Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

JAK ZAČÍT


DANDYS

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 124
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

  • 2 týdny později...

Chcem si otvoriť reálny účet a skúsiť obchodovať naživo POZIČNE no vynoril sa mi nasledovný problém:
Otvorím si 5,000 USD účet u brokera. Otvorim pozíciu, ktorá pôjde proti mne. Trh sa dostane do limitného pohybu. Nebudem môcť z trhu vystúpiť a môj účet zaznamená 6,000 USD stratu. Čo teraz?
1, Budem musieť brokerovi zvyšných 1,000 USD doplatiť, alebo stratu znáša broker?
2, Ak budem musieť doplatiť, ako bude broker odo mňa peniaze vymáhať?
3, Sú rôzny brokeri niektorý budú odo mňa peniaze vymáhať - iný nie lebo budú poistený proti limit. pohybom?

Vyššie popísaný problém môže nastať aj pri "velkých" nočných GAP-och

Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Štefan:
1) ztrátu bude chtít broker každopádně uhradit – předem jste upozorněn, že trading je rizikový podnik
2) stejně jako všichni ostatní – jak jen to jde – ručíte vaším majetkem…
3) všichni brokeři budou chtít své peníze vrátit – oni je také musí někomu zaplatit, pokud dojde k takovému pohybu a pozice jsou na špatné straně
honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den všem,

protože se toto vlákno nazývá "jak začít", rád bych sem vložil svůj příspěvek, resp. dotaz.

Rád bych vás požádal o radu, JAK ZAČÍT nebo učinit svoje první "praktické" kroky v tomto odvětví. Myslím si, že prvotní základy a principy obchodování na burze již chápu, manuál mám přečtený min. 3x, vaši knihu Obchodování na komoditních trzích mám také min. 3x přečtenou, bohužel se nějak nemohu hnout dále. Prostě se nemůžu rozhodnout, jak a kam dál. Chtěl bych už trochu nahlédnout do trhů samotných, bohužel nevim, jak na to. Přijde mi, že mám pořád nutkání hledat jakékoliv informace, tudíž se pořád zabývat teorií a na praxi pořád nedochází.

Vím, že každý nějak začínal, tak doufám, že mi někdo z vás poradí, JAK ZAČÍT.

Mockrát vám děkuji za pomoc. Maxx

"přeji mnoho radosti z toho, co děláte"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maxxi,
pokud chápete základy a "logiku" tradingu, určitě doporučuji navštívit kurz(ale není to povinné). Z vlastní zkušenosti ale účast vřele doporučuji-hodně se posunute dopředu. Na Finančníkovi jsou odkazy na grafy trhů zdarma a tak můžete pomalu začít sledovat trhy. Taky je důležité si říct, jestli chcete obchodovat pozičně nebo intradenně.

Mnoho úspěchů a výdrž,

Kahiros

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky za odpovědi, určitě popřemýšlim o kurzu... vim, že se tam toho hodně novýho dovím a určitě mi to pomůže rozhodnout se, jak dál.

Rozhodně bych chtěl začít pozičním obchodováním a to z důvodu časovýho, kvůli zaměstnání a časem přejít na intradenní, ale jsou to jenom začátečnické úvahy.

Ještě jednou děkuji za vaše odpovědi. Maxx

"přeji mnoho radosti z toho, co děláte"

Link to comment
Sdílet pomocí služby




Na finančníka jsem náhodně narazila asi před 8 měsíci a od té doby se o komodity zajímám. Asi před 5 měsíci jsem však po absolv. kurzu "zakl. obchodování" reagovala na nabídku v inzerci , kde někdo nabízel "materiál" pro obchodování s komoditami. A tak jsem získala demoverzi programu Barchart s živými daty, Od té doby se pokouším dle tohoto programu provozovat paper trading. Marně však přemýšlím nad všemi možnostmi, které tento program poskytuje a ráda bych se to naučila. Používá , prosím, někdo tento program- byla bych moc ráda , pokud bych se mohal zeptat na odečet některých indikátorů. Zřejmě mi to bude jasnější i po abslovování kurzu "Zakl. indikátory v obchod. " Může se mi, prosím, někdo ozvat, kdo má s tímto programem zkušenosti? Velmi děkuji - Alice
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Docela me zarazila jedna vec ve FAQu u jednoho "nejmenovaneho" borkera:

Q:Is my money insured?

A:No. Unlike the banking or securities industry, there is no insurance in the futures and commodities industry.

Kdyz si vezmu IB, tak ti obchoduji z jednoho uctu forex, futures, stocks. Tak jak nekdo rozlisi ty penize, ze se s nimi obchoduji futures nebo akcie? Porad jsou to ty same penize u stejneho brokera. Unika mi neco?

Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...