Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní systémy - opce+waranty


Piti

Doporučené příspěvky

zdravím Pitiho,
:-) opce k plnokrevnému trhu patří, jedno jak se tomu říká, je to pole nekonečné a běžně neorané, ležící často ladem
Jen pozn.: slovo "riziko" mi zní asi jako "auto" nebo "boty"
Jaké? trabant, porsche, F1----holinky? lakýrky? cvičky?
mám pocit že právě u WRT se riziko dá velmi dobře ocenit a hlídat. S časovou hodnotou se holt musí počítat, u striků stále zajímavě vzdálených/blízko kurzu je její eroze s časem velmi malá.
A myslím, že řada lidí nejen začínajících, je doslova oslepena možností udělat na burze, zvl.komo, rychle majlant. Někdy mi to připomíná víc styl sázkařů než obchodníků. Sází stále s vidinou velké životní "rány". V této zaslepenosti přehlížejí nebo zcela ignorují možnosti další. Kdo se už na burze, jedno jaké, umí hýbat a má na to, ať ji láme. Troufnu si říci že naopak většině konačů ostrá burza nalomí účet i psychiku. Pak zase vlézt do téhož, co mě poslalo dolů, chce OK výbavu psych.+ fin+změnu stylu.
Nemálo lidí si burzu drží jako jankovitou kobylu, kterou neustále jen krmí a ona, mrcha jakási, jej za péči stále vyhazuje ze sedla.
Ono pak sedlat i něco menšího, třeba poníka Waranta, nemusí být vůbec marné a začínat nebo konat zde není vůbec ostuda. Co je malé to je hezké-ta malost či neatraktivnost WRT je navíc jen zdánlivá.
úspěch všem neskamenělým od
miciko


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, díky miciko za skvělý příspěvek. Nyní přikládám tabulky a grafy k mému předchozímu příspěvku (bude rozloženo do několika příspěvků). Jedná se o data warrantů na DAX 30. Vstupní údaje pro simulovaný obchod: Nákup 22.9.2006 - DAX 30=5883 bodů Prodej 20.10.2006 - DAX 30 = 6203 bodů (zisk +5,42%) Historická roční volatilita DAX 30 = 15,7% Vstupní hodnota účtu 5.000 EUR Risk: 2,5% hodnoty účtu bez brokerských poplatků

2517

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokračování č.1 červeně označené warranty jsou warranty, které bych osobně pro danou splatnost vybíral. Jedná se o warranty s hodnotou delta cca 0,4. Na grafech jsou tyto warranty označeny zelenou barvou. Konzervatinější obchodník může volit warranty s hodnotou delta 0,5. 1.graf zobrazuje objem investice do warrantu s daným strikem a splatností, aby byly dodrženy pravidla moneymanagementu. 2.graf zobrazuje zisk z dané pozice [bold] Warranty se splatností 13.12.2006[/bold]

2518

2519

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokračování č.2 Jak patrné z předchozího příspěvku, absolutní hodnota zisku (a to je to hlavní o co by nám mělo jít) se v širokém rozpětí Strike pohybuje v úzkém rozpětí (cca 10%). Pokud si ale zvolíme příliš "Agresivní" warrant, absolutní hodnota zisku prudce klesá. Příliš konzervativní warrant také není nejvhodnější volba, protože prudce roste potřeba vstupního kapitálu. [bold]Warranty se splatností 14.3.2007 [/bold]

2520

2521

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes bych pokračoval, jak by vypadala situace za výrazného pohybu trhu. Nejdříve bych si dovolil upozornit na nepřesnosti v předcházejících a následujících tabulkách a grafech. Kurzy, které používám, jsou závěrečné kurzy daného dne při kterých byl proveden poslední obchod. Proto na některých datech může být vidět nepřiměřeně nízký nabo vysoký zisk, který je způsobem získanými údaji z brokerjet. Od té doby co brokerjet implementoval novou obchodní aplikaci a nelze provádět export dat, získávám data z onvista.de,ale již poslední kotované kurzy daného dne. V předcházejích a následujících simulacích jsou ale použity data z brokerjet. Pro ukázku jsem si vybral květnovou korekci opět na indexu DAX 30 při pouřití Put warrantů. Vstupní údaje pro simulovaný obchod: Datum nákupu 12.5.2006 - DAX 30=5916 bodů Datum prodeje 13.6.2006 - DAX 30=5292 bodů (ztráta -10,55%) Historická roční volatilita DAX 30 = 15% Vstupní hodnota účtu 5.000 EUR Risk: 2,5% hodnoty účtu bez brokerských poplatků 1. tabulka (Tabulka) zobrazuje simulované obchody Put warrantů se splatností 13.12.2006, 13.6.2007 a 19.12.2007. 2. tabulka (Tabulka 2) zobrazuje detailní přehled parametrů těchto warrantů k 12.5.2006 (při nákupu) Při použití "agresivnějších" warrantů na trhu, který provedl výrazný pohyb je rozdíl v absolutní hodnotě zisku výraznější než v předcházejícím příkladu, tzn. použití "agresivnějších" warrantů při výrazném pohybu trhu je výhodnější než použití "konzervativnějších" warrantů.

