Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Zdravím tradeři,
psal jsem již dříve mezi začátečníky ale třeba mi tady taky poradíte jsem zde nový a tak nevím kde se přesně zeptat ale potřeboval bych poradit s trhem CORN kontrakt ZCU11 tento trh zkouším jako papertraiding a včera jsem dostal zajimavý signál 17.5.11 na long a chci něco ujasnit. kupuji na 693 dle close 17.5.2011 ( STOPLOSS -7) a chtěl bych vystoupit na + 17 tick tzn. 710 a dle toho jak jsem se díval na grafy které zatím on-line používam z www.commoditycharts.com vidím že denní usečka byla
693, 721, 693, 714,4 a dle toho bych se měl teoreticky mít prodáno na 710 +- slippage , problém že pohyb
není vidět na třeba 60 minutovém grafu a je to úplně jinde než na denním grafu.
Nějak mi není uplně jasné - jedná se mi o poziční obchod. Poraďte mi prosím kde je chyba a případně jak to pám řádně chápat .

Díky foxtrader :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 234
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ujasněte si pojmy.
Obchod +17 ticků a SL 7 ticků není poziční obchod. Dále použijte nějaký sw, ve kterém se snadno vyznáte, je tu na to celá sekce.
Rozdíl mezi intraday a denními grafy může způsobit to, že denní graf zahrne pohyb celé 24 hodinové seance, zatímco intraday zobrazí jen hlavní obchodní hodiny. ZC má obchodní hodiny 9:30 - 13:15 EST. Během hlavní seance 17.5 se obchodovalo pod 693.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to : polygon
Děkuji za upřesnění, myslel jsem to tak že 17.5.jsem dostal signál a chtěl jsem vstoupit nákupem 18.5. na 693
a prodejem na PT 710 tzn. 17 a nastavení SL na 686 pozici bych držel až do 710 kdybych vystoupil pokud by to bylo na druhý den tak by to byl poziční obchod nebo ne? Jde o to že 18.5.2011 jsem na trhu nenašel ten
pohyb od 693 kterým bych vstoupil do pozice.

Chápu to správně ? Děkuji za odpověď foxtrader.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za vysvětlení , jen tu noční seanci jsem nějak úplně nepochopil pokud bych tedy vstupoval
na začátku 18.5. na 693 tak bych asi nenakoupil za 693 , ty ticky jsem popletl omlouvám se nastuduji.

Na backtesty používám tnt ale data se již neaktualizují a proto to doháním přes web a pokukuji po NT
ale zatím stále backtestuji a pozoruji živé trhy.

PS: kde mohu vidět ty noční seance ? live ?

Každopádně děkuji za vysvětlení a s pozdravem foxtrader.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý večer,
chtěl bych požádat zkušenější o vysvětlení rozdílu mezi trhy kukuřice CORN, sleduji grafy živě zatím jen na internetu
a našel jsem označení CU11 (P) předpokládám asi pitový trh a potom ZCU11 kde si již nejsem tak úplně jistý.
Může mi to někdo vysvětlit , hodnoty a grafy denních pohybů jsou rozdílné.

Dále bych se chtěl zeptat zda program Ninjatrader + zen fire je vhodný pro poziční testování a jsou zde vidět i denní data.

Děkuji za vysvětlení a zdraví Foxtrader. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

foxtrader:

Celá záležitost vychází z historie. Ještě nedávno se kukuřice obchodovala jen na parketu (CU11). Obchodní hodiny tuším začínaly(a začínají) v 16:30 (našeho času) a končí tuším ve 20:15. Z tohoto faktu pak vycházejí i hodnoty na denních grafech.
Souběžně s tímto trhem existoval i trh mini Corn (YC) měl a tuším, že stále má nízkou likviditu a jeho obchodování má svá specifika.

Před časem s elektronizaci burzy se k těmto trhům objevily elektronické alternativy. To je tedy i onen ZCU11 jako alternativa k CU11.
Z hlediska tvého dotazu je hlavní rozdíl mezi těmito trhy hlavně v obchodních hodinách. Elektronický trh běží s několika pauzami prakticky celý den a tak zcela logicky jsou jeho denní grafy rozdílné - zahrnují totiž cenové pohyby i mimo hlavní obchodní hodiny.
Další rozdíl je zcela logicky v komisích, u elektronického trhu jsou podstatně nižší.

Jinak pokud vím, tak v hlavních obchodních hodinách (tj. když se obchoduje i na parketu) jde o jeden trhy, kdy se jenom nám jeví jako trhy dva. Mimo hlavní obchodní hodiny je v provozu jen elektronika.

Kdysi jsem dokonce zažil i takovou situaci, že jsem vstoupil v elektronice (na radu brokera, abych ušetřil za komise) během hlavních obchodních hodin do trhu a zůstal přes noc. Druhý den jsem zjistil, že mám otevřenou nekrytou pozici na pitu a v elektronice zadán SL. Tehdy jsem nevěděl, že se pozice otevřené přes noc přemisťují do pitového trhu, ale že se nemusím bát, že se moje pozice na pitu spáruje s mým ochranným SL v elektronice. V nastálem zmatku, kdy trh po otevření prudce vyrazil proti mně mne to tehdy stálo jako začátečníka pěkně bolestných 650USD. Ještě dnes bych toho brokera, který mi tuto drobnost nesdělil, nejraději za to zakousl. Nevím jak to funguje dnes. Nakonec jsem došel k závěru, že kukuřice není pro začátečníka to pravé ořechové a věnuji se daleko vstřícnějším indexům.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

×
×
  • Vytvořit...