Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 234
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

vaclav-investicka:

prosím vás, je určitě zcela v pořádku, že diskutujete, ale prosím trošičku s rozumem..nedělejte prosím z diskusního fóra chat..úsečné příspěvky typu "už to jede", "no toto", "heršoft" skutečně do diskuse nepatří...diskutujte podle libosti, ale prosím snažte se psát trošičku obsahově plněji..tj. namísto dvaceti příspěvků dát třeba 5 kvalitních i s obrázky atd..jen to zkusit..určitě i ostatním přinesete mnohem větší hodnotu..takto tady bohužel disklutujete takřka prakticky sám se sebou, protože když člověk nesedí vedle vás, zkrátka nemůže být v obraze..

děkuji za pochopení..

PS. velmi kvalitní příspěvky vkládá uživatel s nickem Gladiator028, který přispívá dá se říct denně řadou komentářů..zkuste se mrknout na pár jeho příspěvků a možná něco obsahově odkoukáte.. www.financnik.cz/forum/read.php?7,121299,142983#msg-142983

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
nevím jestli mi někdo dokážete poradit. Konkrétně se mi jedná např. u kukuřice o příkaz typu "limit" (or better) - pozičně.

Pro příklad:
Jeden den je close na 400 (high toho dne je 410). Chci vstoupit druhý den na pozici 409 nebo lepší ...příkazem BUY 1 CH5 409 LIMIT (nyní neřeším OS, ale limit příkaz).
Máte někdo zkušenost s těmito limit příkazy? (jestli makléři či burza nestačí tyto příkazy plnit-spárovat).

Spáruje-li se příkaz při ceně např. 405 počítá se pro nákup tato cena nebo cena z příkazu tj. 409?

Má smysl i při limit příkazu využívat stop-loss?

Moc děkuji za odpověď.
Zbyněk :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kahiros:

Děkuji za odpověď. S bodem 1 souhlasím. U stop lossu mi šlo především o to v jaké výši ho používat, když nákupní cenu předem neznám (spárovanou).

Nicméně mi je jasné, že nejlepší odpověď najdu při backtestu...

Řeším spíše problém jak backtestovat, když neznám budoucí spárovanou cenu, tzn i při backtestu ji jen odhaduji?

Díky a pěkný den. Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

whitwlake:
Při bakctestu používej při předpokládaném vstupu limit příkazem hodnotu tohoto příkazu, při live exekuci málokdy dostaneš cenu lepší.
1. Co se týče tvého příkladu, pokud je close 400 a chceš vstoupit buy 409 limitním příkazem, tj. aktuální cena je pod tvým buy příkazem, musíš vstoupit příkazem stop limit. Příkazy limit se používají pokud je cena nad tvou hladinou vstupu a ty očekáváš nejdříve pokes k tvé nákupní ceně(většinou na SR úrovni) a poté nárůst ceny.
2. U stop-losů je třeba je umisťovat na trh až po exekuci tvého příkazu, zejména v případě příkazu limit(kde požaduješ určitou cenu anebo nic), jinak by jsi se taky klidně mohl ocitnout v opačné pozici než jsi původně zamýšlel. Taky už samozřejmě pak víš kde je tvůj vstup a kam SL umístit (pokud používáš fixní SL)

Ať se daří :)
JiM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajímavé....
na příkaz limit a stop limit se ještě podívám
u SL jde jen o to, jak rychle po exekuci dokáže makléř splnit zadání SL..aby to nebylo třeba až druhý den:-)

Jak se prokousávám informacemi, tak zjišťuji, že backtest je v některých případech orientační...při něm opravdu nevím kdy dojde k exekuci, mohu jen odhadovat.

Díky. Pěkný den. Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: JIM36

Podíval jsem se na stop příkaz. mám k tomu ještě jeden dotaz, když je trh např. dnes na 390...já zadám stop příkaz na 400 (chci vstoupit do trhu na 400). Zajímá mne když trh až druhý den otevře na 410 a cena tedy nikdy nebude přesně 400...realizuje se stop příkaz?

Jestli ano, tak za jakou cenu?

Díky předem za odpověď. Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

whitelake:

v komoditnim manualu jsou popsany zakladni typy prikazu. A v diskuzich jsou i dovysvetleny.
Stop prikaz - automaticky se meni na market, pokud se ho cena dotkne nebo pres nej preskoci - takze v priklade by se otevrela pozice na 410, protoze cena prosla pres 400, stop prikaz se aktivoval na market a cena v te chvily byla na 410, takze obchod se otevrel na teto cene.
Limit - bere pouze cenu, kterou jsem zadal a lepsi, takze by vzal maximalne 400 a pokud by byl skok na 410, tak by zustal v trhu viset.
Stop limit prikaz - Stejny jako stop, ale nastavuje se maximalni slippage. Takze pokud si nastavim slippage napr. 4 ticky (u me platformy Ninja Trader), tak by mi vzal nejhur cenu 401 - takze v pripade 410 by opet zustal v trhu viset.

Jinak dnes se obchoduje spis elektronicky, takze vse je otazkou milisekund, pokud je dostatecna likvidita, takze pokud dojde na SL, tak je clovek z trhu behem sekundy - protoze SL je stop prikaz.

A nechapu, jak je to s tim orientacnim backtestem. Pokud to platforma umoznuje, tak je vzdycky mozne se podivat na nizsi casovy TF nez je denni a tam se podivat jak se hybala cena pred vstupem. Jestli byl GAP nebo jestli se cena mimo hlavni obchodni hodiny proobchodovala pres dany vstup.

A jinak tohle je vlakno o kukurici, tyto dotazy patri spis do vlakna pro zacatecniky nebo do diskuze pod clanku v manualu, kde jsou rozebirany prikazy.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...