2532

2533

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] Put warranty se splatností 19.12.2007[/bold] Zajímavostí je, že i když jsem použil warranty s rozpětím splatnosti 1 rok, pokud jsem vybíral hodnotu Strike warrantu dle hodnoty delta=cca 0,4, pro každou splatnost byla hodnota strike shodná (nebo by se pouze mírně odlišovala-např. kdybych měl data k Put warrantu 5900/13.12.2006 vybral bych si asi tento warrant).

2538

2539

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jako Petr s Tomášem doporučují blokovat v marginech max. 40% hodnoty účtu i pro tento systém je vhodné dodržovat podobná pravidla. Určitě není vhodné použít na 1 obchod např. 3/4 účtu, rozhodl jsem se, že pro obchodování na 1 trhu budu otevírat pozice max. se 40% účtu.

Tzn. dle předchozích příspěvků, u Call warrantů mohu volit splatnost max. 1,5 - 2 roky (2 roky už je na hranici 40%), u Put warrantů je nutné použít max. splatnost 1 rok (splatnost Put warrantu 1 rok už překračuje limit 40% účtu), pokud budu vybírat warranty s hodnotou delta cca 0,4 u trhu DAX 30, který má běžnou roční volatilitu cca 15% a při risku max. 2,5% hodnoty účtu bez započtení brokerských poplatků. Pokud snížím risk nebo zvolím trh s vyšší volatilitou mohu vybírat z warrantů s delší splatností. Tento systém lze aplikovat i na K.O. certifikáty kde nemusím počítat s časovou cenou.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V předchozích 2 analýzách jsem si vybral obchodování trhu DAX 30 pomocí Call i Put warrantů cca v měsíčním hozizontu, nyní bych se chtěl zaměřit na obchodování delšího pohybu trhu. Opět jsem si vybral německý index DAX 30, a to období 14.7.2006 - 26.10.2006, tj. cca 3,5 měsíce. Pro tento růstový pohyb jsem zvolil Call warranty se splatností 13.12.2006, 13.6.2007, 19.12.2007 a 20.6.2008, a to v širokém rozpětí hodnot Strike. Warranty s hodnotou Delta cca 0,4 jsou v tabulkách opět vyznačeny červeným tučným písmem, v grafech zelenou barvou sloupce. Vstupní údaje pro simulovaný obchod: Datum nákupu 14.7.006 - DAX 30=5422 bodů Datum prodeje 26.10.2006 - DAX 30=6284 bodů (zisk +15,9%) Historická roční volatilita DAX 30 = 16% Vstupní hodnota účtu 5.000 EUR Risk: 2,5% hodnoty účtu bez brokerských poplatků 1. tabulka (Tabulka 1.jpg) zobrazuje simulované obchody s Call warranty 2. tabulka (Tabulka-parametry 140706.jpg) zobrazuje parametry warrantů ke dni 14.7.2006

2543

2544

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] Warranty se splatností 13.12.2006[/bold] Z mého pohledu mohu říci, že obchodování 3,5 měsíční pohybu trhu s warranty, jejichž doba do splatnosti je 5 měsíců není asi nejvhodnější, i když v tomto příkladu lze s nimi dosáhnout při správném výběru největšího absolutního zhodnocení investovaného kapitálu než při použití warrantů s delší dobou do splatnosti. Naopak pokud si vyberu warrant se Strike hodně vzdáleným od hodnoty podkladového aktiva v době nákupu, mohu i přes tento výrazný růstový pohyb dosáhnout ztráty. Vytvořil jsem 4.verzi kalkulátorů na obchodování s warranty , ke stažení je na http://www.sweb.cz/miroslav.pitak/Kalkulace_obchod_warrant.rar . Kalkulátor + obchodní deník jsem doplnil o opční kalkulačku. Tento kalkulátor používám k výpočtu uvedených simulací obchodů s warranty.

2545

2546

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...