Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

to blahetal,
většinou se mi daří držet sl kolem 4-5 tick, (1-1,25bodu), což je 50 - 75 dolarů, dokud je to takhle, tak je vše většinou OK, průser nastává, když nemám nikde po ruce sr úroveň které bych se chytl a nebo vlezu zbrkle, pak beru i sl přes dva body, (včera přes 400 dolarů na třech kontraktech), pokud je trend, tak ty 4tick většinou jde udržet.
s plněním zatím nemám problémy, jen musím počítat, že pokáždé sklouznu tak o jeden tick, což dráždí, ale nemyslím, že je to podstatné. Větší problémy mám, ukáznit sám sebe.


Pro zajímavost, dělal jsem si dnes test na ty vstupy z premarketu a na plnění jen první dvouminutové svíčky v 1630. Jako podmínku vstupu jsem si dal jen zda ve 14 je poslední svíčka pod - nad cci 34/204. Bral jsem jen jedinou svíčku, ať již šla se mnou nebo proti mně. Výsledek - win=2987,50 loss=651. což je 2208, poměr v dolarech je 4,59, poměr ziskových a ztrátových obchodů 3,2 (16:5)
Bral jsem i obchody, kdy byl např sestupný trend, ale mezi cci, je nebrat je výsledek ještě lepší. Testoval jsem tento listopad, takže je to jen orientační, ale určitě zajímavé. pohyby jsou i 350 dolarů. To by šlo pracovat tak patnáct minut denně :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 234
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to blahetal,
zapoměl jsem upřesnit těch 2208 měsíčního zisku je po odečtení poplatků. V testu jsem bral čistou svíčku, takže ve skutečnosti bych určitě tak hezky nevystoupil, nadruhou stranu v mnohých připadech trend pokračoval k daleko zajímavějším výsledkům a ty jsem nebral v potaz taky. Určitě by bylo zajímavé to zkusit na demu, live by to mohla být sebevražda, ty první svíčky jsou strašně divoké.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

diky za info

zc premarket - to mne pripomina tzv. London breakout (na FX), kdy cekate na otevreni burzy v Londyne, protoze po asijske seanci se obvykle gbp/usd hodne hybe, takze si pred otevrenim nahodite trend-line na X poslednich svici a to vam vytyci vstupy (ale tech pristupu jak na to je spousta, vetsinou nejakou carou prez High/Low poslednich svici)
jinak na premarket je tu zajimave vlakno - www.financnik.cz/forum/read.php?2,146666,page=1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vlastně původní rozhodnutí určitě ovlivnilo doporučení, které jsem tady někde četl. Zkoušel jsem soju, sojmeal, sojoil i wheat a corn. Ten corn se mi zdal, že mi nějak nejlíp sedí a dobře likviduje. Jde určitě o osobní pocit, je možné, že mě ovlivnilo období, kdy jsem testoval na demu všechny tyto komodity a corn mi vycházel nejlíp, pak už jsem se věnoval jen kukuřici. Pokud jde o indexy, hodně jsem fandil SP než jsem přešel na forex a ztratil rok forexem, kde jsem nakonec zrušil dva účty a už mi stačilo. Je to příliš divoké. Zajímavé je, že před forexem mi vycházely na SP kladné čísla, po návratu ke komoditám už to nějak nešlo. Chci sbírat zkušenosti live a naučit se kázni, to myslím jde i na kukuřici. Osobně mám zatím z tohoto trhu dobrý pocit, i když je obchodovatelný jen cca 3,5 hod.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to blahetal
ještě k té likviditě kukuřice. Pro zajímavost jsem se díval na indikátor Volume tf2min jak na corn tak na trhu TF, kukuřice bývá kolem páté hodiny běžně i čtyřikrát více obchodovaná než Russell (pokud mi Ninja nelže), tak nevím proč se jí bát? Dnes jsem zbaběle utek na 300 dolarech na kontrakt a trh šel dál... Myslím že ZC je dobrá volba.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

>>> PetrPavel
jenom jsem tu kdysi cetl clanek, ze by volume melo byt aspon 1000 (ted nevim jestli to bylo intra nebo pozicni) pro rozumne obchodovani a mensi vyzaduje uz urcite zkusenosti. tak mne to nejak utkvelo v hlave, kdyz vidim, ze volume na TF 2 min ZC lita s bidou do 1000 (ThinkOrSwim). Od kdy do kdy obchodujete - jste rikal od otevreni cca 3 hodiny?
S tim volume TF vs ZC (2min TF) mate pravdu, ze ZC jede vic - ale jestli v realu volume muze byt problem, na to zatim mam nulove zkusenosti, abych mohl posoudit...jen co jsem cetl :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to blahetal
minulé dva měsíce a předtím demo jsem obchodoval od 17 do 20, tento měsíc se posouvám víc k otevření v 16,30. a snažím se chytat trend, který vzniká brzy po otevření. Tento měsíc se také snažím nesedět na počítači celou dobu '(trh zavírá ve 20,15), důvod je, že jsem se rozhodl dávat prioritu psychice. Takže jeden obchod a ven. Dnes to bylo za dvacet minut, ale tušim v pondělí jsem hnil ještě po osmé hodině. Jen jsem vstoupil už to šlo do chopu a ne a ne se vyhrabat. Jinak s tím plněním necítím problémy. Jen se běžně stává, že je skluz jeden bod jak na vstupu, tak na výstupu pokud vstupuji/vystupuji market. Nerad obchoduji po osmé tam dochází k divokým nevypočitatelným pohybům před zavřením trhů. Velcí hráči dohánějí....

to jsou zatím mé chabé zkušenosti. upřímně doufal jsem, že na tomto vlákně bude živěji. Přesto vám děkuji za vaše otázky, nutí mě to totiž přemýšlet a toho nikdy není dost.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no dnes se to liskalo v chopu, ale naštěstí jsem na začátku stihl hezkých deset tick a šel ven. Ono je určitě hodně důležité v jakém stavu člvoěk vstupuje do obchodu, posledních pár dní jsem hodně "v klidu" a tak to taky hezky šlape...
Pokud jde o práci s kontrakty, momentálně obchoduji mezi třemi a dvěma (víc tři), podle toho jak se daří. Snažím se vstupovat i vystupovat se všema naráz. Vím, že někdo na to jde postupně, ale to je věc, kterou mohu zlepšovat, až budu pár měsíců za sebou v plusu. To je ted můj hlavní úkol. Většínou vstupuji na market, ale někdy pokud se mi zdá nějaká S/R úroveň jasná jdu limitním příkazem. Proč o tom píši, už několikrát se mi stalo, že z limitu si trh ukousne vždy jen jeden kontrakt, a tak jsem třeba vstupoval, ale i vystupoval na dvakrát - na třikrát. Asi bude problém s větším počtem kontraktů! Nicméně ještě zkusím vydržet a nepřestupovat na jiné trhy, dokud aspoň trochu slušně nezvládnu corn.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to v jakém psychickém rozpoložení je člověk na začátku obchodního dne mi příjde čím dál důležitější. Psal o tom tady i Profesor. Tomáš s Petrem píší ve svých knihách, že si jdou každý den zasportovat, zahrát golf a podobně. To mi příjde čím dál důležitější. Problém může být, když se člověk na obchodování vrhá pomalu upocený z dřiny či napětí v zaměstnání. Také věc na které musím zapracovat.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...