKULANTA SPEKULANTEM Odbočím od asi pro některé nezáživných nakousnutých warrantů ke klasickým komo opcím, s nimiž se dá nekonečně vyhrát a vyřádit, to vše za účelem zisku. Špekulant: člověk jež se snaží dát do souvislostí i to, co by jiného nenapadlo Spekulant: snaží se to, co sám nebo někdo vyšpekuloval, přetavit v peníze Opční strategie mohou být velmi zajímavé i pro začátečníka či menší účty. Zde příklad spekulace opční, klasický mezikomoditní spread mezi kukuřicí a pšenicí zde navíc na stejný měsíc exp. = prosinec. Proč a pro koho tyto a podobné spready mohou být dobré: -Jsem v 1obchodě long i short, tedy broker mi blokuje menší margin=zálohu než na plný kontrakt = vhodné i pro menší účty, -Vhodné i pro začátečníka jež se zatím bojí plné rány (dovolím si říci že hlídáním si těchto spreadů se získává cit i pro plný kontrakt) -……X dalších důvodů proč spready ANO Špekulace: -jde o zrniny, (fundament atd.příbuzný)dá se čekat že průběh kurzů bude +/- si podobný -zde ve stejném období je u C i W rozdíl mezi maximem/minimem asi 21-22%. -ALE: stejné rozpětí v % se liší počtem bodů: u C = 285-235=50 bodů, u W 465-380=85 bodů. Podíl bodů na stejný rozdíl v % = 21% je 85W/50C = 1,7 tedy pohne-li se C o 1bod, W se pohne o 1,7 bodu. Viz graf 4dole, kde je poměr W/C opravdu po dobu života opce cca 1,4-1,6-1,7. Jak to využít pomocí spreadu? Viz graf 3, kde je už v dolarech vyjádřená hodnota spreadu W/C, platí že 1bod u C i W = 50usd. Ta vysoká čísla ať nikoho nepletou, jde o hodnotu spreadu, ne o částku kterou musím mít na účtu, kterou ztrácím nebo získám. Jak se spready počítají: pokud je konečná hodnota spreadu vyšší než počáteční mám zisk. Konkrétní spekulace: (hodnoty odečteny z grafu!) V ½ června nastoupený spread: kupW/prodej C, prosinec, se spekulací na růst W. Počáteční hodnota spreadu = +6600usd Včera 11.9. konec, hodnota spreadu = +8475usd Rozdíl je zisk: 8475-6600= + 1875usd (neuvaž.komise) Jak moc umí být k relativně krátké opční spready výživné viz graf. Intrakomoditní = stejné komodity spread např na CZ06/CH07 by dal hodnoty menší, méně „lekavé“ ale i méně „lákavé“ možným ziskem. Grafy ZDARMA na http://www.futuresource.com Kde si lze velmi jednoduše i navolit vlastní vzorce na propočty atd, výsledek pak vidět v grafu. Velmi jednoduše si komodity navolí i začátečník, třeba dosud neznající kody kontraktních měsíců: C1! = nejbližší aktivní měsíc v kukuřici = CZ06, W2! = druhý nejbližší měsíc v pšenici, vzorec (W1!-C1!)*50 = dá už v usd spočítanou hodnotu spreadu Kdo by měl náhodou zájem a neuměl najít přesnou cestu – dodám. Závěr subjektivní: Burza-neustálý balanc mezi velikostí účtu, riskem/ziskem, znalostmi, zkušenostmi a z toho vyplývajícího výběru vhodného nástroje jak přežít a dobrat se zisku s co nejmenšími šrámy ve šrajtofli, na duši i těle. I opční spready tomu mohou napomoci. Nic není návodem k akci na trhu se zárukou zisku!!!

2225

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tě Petře a děkuji za bezednou studnici rad a tipů. Mám dotaz, jak bys tento příklad využil pro opční strategii.

