Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ujala by se nejaka Wiki like cast serveru financnik.cz?


Doporučené příspěvky

poiuytre, to je určitě zajímavý názor.
Řekněme, že by to mohl být tedy spíše takový "živý" faq ve kterém bude moci kdokoliv editovat alá wiki.
To už mi připadá výrazně zajímavější, já vždy vnímal wiki spíše jako "encyklopedii".
Tento nápad mi přijde hodně zajímavý a možná by skutečně stál za zkoušku - nemuselo by to být nic rozsáhlého a ideální by bylo, pokud by to šlo nějak snadno integrovat s tímto fórem.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 58
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

No jo, sorry, ja si neuvedomil, ze hodne lidi si pod wiki predstavi zejmena wikipedii. :-) Ja to mam naopak vic spojene s nejakou pracovni dokumentaci k projektu, pripadne jeho TODO listem, kde je potreba, aby vsichni zucastneni meli nejakou jednoduchou moznost rozsirovani a modifikace. Kde se treba ty stranky tvori v podstate zivelne a bez nejake predem dane struktury, ktera vyvstava az v prubehu a muze byt dle potreby zmenena. Tady je to asi natolik rozsahle a ruznorode, ze aspon trochu rozmyslet hrubou strukturu by mozna bylo potreba, aby to nezacalo chaosem, to zde neumim odhadnout. Samozrejme to vyzaduje ukaznenost uzivatelu, coz v takto velkem "kolektivu" asi muze byt problem. Priznavam, ze v tomto ohledu jsem mozna prilisny optimista. Pokud by se jasne reklo, ze to neni diskuse, ale rekneme prostor pro trvalejsi zachyceni vysledku diskuse, snad by nikdo necitil potrebu tam nejak zbytecne exhibovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naprosto souhlasim s pohledem poiuytre, predevsim predposledni prispevek je imho "ten spravny pohled", jen jsem to zrejme nedokazal tak vystihnout :). Stejne jako uvadel, i ja pouzivam wiki pro pracovni dokumentaci, jako toho list praci apod :). Takze se omlouvam, ze jsem mozna nedostatecne osvetlil mozna obecna vyuziti wiki.

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak pro všechny příznivce wiki mám dobrou zprávu.
Programátorům se poměrně rychle podařilo na Finančníkovi wiki zprovoznit a především propojit s autorizačním systém diskuzního fóra. Nyní se vše ladí, ale v principu bude wiki fungovat následovně:
- jako základ bude použit rychlý a jednoduchý engine dokuwiki (wiki.splitbrain.org/wiki:dokuwiki)
- autorizace uživatelů bude automaticky přebírána z diskuzního fóra, takže přihlášený uživatel v diskuzi bude automaticky přihlášený pod svým nickem ve wiki
- číst wiki budou moci samozřejmě všichni, i neregistrovaní uživatelé
- upravovat a přidávat informace do wiki budou moci pouze registrovaní uživatelé ve fóru a navíc ti, kteří již mají nějakou historii příspěvků (tj. mohou do fóra přispívat bez autorizace, což jsou vesměs uživatelé s více než 30ti příspěvky). Takto bychom měli elegantně vyřešit klasický problém „škodičů“ kteří stránky v systémech wiki rádi nesmyslně mění a záměrně znehodnocují obsah nebo wiki zahlcují svojí reklamou.

A nyní k samotné struktuře wiki. S Tomášem nemáme s provozem wiki zatím žádné zkušenosti a tak přivítáme jakékoliv návrhy jak v základu uspořádat počáteční strukturu. Navrhuji první stránku vytvořit jako základní rozcestník kopírující obsah tohoto fóra – tj. daytrading, poziční obchodování komodit, forex, akcie, opce, elliottovy vlny, spready a posléze teprve témata jemněji členit s tím, že obsah wiki by se budoval jako odpovědi na nejčastější otázky. Jaké jsou vaše nápady?

