Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ujala by se nejaka Wiki like cast serveru financnik.cz?


Doporučené příspěvky

Ne Sebik, ale slush :). Díky, já bych si vlákno založil sám ve chvíli, až tam budu mít co dát ;).

Jinak myslím, že než vyčerpávající články o jednotlivých věcech je potřeba nasekat co nejvíc pahýlů :), aby byla nějak daná struktura a dalo se na něco nabalovat. Myslím, že zatím stačí dávat k některým heslům vysloveně pár vět + relevantní linky na samotnou wiki i jinam. Zatím jsem se činil v sekci software :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 58
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Pánové super,
doufám, že se postupně chytnou ostatní.
Grafiku postupně doladíme, jiné ikonky určitě nebudou problém.
RSS také problém nebude - už jsem to tam částečně přidal, ale ještě je v generování nějaká chyba, kterou snad odstraní zítra programátoři.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se týká struktury příspěvků ve Wiki: Informace by měly být spíš formou encyklopedických znalostí a zatomizovány na jednotlivá hesla. Jako první pokus jsem rozdělil relativně dlouhý článek "jake komoditni trhy obchodovat" po odstavcich na samostatna hesla tam, kde to slo bez zmeny textu. Idealni podoba toho clanku (jinak urcite skvele tema) by mela byt: uvod do problematiky + vycet vlivu, ktere ovlivnuji obchodovatelnost jednotlivych komodit (kde kazdy vliv je dalsi heslo ve wiki). Hyperlinkovat, hyperlinkovat, hyperlinkovat.

Jeste ke jmenum prispevku. Byva zvykem pouzivat neutralni nazvy bez zkratek. Napriklad misto tematu "CR" uvadet "Ceska Republika". Misto "RSI" uvadet "Relative strength index" (samozrejme jen jako URL, v textu to muze byt i ve zkratce). Konkretne mam ted na srdci zvolene jmeno vlakna "jake komoditni trhy obchodovat". Musim se priznat, ze mimo toho, ze by to melo byt jinak me ted nenapada nic moc vhodnejsiho :). Mozna treba "Obchodovatelne komoditni trhy", pripadne "Obchodovane komoditni trhy", "Vhodne komoditni trhy" nebo jenom "Komoditni trhy". Vsak vhodnost obchodovatelnosti je jedna z nejzakladnejsich vlastnosti :).

Rozhodne toto neberte jako kritiku! Jen jako mozna vice wiki-zkuseny zkousim pomoci.

Poznamka: Lze v tomto engine nejak prejmenovat stranku? MediaWiki to umi, tady jsem to nenasel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen plním to, co jsem slíbil. A doufám, že nezůstanu sám :). Chce to důkladnou masáž uživatelů, aby si zvykli informace ve wiki hledat (viz. vlákno TSim+ :)).. Bez toho by to celé bylo k ničemu.

Už se těším, až sám budu na wiki nalézat to, co potřebuju. A vyhledávání už šlape, díky (tu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...