Tento způsob obchodování využívám pro klasické obchodování futures spreadů(i když tento konkrétní příklad W-C osobně považuji za velmi riskantní z hlediska stanovení si vhodného S/L, v řadě případů musí člověk počítat s min. S/L tak cca 800-1200USD(viz Tvůj graf) a to již rozhodně není pro učty
Zdraví Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine ahoj,
ano, máš pravdu, tento příklad W/C je už vhodnější pro ty, co se umí dost dobře trefit do otočky trendu nebo už do trendu. A při obrátce jít do opačné pozice = C/W. To je odpověď jak bych ji užil. Kdy tam/ven jdu dle tech.anal.+přečtu si fundament případně jak se jeví.
Nevím co sám na to užíváš?
Na futuresource-zdarma-se dá velmi rychle vidět a vzájemně ednoduše přehazovat cokoliv vč.přepočtu peněz, bez nutnosti počítat to přes body.
Dodám sem ještě něco méně "hlídacího" a "lekavého" pro názornost.
Kdo chce může skládat páry dle libosti.
Víš sám ale co je hlídání: při jistém SL okamžitě ven, pravidla MM mít daná. Zdánlivá složitost, že jsem ve 2 věcech najednou, nemusí lekat nikoho, stačí si sčítat kurzy=body W+C. Když překročí jistou mez konec tomu.
zatím ahoj, OK dny všem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OMLUVA oběma i dalším kdo to četli,
NEJDE O OPCE ALE O SPREAD PLNÝCH KONTRAKTŮ, opce byly mylně smíchány s plným kontraktem...
Holt práce kvapná málo platná, měl jsem si to ještě přečíst 2x než to šlo sem a ne až teď. Jistý spread teď páchám natvrdo, takže jsem byl myšlenkami asi v něm a v opcích jsem stále nějakých...
Opce zkusím dodat. Omluva ještě 1x.
úspěšný den všem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak jsi Petře celkem polopatě objasnil obchodování spreadů. K Tvé otázce dle čeho se řídíme pro obchodování spreadů je má velice oblíbená sezonalita(i když MRCI to letos ale opravdu moc nevychází...) Mě to ZATÍM perfektně vychází hlavně v opcích. Konkrétní příklad ze současnosti je očekávaný a přímo ukázkový sešup jižním směrem = výpis sérií call opcí v KCZ6 na strike 130,140 a např.150. Káva letos v tomto období přímo ukázkově sezonalitu kopíruje. Pouze mě mrzí, že jsem se nechal psychicky vycukat a prodal před cca 14 dny drženou nakoupenou put opci 110, která by nyní opravdu velmi zajímavě zhodnotila...

Z cca ročních zkušeností, kdy sezonalitu sleduji, si již řadu obchodů ve futures již nedokážu vůbec představit. Další otázkou je implikovaná volatilita a nadhodnocenost a podhodnocenost opcí - zde mám opravdu ještě spoustu práce.

Máš k sezonalitě Jardo ještě nějakou připomínku?

Zdravím kolegy a přeji pěkný večer
Mecini

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

a ja byl tak nateseny na nejakou zajimavou opcni spreadovou strategii. Z toho, co jsem o nich zatim cetl, mi jde hlava trochu kolem, ale to se snad casem spravi.
Sezonalitu povazuji za jeden z podstatnych ukazatelu pro vyber obchodu, uz se s nim pomalu zacinam szivat i v opcich. Je pravda, ze letos se nejak zvlast nepovedla (a na mem uctu je to znat), tak snad se to vrati k normalu.

