Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 234
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

len na overrenie ...v niektorych grafoch napr. aj na barchart-e sa hodnota udava ako 752-0, 752-2, 752-4, 752-6, 753-0...potom je pohyb z 752-0 na 752-2 narast o 12,5$??

moze sa stat ze niektory poskytovatelia dat budu mat stupnicu 752-1, 752-2, 752-3, 752-4, 752-5... a tym sa hodnota jedneho ticku znizi na 6,25$....na toto sa pytam preto lebo sa mi zda ze uz niekde som takyto graf vydel len si neviem spomenut ze kde

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

zdravim...poreboval by som objasnit par veci 1. ako je mozne ze sa mini- Corn obchoduje podstatne menej ako Corn? VOLUME pri mini Corne je malokedy viac ako 1000 a pri Corne sa bezne pohibuje okolo 100000 2. na nizsie uvedenom obrazku ktory je z webu CME je popisane oznacenie mini Cornu. zaujimalo by ma ze co je vlastne ten clearing pri elektronickom oznaceni. pitam sa preto, lebo CME oznacuje elektronicke mini Corn ako XC a napr. TnT oznacuje ten isty kontrakt ako YC. prosim o radu lebo to oznacovanie ma raz privedie do hrobu ...vopred dik

12681

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

hakantanka:

ad 1. O obchodování mini kontraktů na kukuřici je prostě malý zájem. Prakticky to znamená, že při realizaci obchodu je potřeba počítat s jistým cenovým skluzem nebo-li Váš příkaz se ne vždy zobchoduje za přesně tu cenu, kterou požadujete. Osobně, pokud bych začínal, asi bych se obloukem tomuto trhu vyhnul.

ad 2.
YC = obchodování mini kontraktů kukuřice na parketu (ještě v nedávné minulosti se kukuřice neobchodovala jinak)
XC = obchodování mini kontraktů elektronicky, YC=Clearing - podle mne to zřejmě signalizuje, že tyto dva trhy jsou vzájemně propojeny a ovlivňují se tak, že cenový proběh na obou trzích je de facto shodný.

Rozdíl mezi oběma trhy je tedy z našeho uživatelského hlediska zejména v komisích. Ty pro parketové trhy jsou obvykle podstatně vyšší.

Závěr: Pokud je na výběr, obchodujte raději elektronické trhy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 4 months later...

ahoj,Zollino
s cornom som zacal obchodovat ako s prvou komoditou,lebo som si vo svojej naivite zaciatocnika myslel,ze sa jedna o pokojny trh.Napriek tomu sa mi zacalo darit v intraday,pri chytani malych pohybov systemom Finnwin od Tomasa a Petra.Darilo sa mi na 5min grafe pri 20cross na cci50a cci14,ale len dovtedy,kym som sa nesnazil dostat do pozicneho obchodu a chcel som zarobit viac penazi naraz,co ma samozrejme ako neskuseneho tradera zrazilo na zem a prisiel som o 8% uctu,potom som presiel na psenicu a tiez som nejake peniaze stratil a prestal som urcity cas obchodovat nazivo a papertradujem psenicu,corn a soj.komplex.
pouzivam signaly 20cross,0v,2v,ktore popisuju TaP vo svojej knihe a ema 34,momentalne som presiel na 2min graf.Vykazuje mi to slusne profity hlavne v long poziciach,ale papier je len papier,moja psychika dostala zabrat.pretoze v beznom podnikani,ktore robim nie som zvyknuty stracat... a ked si predstavim ze som mal kupenu psenicu v siestom mesiaci a keby som mal SL o 100usd vacsi tak som este v hre...
Ale uz som sa moc rozkecal,napis ako to skusas ty
ahojte

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

TO: PetrPavel
Dobrý den!
Skuste se podívat co bylo v říjnu dobře,ale v druhé půlce listopadu špatně.
Já sám začínám počtem obchodů a náladou,kterou jsem měl,když jsem obchodoval.
Speciálně proč jsem šel do konkrétního obchodu,co jsem od něj očekával a proč jsem musel vystoupit.
Dále pokračuji zjištěním výsledků reportů a různých jiných informací,které jsem si zapsal.
V naprosté většině případů mi to stačí,protože chybičku už mám.
Takže ji napíšu na velký papír a dopíšu co jsem mohl mít.
Často se mi stává,že nemusím nic psát,protože stačí vytáhnout papír s hromádky.
Čas od času si hromádku vezmu a všechny papíry si přečtu.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to blahetal,
jedu intradenně a sto až stopadesát se dá na kontrakt běžně udělat, vyjímečně přes třista. Zatím skutečně se v tom ještě fackuji, takže třeba tři čtyři dni vydělávám a pak to během jednoho dne smáznu, tak se zatím liskám kolem nuly. Ve zmiňovaném listopadu jsem udělal za čtrnáct dní 60% a pak zas dolů. Je mi jasné, že se musím ještě hodně učit a pětset měsíčně/kontrakt by mi v budoucnu určitě stačilo.
Taky mi příjde zajímavé do budoucna vyzkoušet zda nevstupovat v premarketu. V 1630 bývají úžasné pohyby, ale i velké riziko. kdyby se to podařilo vychytat znamenalo by to obchodovat jen půl hodiny denně! Což mi příjde úžasné. Ale zatím to nemám natolik vyzkoušené, abych si to dovolil. A možná jde i o hloupý nápad. Jinak jedu FinWin patterny 2V a 0/V na 2 min timeframe.

To profesor,
moc děkuji. uznávám, že se zatím v tom live potácím, jedu naživo teprve dva a půl měsíce. Moc by mi pomohlo a věřím i ostatním, kdyby někdo poradil, jaké fundamenty jsou rozhodující. Dřív jsem jel forex a tam to bylo jasné fundamenty byly dominantní, ale u kukuřice jsem to zatím nevychytal. Jinak díky za odpověď, každá podpora je mi vzácná.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...