Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Eker Harv Dr.: Jak myslí milionáři


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 31
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Zdravím,
takiy mám spadeno na tuhle knihu. Včera jsem narazil na "dobré" knihkupectví, kde se to těmahle knížkama jen hemží. Našel jsem tam taky titul od Computerpressu, napsal Martin Svoboda a jmenuje se "Jak ovládnout finanční trhy" a druhý dál je "Jak investovat aneb anatomie burzovních lží 2".

Znáte někdo tyhle dva tituly? Četl jste je někdo a jaký je Váš názor na ně?

Díky

Ax, Plzeň

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ax,

doporucil bych se v tom knihkupectvi treba na 30min zastavit a zalistovat. treba i hodinnu. udelas si tak nazor. koukal jsem na tyhle "jak investovat, financi trhy v kapse" atd. bud se to netyka komodit, ale akcii, warrantu atp nebo je to jen jedna velka komedie. ac znam prof.Jilka a je opravdu kapacita, jeho kniham se musim smat. pardon, ale co pise o komoditach je smesne. znam i jeho prednasky. je to velky teoretik a obecne tyhle teoretici co znam osobne, tak komodity jsou pro ne strasne rizikove. ID obchodovani je jen pro sebevrahy a jen pro hedgove fondy. vy jako jednotlicec nemate zadnou sanci. tot jejich slova. navic spekulantama pohrdaji. v jeho dalsii knize o offshore a dal si to nepamatuju, tak nazyva lidi co vyuzivajich techto sluzeb jako zlocinci, podvodnici. je strasne zaujaty, nechape ze je to standardni nastroj mezinarodniho obchodu. a ano, vede to ke snizenim dani, ale to je na jinou diskusi.

sem se rozpovidal, ale musel sem se podelit. jemu to osobne rict nemuzu :-)
takze si to projdi sam a uvidis. pro TA a futures tu krome eldera a par nejmenovanych mimo normalni sit neni nic. pak je tu par dobrych o psychologii. a ty jsou tadyvyjmenovane

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AxemanX:
nedavno jsem docetl Jak investovat aneb anatomie burzovních lží (prvni vydani). Tahle knizka mi chvili lezela v knihovne a nakonec jsem ji cetl protoze jsem uvazoval ze bych neco penez ulozil do indexovych certifikatu jelikoz v oblasti tradingu jsem zatim na zacatku.
Prvni tretina az polovina knihy se venuje tomu jak je spatne ukladat penize do ruznych fondu (s cimz se da souhlasit) a v podsate jakoliv investovat jinak nez do certifikatu :) (autor vychazi z moderni teorie portfolia pokud se nepletu a takto se to jmenuje) Zbytek knihy se venuje certifikatum a hlavnim indexum.
Kniha je dobra, ale asi spis uzitecna pro lidi, kteri nechteji vydelavat tradingem nebo mit nejaka penize stranou v konzervativnejsim investovani. Na druhou stranu clovek ziska lepsi prehled v hlavnich indexech.
Jeste jedna vec. Kniha se mi necetla nejlepe. P. Svoboda se snazi psat odlehcene a s vtipem, ktery se u me spise minul ucinkem :) a uvital bych u tohoto druhu literatury jednodussi sloh a stavbu vet :)
Jedna se o amatersky nazor :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zero999:
pokud muzu dat tip, tak skakni do Luxoru - Palac knih na Vaclavaku. V suterenu na konci blize k Vaclavaku maji regaly s financni a ekonomickou literaturou a mezi nimu je stolek plny motivacni letratury :) Naposled jsem tam kupoval diskutovaneho Ekera a maji tam i treba Eldera, tam si myslim clovek vybere a zalistuje do syta :) Nenajde se tam vsechno, ale co se kamenneho obchodu tyce tak chodim tam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Juraj,

jak moz poznas prahu? tyhle knihy maji temer v kazdem velkem knihkupectiv. doporucuji na Andelu (Metro B) a tam jsou 2 velke asi 50m od sebe. v kanzelsbergu nebo jak se to pise, je hezci prostredi a budes mit klid si to procist. dalsi velky je dole na vaclavaku, vedle bati. navic je to jen 10min od toho srazu ktery planujes. ma to asi 5 pater a klid na prostudovani.
je to na www.kanzelsberger.cz/informace/informace.asp a klikni na Dum kniihy. pak ta bude nekde i mapa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...