Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kritika článku Indikátory: BollingerBands (1)


ceo

Doporučené příspěvky

To ceo:
napsal jsem: "Ceův příspěvek bych ocenil, pokud by nebyl napsán jako kritika uvedeného článku. Z jediného důvodu: zatímco Tomův článek přibližuje začínajícím traderům BB indikátor, ceo píše pro matematicky zběhlé čtenáře."

napsal jsem také: "Jinak ve vší úctě" - prosím, zapomeňte na to.

Méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, indikator Bollinger bands sledujem a vyuzivam pri obchodovani uz nejaky cas, takze mam o nom nejake to info a v tomto prispevku nebudem spochybnovat ( ale ani potvrdzovat) nazor nikoho z Vas len chcem poukazat na priklad, ked BB vytvori tenky pas, predstavujuci nizku volatilitu v trhoch, Dam ruku do ohna za to, za skor ci neskor sa sa to pohne na Sever alebo na Juh, aj ked to mozno nie je matematicky iste, pri mnostve amaterov a profesionalov as well, ktori futures trhy denne obchoduju a nemaju sajnu o matematickych rovniciach je to 100% financne iste pre mna a to mi staci a ani som na to nepotreboval 30000 test obchodov, to by som asi zacal obchodovat v 80tke :-).

To Ceo: V tradingu neexistuje jedna pravda mate, kazdy ma svoju a vsetky su spravne, mozno nie stale matematicky, ale pokial zarabaju $$$ tak su spravne a o to viac menej ide. A ak chces zarobit nejake $$$ este rychlejsie napis nejaky ten ebook na temu BB, hod to na eBay a ja budem prvy zakaznik. Vzdy sa rad dozviem nieco nove!

mam nejake pictures s BB vo Fore RSIcross page 12 if u r interested.


BYT ci NEBYT :-))))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně vidím největší využití BB u opčních obchodů, konkrétně u výpisů. Pokud najdu trh, který na týdenním grafu trenduje a počkám si na moment, kdy se trh na týdenním nebo denním grafu dotýká BB na straně proti trendu (např. do uptrendu se trh dotýká spodní BB a zároveň se již náznakem otáčí - bullish úsečka), mám při výpisu PUT ATM opcí šanci kolem 90 procent. Důležité je ještě umět obchod co nejlépe načasovat, aby hrál i čas pro nás a my bychom vypisovali opci v momentě, od kterého začíná již díky časovému faktoru rychlé znehodnocování opce. Ideální je aplikovat na akciích, protože v těch existuje dostatek titulů k tomu, aby člověk našel akcii odpovídající kritériím trend/BB/ideální načasování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím!

Rovněž BB používám a považuji to za jednu z nejlepších zbraní v komoditním obchodování.
To co jste zmiňoval, nazývá John Bollinger "Squeeze" (sevření pásů) a má na tomto prvku založenou obchodní strategii spočívající v proražení vzniklého trading range (Volatility breakout technique). Vychází z pozorování, že "nízká volatilita vyvolává vysokou a naopak).
Bollingerovy pásy ale dávají mnohem více důležitých informací.

Např.:
- Při výrazném pohybu a nárůstu volatility se silně rozšíří. Předpokládejme pohyb SHORT. Pak jakmile se spodní pás začne ohýbat nahoru (říkám tomu "uzavírání vrátek"), je konec trendu blízko.
- Vynikající jsou Bollingerovy pásy i pro filtraci Ross Hooks (blíže viz. Joe Ross: Trading The Ross Hook 1992, reprint 2002).
- Silné je využití BB v kombinaci s patterny - např. double top s prvním vrcholem vně BB a druhým uvnitř --- změna trendu.
- BB v kombinaci se signály candlestick jsou rovněž velmi přínosné.
- Klasická představa je že jakmile se ceny odchýlí od průměru, můžeme očekávat návrat zpět k meanu. Toto je podle mne statistický koncept založený nikoliv jen na "náhodné procházce", ale především na základě stavu "překoupení a přeprodání". Již John Bollinger však ve své knize "Bollinger On Bollinger Bands" (Reprint The McGraw-Hill Companies, Inc., 2002) upozorňuje, že regrese k meanu není tak silná, jak by měla teoreticky být, takže nelze automaticky brát dosažení horní (resp. spodní) hrany BB jako sell / buy signály s meanem coby profit targetem. Proto je třeba používat dalších indikátorů TA pro confirmaci vstupů. Teprve pak může vzniknout silný koncept. Pokud další indikátor potvrdí existující pohyb na hraně BB, dostaneme nikoliv signál k obratu, ale k pokračování trendu. Pokud nepotvrdí, můžeme očekávat návrat k meanu. Mnohdy je právě dosažení hrany BB impulzem ke krásnému trendu, kdy jsou svíčky nalepeny na horní hraně BB (při LONG) resp. na spodní (při SHORT). Proložen tento trend bývá jen korekcemi k meanu a opět následuje pokračování trendu při hraně BB až do jeho vyčerpání. Tyto trendové pohyby jsou i podstatou Rossovy filtrace Rh.

Já, i když se teď zabývám hlavně WCCI, mám BB stále na cenovém grafu a používám je k rychlému odhadu toho, co se v trhu právě děje a co mohu očekávat. Při pohledu na svíčkový graf udávají BB jakési hranice trhu, k nimž pak dění v trhu vztahuji. Pro přehlednost grafu jsou BB neocenitelné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den Tomáši,
také rád uvítám další článek na téma Bollinger Bands . :-)
Zkouším použít Bollinger Bands ve svém systému, ale nemůžu přijít na "rozumné" nastavení indikátoru.
Zatím používám základní nastavení v TnT, ale pro kukuřici, kterou obchoduji, je rozpětí moc velké.
Měl by jste pro mě nějaký tip, jak upravit nastavení?
Děkuji. Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...