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře, děkuji za výbornou zprávu. Uvedená technická realizace (propojení s fórem) je výborný nápad, myslím, že je to to nej, co šlo vymyslet.

Jinak ke struktuře - myslím, že je možné dívat se na základní strukturu z více stran. Jedna je ta, kterou jste zmínil - tedy rozdělit stránky podle "cílových oblastí" obchodování. Přesto si ale myslím, že mnoho z těchto oblastí má společná témata - například psychologie, technické indikátory, money management (mimo komodit se prakticky o nic jiného nezajímám, ale například komoditní obchodování a forex má vše mnou uvedené podobné minimálně v základech).

Druhým způsobem (Však neříkám, že lepším) je rozčlenit strukturu ne podle cílových okruhů, ale podle podtémat, která prochází napříč vším.

Například tedy:
Technická analýza (uvnitř mmj. elliotovy vlny, indikátory, Woodie)
Fundamentální analýza (např. zdroje reportů)
Obchodní strategie (případně AOS)
Online platformy, SW a brokeři (IB, MT, SierraChart, ...)
Typy obchodování (nenapadá mě teď vhodnější název) - komodity (intraday, poziční), forex, opce, akcie, spready...

Je to samozřejmě jenom můj pohled, chtělo by to názor co nejvíce lidí.

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jsem koukal do Wiki a neobjevil jsem možnost uploadovat obrázky. Pouze použít obrázky, které jsou už v knihovně naimportované. To je chyba nebo vlastnost? :)

Jenom malá drobnůstka - ve Firefoxu se někde zobrazuje špatně diakritika (zřejmě chybná definice charsetu v HTML). Jen upozorňuji, rozhodně mi to nijak nevadí.

Výborná práce (tu).

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyz uz jsme u tech chybek - nechci kvuli tomu zakladat nove vlakno - prave mi stranka po odeslani PDF souboru jako prilohy do fora vratila tuto hlasku: Got a packet bigger than 'max_allowed_packet': insert into phorum_files set user_id=3118, message_id=26161, filename='mficross.pdf', filesize=801285, file_data='UEsDBBQAAgAIAAwErTSyWSfH+......... kde nasledoval cely zaslany soubor v predpokladam base64 formatovani. Uploadovany soubor ma 800kB (viz filesize), tedy vejde se do pozadovaneho limitu a mel by projit. Opet - vubec to nespecha, jen chci informovat.

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den všem příznivcům wiki,
tak řešení je na Finančníkovi připravené na adrese www.financnik.cz/wiki/

Jde o takovou fázi „beta“, kterou budeme postupně ladit (styly atd.). Nyní by bylo fajn začít plnit wiki obsahem. Prosím všechny, kteří se v této diskuzi nabízeli že pomohou, aby zkusili do wiki přidat první informace v naznačené struktuře, případně v tomto vláknu diskutovali o budoucí podobě wiki.

Wiki zatím není začleněna do struktury serveru, protože před jejím finálním spuštěním je vše samozřejmě nutné doladit. Nicméně mělo by v tuto chvíli jít o funkční řešení, které již čeká především na obsah.

Samozřejmě, že s Tomášem se budeme také snažit wiki plnit, ale ještě jednou prosím všechny, kteří se nabízeli, aby se zkusili nad obsahem wiki zamyslet s námi a případně do aplikace převést co nejvíce textů.

Děkuji,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skvele... Tak jsem tam hodil zakladni popis RSIcross, nacal jsem zakladni popis Woodieho systemu a vytvoril jsem odkaz pro MFIcross, kam snad Sebik brzy prida informace a postrehy z backtestingu... :-)

Pokud mohu poprosit - u externich odkazu by bylo lepsi, kdyby se misto ikonky pred samotnym odkazem objevila nejaka miniaturni ikonka ZA odkazem a pokud mozno jako horni index. Je to takova prijemna konvence, ktera vubec neni od veci... Pusobi imho esteticteji nez stavajici reseni.

Jinak se mi to celkem libi. Ted jeste abychom to naplnili... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...