Pokud by nekdo vedel, jak klasicke spreadove obchodovani prevest na opcni, budu vdecen za kazdy napad.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mecini +trjar:
:-( zatím marně jsem zkoušel jak pomocí opcí udělat nahozený mezikomoditni spread W/C aby to nebyl jen upatlaný slepenec. (grafy opci z www.ino.com), časová hodnota opcí, jež se jinak dá výborně užít v opčních spreadech, mi v tom často haprovala. Většinou mi vyšla vysoká pořizovací hodnota opční konstrukce, při jejím snížení pomocí výpisu opcí a aby to mělo smysl, mi vycházel strike vypsaných opcí blízko kurzu. Jako rébus možná zajímavé, zatím u opcí jsem se s takovým př.nesetkal-je ale z čeho vybírat i bez toho :-). Až byste to někde náhodou potkali dejte vědět!
úspěšné dny vám

PS: i konstrukce typu motýlek, kondor, vč.obrácených atd nedělám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen rychlá ukázka možné účasti přes warranty na komotrhu pro ty, co mají zájem ale nemají dostatek peněz na účtu u komod.brokera na tak zálohově=marginem drahou komoditu, jakou je např.široce komentovaná ropa. Další ještě širší výběr investičních možností např.na zde zmiň.ropu je v tzv. KO produktech, např.Knock Out certifikátech. úspěšný den všem

2270

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

další rychlá ukázka do jinak hluché debaty o opcích a warrantech -jde o 3 příklady call warrantů opět na ropu od Societe General, s expirací/ukončením v listopadu 2007, s různou výší striku, zde call-60-70-95 -je krásně vidět reakci kurzu warrantů různých strike-úrovní na chod kurzu podkladu, viz který warrant nejvěrněji kopíruje kurz ropy a kde již dochází až k protichůdné reakci= ropa nahoru/kurz warrantu dolů, a eroze časové hodnoty -stále dokola příklad pro ty, kdo to i v komoditách chtějí zkusit, ale nemají 2-5000usd na založení účtu. Kurz warrantů v eu, jde koupit libovolný počet.

2383

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím miciko a ostatní opční obchodníky,

sice to tady vypadá, že to tu usnulo, ale já rozhodně nespím a velmi intenzivně studuji a analyzuji. Trochu jsem změnil pohled na obchodování s warranty. Zabýval jsem se tím, jak vybrat warrant s "nejlepším" poměrem výnos/riziko, tzn. warrant, který by přinesl velké zhodnocení při eliminaci rizika, že úbytek časové hodnoty warrantu mi zhodnocení pohltí.
Pak mě ale napadlo, že takové hledání není příliš efektivní. Ono totiž čím větší páku zvolíme u warrantu, tak tím menší pozici mi obchodní systém umožní otevřít z důvodu moneymanagementu (nakoupit za menší peníze). To znamená, není důvod se honit za největším procentním zhodnocením warrantu, ale za absolutním zhodnocením dané pozice.

Ten kdo začíná, tak určitě neobchoduje velké množství trhů, sám plánuji pro začátek pozičně obchodvat 2-3 trhy. Je to vlastně stejné, jako u komoditního obchodování. Jestliže někdo začne s 5.000 USD, tak např. u levných trhů skládá margin 900 USD, aby mohl profitovat na daném trhu. Jde o to vydělat na trhu peníze a už je jedno, jestli zaplatí margin 900 USD nebo např. 1300 USD, když mu obchodní systém z důvodu řízení rizik nedovolí otevřít více než jeden kontrakt. Zbytek peněz leží na brokerském účtu ladem.

Chtěl jsem tím vlastně říci. Když si zvolím rizikový "warrant" s velkou pákou, tak např. obchodní systém mi takové warranty dovolí nakoupit za 700 EUR. Pokud si ale zvolím warrant s nižší pákou, mohu takové warranty nakoupit např. za 1200 EUR. Absolutní zhodnocení z těchto 2 pozic bude přibližně stejné (zatím mi běžně vychází v toleranci 10% pro normální pohyby na trhu) zatím co rozdíl rizikovosti warrantů je daleko větší. Pro velké pohyby na trhu je rozdíl samozřejmě větší, otázkou je jestli se ale vyplatí podstupovat daleko vyšší riziko. Mám již doma zpracoané nějaké grafy, takže je sem později přihodím.

S pozdravem Míra




Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...