Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Oznámení: FINANCNIK.CZ na ČT24


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 168
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Bylo zajímavé poslouchat názory Radka Johna, jehož stanoviska spíše odrazovaly od investice do vína z pohledu neznalého investora, já to spíše bral jako upozornění na všechna rizika která s investicemi do vína souvisí. Je to jako se všemi investicemi, "každá mince má svůj rub a líc".

Ano i z mého pohledu se jedná o rizikovější investici, v případě komodit a forexu nemusím mít strach, že se instrument skazí nebo jak říkal Radek John, nemusím hledat blázna, který si tak drahé víno koupí, protože likvidita je v případě komodit, forexu, akcií apod. běžně dostatečná. Navíc nemusím přemýšlet jak a kde předmět své investice uskladním, v případě vína je to klíčové rozhodnutí.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Piti, ale mozno tim najskor ukazali, ze su aj moznosti zarabat peniaze, respektive zhodnocovat je to spravne slovo. Nadruhej strane teraz uviedli, ze sa da zarobit aj prerobit. Teda ten povestny trojuholnik: Vynos, Riziko a Likvidita. Ono aj na zaciatku spominali, ze neni to take lahke a ze cim vysii vynos, tym vysie riziko. V kazdej casti povedia aj za aj proti a tak si myslim, ze to robia dobre. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

11 diel je o vyhladavani informacii. Samozrejme sa hovori o internete. Teda na internete na konktretnych strankach jednotlivych burz. Povedzme ohladne Forexu su dobre infa na strankach bank: FED-amerika , ECB-europa, BOJ-japonsko, CNB-cesko, SNB-slovensko a podobne. Spomenute su aj investorske fora a chaty. A spravodajske televizie CNBC Europe, Bloomberg ale aj CNN. Spomina sa aj stranka finance.yahoo.com a to je jedina, ktoru som mohol napisat a neporusit tim pravidla fora. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

o IM jsem se dozvěděl ještě před jeho prvním dílem a program druhého dílu mě překvapil, nečekal bych, že už takto brzy se zde bude hovořit o daytradingu. Bylo příjemné to sledovat i když co jsem se tam mohl doslechnout jsem již z těchto stránek znal. Mojí matku pobavila hláška Petra, když odpovídal moderátorce na používání energetických nápojů ,,Já dlouho spím'' :)))))) I to může být kouzlo daytradingu, když si to člověk umí zařídit, tak je dopoledne pánem svého času a může klidně spát do 11 hodin :) Velmi dobrá reportáž akorát si tento díl pořád podvědomě srovnávám s těmi, které vždy IM vysílá a ten druhý byl pro mě proste bezkonkurenční a ostatní tak trochu ztrácí lesk.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...