Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Finančník živě z Chicaga (2)


Dnes vám přinášíme skutečně velmi exkluzivní fotografie – přímo z obchodního pitu. Na pitu je normálně přísný zákaz fotografování, navíc není na pit povolen vstup nikomu jinému, než členům burzy. Nám se podařilo fotografovat jen díky skutečně velmi silné protekci a obrovské vstřícnosti přítele Williama.

I dnes bylo na pitu poměrně rušno – nepočítáme-li pit finanční, kde byla díky očekávání reportu FEDu poměrně mrtvo, tedy samozřejmě do momentu vyhlášení reportu. Většinu času jsme proto dnes strávili na opční burze CBOE. Tato burza je další obří burzou v Chicagu a to burzou technicky abnormálně vyspělou. Burza disponuje skutečně sofistikovaným technickým zázemím, stovkou monitorů, gigantickými obrazovkami. Stát uprostřed burzy CBOE je jako stát uvnitř kosmické lodi. Na burzu CBOE je skutečně velmi striktně kontrolovaný vstup – každý, kdo chce na burzu vstoupit musí mít nejenom speciální chipovou kartu, ale zároveň potvrdit svou identitu otisky prstů. Vstup na burzu CBOE připomínal v jistém slova smyslu vstup do NASA nebo FBI. Mimořádná opatření trvají samozřejmě od 11. září. Na burze CBOE je abnormálně živo – obchodují se zde prakticky veškeré akciové opce a to jak elektronicky, tak „klasicky“ pitově. Velký zážitek je pozorovat obchodování opcí na trh S&P 500 – zájem o opce na tento trh je skutečně abnormální. Vidět opční obchodníky znamená další obrovské pochopení funkčnosti celého businessu – jištění velkých fondů, spekulace privátních obchodníků s velkými účty, atd. Opce jsou obrovský business – mnohem větší, než jsme si kdy mysleli.

Jedno z největších překvapení nás dnes čekalo při návštěvě jistého velikého komoditního fondu, který spravuje miliony a miliony dolarů. Měli jsme možnost vidět tradery tohoto fondu přímo v akci, hovořit s nimi o jejich strategii – a pozor – někteří z nich hodnotili milionové účty s pomocí Woodieho CCI! Skutečně, obchodování Woodieho je zde běžným jevem i v multi-milionovém businessu komoditních fondů!

Dost ale slov, zde konečně slíbené fotografie:

Opět na burze CBOT. Obchodování zrnin, stejně jako včera, bylo dynamické a hektické.

Středem pozornosti byl opět "big daddy" - nebo-li kukuřice.

Obchodníci na pitu právě udělali obchod.

Relativní klid.

Obchodování na burze je tak silný zážitek, že se vám už téměř nechce vracet k počítači.

William je pitový trader s mnohaletou zkušeností.

V této místnosti se obchodují miliony a miliony dolarů. Pohled do komoditního fondu.

Na monitoru vidíte grafy WCCI. Ano, milionový fond skutečně obchoduje Woodieho CCI!

To není vnitřek kosmické lodi; to je opční burza CBOE.

Miliony a miliony opcí se každý den zobchoduje právě zde.

Být uvnitř toho všeho je být jako na jiné planetě.

V této části se obchodují opce na NASDAQ.

Vchod na burzu CME. Burza se však bude za pár týdnů stěhovat do budovy CBOT.

P.S.

A ještě jedna věc. Z burzy CBOT přivážíme skutečně velmi exkluzivní video, natočené přímo burzou CBOT. Toto video budeme promítat na listopadovém setkání traderů v Praze. Kdo se tedy stihnul registrovat, má se na co těšit! Jinak vzhledem ke skutečně vysoké registraci účastníků bude tentokrát drobná změna - na setkání budou vpuštěni skutečně jen registrovaní, neboť kapacita kavárny je omezena. Tentokrát budeme muset být v tomto ohledu bohužel velmi striktní.


Diskutovat k tématu článku můžete zde


Tomáš


(c) foto ISIFA, zdroj ISIFA/Getty Images
(publikováno 26.10.2006, editovat ) Vytisknout tento článek

Klíčová slova použitá v článku:
CCI, burza

Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.