Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

JAK ZAČÍT


DANDYS

Doporučené příspěvky

911: Díky za info a za upozornění, jestli tomu rozumím, tak hovoříte o volatilitě DAXu? Nebo jsou tam velké skluzy v plnění? Vím, že se hodně hýbe, užíval jsem Stop Loss na 200 EUR a pak to už bylo dobré, menší SL mě vyhazovaly rychle z pozice. Pochopil jsem Vás správně nebo je tam ještě něco jiného, co by mě "oškubalo"? Plánuji účet o dost větší, než uvádíte, ale to neznamená, že "jim" ty peníze chci nechat :-)

Mějte se všichni blaze a ať se Vám daří.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 124
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Kuti,
být Vámi možná ještě bych se trochu zamyslel na tím trhem. Nevím jestli máte zkušenosti s živým obchodováním, ale začal bych rozhodně s levnějším trhem bez ohledu na to jak vám to jde papírově. Až se budete cítit pohodlně není problém přejít na DAX. Počítejte s tím, že vám začátek živýho obchodování přinese pár překvapení, které se líp řeší při ztrátách v desítkách $$$ než v násobcích $$$.

Zdraví
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PETr: Díky moc za upozornění, byl bych rád, kdybyste mohl napsat něco o těch překvapeních, která přicházejí s živým obchodováním na DAXu. Také jsem o tom přemýšlel, že DAX je dost divoký a že vlastně nevím, jak moc bude praxe odpovídat obchodování na demu. Líbila se mi tam ale ta věc, že ani demo neotevíralo/nezavíralo pozice hned, vypadalo to, že se čeká, až opravdu dojde k dostatečnému množství obchodů na dané ceně, pak teprve demo umožnilo "plnění" i mně. Nevím, jaké jsou tam skluzy, o kolik se může lišit okamžitá cena od skutečné, když bych chtěl pozici zavřít marketem (stopem), ale snažím se tomuto vyhnout přes příkazy limit.

Děkuju a přeju hodně štěstí ve všem! Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kuti,
neobchoduji DAX z toho prostého důvodu, že bych na něj neměl psychicky. - nezaměňuj s "finančně"
Zkrátka mám svý peníze až natolik rád, že raděi obětuju pár stovek $ na YM pro zjištění jak to se mnou bude mávat.
Podle mě nejde apriori o skluzy o gapy ..., ale o to co s tebou bude dělat, když budeš vidět červený čísla na účtu. A to si piš, že je uvidíš (pokud jsi normální-)). Uděláš jednu ztrátu, druhou, a třetí v řadě a Tvůj plán bude na maděru. Budeš přitahovat SL, o to víc budeš na nich trefován, budeš vystupovat předčasně a mít nižší zisky....pochyby o systému...nutkání dostat vše hned zpátky....
Dál to nemusím popisovat. Všechno se řeší líp po denní ztrátě 100$ než 1000$.
Sám jsem začal na EURu, pokračoval přes ER2 a nyní skončil na YM, kde můžu fungovat s multikontrakty (silně řečeno) a psychicky bez následků přijímat ztráty a pokračovat ve svým systému beze změny.
Na každýho je určitá částka už moc. To můžeš zjistit až živě kolik to je.
Když zjistíš, že vše zvládáš levou zadní v levným trhu a nemáš žádnej problém po ztrátách klidně si na DAX přejdi. On Ti nikam neuteče.
Toť můj názor pro ušetření pár krejcárků.

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Rád bych se přidal.
1 - Souhlasím s tím, že pracovitost přináší výsledky, ale jen když člověk dělá na tom správném místě.
2 - Každý manuál mi začal pomáhat, ale až už jsem základní věci zvládl nějakým jiným způsobem.
3 - Je zde halda asi opravdu cenných informací, ale co napřed a co potom .... např. zahlcení je jedna ze známých forem likvidace.
Najde se někdo ochotný podělit se svými zkušenostmi jak opravdu začít, co napřed a co potom, alespoň heslovitě, odrážkami, ale pokud možno bez slangu?
Myslím, že by mu bylo vděčno mnoho začínajících začátečníků.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím všechny přítomné . Jako každý kdo chce začít s Forexem bych chtěl najít toho správného brookera. Několik měsíců jedu demo VT u Fortissima. Má někdo zkušenost s real účtem u této společnosti z Třince? Nebo poraďte a napište s kým nebo u koho forexujete bez problémů vy rád vyzkouším něco nového.
Díky za info McMilan (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Cau McMilan,

Ja osobne forex neobchoduji, ale muj kamarad ano. Obchoduje uz asi 3 mesice S Oandou a zatim rikal, ze si nemuze stezovat. S kazdym brokerem je to ale jako se zajicem v pytly, bohuzel. Takze nezbyva nez vyzkouset. :-)
HOdne uspechu pri hledani.( tahle cast mi pri celym tradingu prijde nejtezsi ).

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby


Zdravim,

Chtel bych se zeptat zda-li mate nekdo zkusenosti s Infinity Futures brokerem?Snazim se najit dobre propojeni mezi Trade Navigator a brokerem.S PFG mi to moc dobre v demu nekorespondovalo a v IF me stale tlaci do jejich AT, zejeto pry rychlejsi a spolehlivejsi. Nicmene jeste zvazuji FastBrokers, ProActiveFutures a TradeMaven. Vite o nich nekdo neco?NEco pozitivniho :-)

Diky vsem moc za prispevky.

Good luck in trading!

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby


Murphy,

TN mam v planu kupovat a sice gold verzi, vyzkousel jsem par platforem a proste s touhle jsem se nejlip ztotoznil, zvykl si na ni. A podle ruznych i zahranicnich recenzi vim, ze slape bez problemu. Takze v tomhle mam jasno. Co ted resim je prave Broker, se kterym to nejlip pofrci. Dneska jsem se bavil pres live chat s ProActiveFutures a maji vicemene stejne podminky jako Infinity, jenom jsou trochu mladsi.

Proto ma otazka stale plati.Muze se nekdo podelit o zkusenosti s vyse zminenymi, tj. Infinty Futures nebo ProActiveFutures, popripadne FastBrokers s napojenim na TN?

Diky a at se dari,

Viktor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano muzu. tlaci te spravne, protoze s TN nedosahnes takove rychlosti jako s AT. pokud ale nutne potrebujes Navigatora, tak jim to proste rekni a hotovo, konec diskuze.

pro vsechny, niceho se porad nebojte. pokud se vam to casem nekde nebude libit, tak se proste presidlite dal. nedelejte z otevreni uctu u brokera nejakou super zalezitost. neni nad vlastni zkusenost

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rolex:


Take zvazuji podobny scenar. Nicmene nemoznost backtestu v Gold verzi je dost limitujici a prave do zacatku je pro mne velmi dulezite mit moznost budovat a testovat ruzne strategie. A nejsem si uplne jisty, ze bych hned ze zacatku vydelal nejak jednoduse $2000 abych dokoupil Platinum.
Prave z techto duvodu mne to tahne k TradeStation (nejenom kvuli platforme, ale i vcelku slusne komise) Zase ale maji zvlast ucet na futures, zvlast na forex a treti bys musel zalozit na stocks. V tomhle je zase neprekonatelny IB.

No proste rozhodnout se spravne pro brokera mi v teto chvili prijde jako nebetycny problem ;) a clovek ma porad pocit, ze tim muze neco zkazit a ze je to skoro dulezitejsi nez samotny trading . . .

a ted at nas 911 rozcupuje na malickaty kousicky

:D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...