Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - II.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, prosím vyveďte mě z omylu....Je to již asi měsíc, co jsem začal demo na forexu. Zkouším obchodovat jen události způsobem, jak někde pojmenoval sid "easy money" :) 20 min. před událostí tzv. rozhodím sítě, long i short se stopkou většinou 10 pips a limitem 20 pips. Po měsíci jsem nabyl dojmu, že je úplně zbytečný se zabývat technickou analýzou a překombinovaně kombinovat všelijaké indikátory, systémy apod., když stačí počkat jen na fundamenty a co mě hlavně přijde neskutečně divný, nepotřebuju ani tušit, dumat, spekulovat nebo předpovídat, kterým směrem se to pohne :)) 95% obchodů vyjdu plusově...Tak si říkám, že někde musí být nějaký obrovský háček, který mě honem rychle vyvede z omylu, protože jinak by všichni nejen v této diskuzi byli "finančně nezávislí" :))) Prosím...vysvětlete laikovi, kde je ten háček a zbořte mu jeho sny o easy money...jsem na to psychicky připraven...teď nebo nikdy :-))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

honzik25 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím, prosím vyveďte mě z omylu....Je to již
> asi měsíc, co jsem začal demo na forexu. Zkouším
> obchodovat jen události způsobem, jak někde
> pojmenoval sid "easy money" :) 20 min. před
> událostí tzv. rozhodím sítě, long i short se
> stopkou většinou 10 pips a limitem 20 pips. Po
> měsíci jsem nabyl dojmu, že je úplně zbytečný se
> zabývat technickou analýzou a překombinovaně
> kombinovat všelijaké indikátory, systémy apod.,
> když stačí počkat jen na fundamenty a co mě hlavně
> přijde neskutečně divný, nepotřebuju ani tušit,
> dumat, spekulovat nebo předpovídat, kterým směrem
> se to pohne :)) 95% obchodů vyjdu plusově...Tak si
> říkám, že někde musí být nějaký obrovský háček,
> který mě honem rychle vyvede z omylu, protože
> jinak by všichni nejen v této diskuzi byli
> "finančně nezávislí" :))) Prosím...vysvětlete
> laikovi, kde je ten háček a zbořte mu jeho sny o
> easy money...jsem na to psychicky připraven...teď
> nebo nikdy :-))))


To poznáš až si založíš live, tak tě napadne proč tam mám dávat jen jeden minilot, když tam můžu dát 2 loty a vydělat více, a pak přijde krizový měsíc že ani fundamenty nefungují a budeš na mrtvičku, jo psychika a morálka je pěknej prevít, to uvidíš sám. :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

honzik25
Háčků je více...:-), někdy jsou to skutečně "easy money", pokud je dán očekávaný směr (viz včerejšek a předvčerejšek po datech v USA) a nejsou markantní výkyvy trhu...ale mnohdy ti to vymete obě stopky (viz dnešní houpačka na cable po 10,30 hod.) nebo je realizováno entry (které se posléze promění ve ztrátu) ještě před daty nebo v průběhu po datech jsi v plusu, najednou se to zvrtne a jdeš do mínusu, když si "přebytečné" entry odstranil atd. atp... i obchodování na data má svoje úskalí..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

honzik25:
No největší čáru přes rozpočet Ti při LIVE nepochybně udělají rozdíly, mezi plněním příkazů, na demu je tohle úplně někde jinde.
Pak bych si dovolil pochybovat o tak vysoké úspěšnosti systému: "rozhození STOP příkazů na obě strany, SL10, PT20, a to vše 20min. před vyhlašením"
Takovéhhle statistiky jsi mohl nabýt klidně v horizontu týdnů, nicméně zkus to přesně takhle mechanicky provozovat dlohodoběji a uvidíš, že není všechno zlato co se třpytí....
Tím nechci říct, že by tahle metoda nebyla profitabilní, v bleděmodrém to tady takhle provozuje většina lidí s většinou solidní ziskovostí...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

honzik25:

je to přesně tak jak tady píšou ostatní. fundamenty fungují, ale někdy také nefungují. např. ted v 10:30 libra vymetla myslím dost entrů na long a vzápětí je uzavřela zpátky na SL. a když k tomu připočteš možné komplikace tech. charakteru máš o nejistotu postaráno. a live je skutečně něco jiného než demo :-)

ale nechci tě odrazovat, rozhodně to vyzkoušej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...