Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

12 statečných: Hedge Fund Traders


Již jsme si představili 12 největších obchodníků současnosti, obchodujících čistě a jen na svůj vlastní účet. V oblasti tradingu však naleznete ještě druhou skupinu obchodníků, tak zvaní „Hedge Fund Traders“. Pojďme si dnes představit blíže i tyto obchodníky.

Kdo jsou vlastně „Hedge Funds Traders“? Jsou to obchodníci, kteří spravují peníze druhých. Jsou to vlastně obchodníci, kteří mají své soukromé „podílové fondy“, do kterých vstoupí gigantickými penězi bohatí i méně bohatí lidé a tyto peníze jsou pak Hedge Funds Tradery spravovány a „rozmnožovány“. Hedge Funds obchodníci tedy často spravují miliardy dolarů. S takovými obrovskými penězi jim stačí poměrně „skromné“ výsledky z pohledu procentuálního vyjádření, aby mohly být jejich příjmy astronomické. Jejich obchodní strategie jsou přizpůsobeny tak obrovskému množství peněz a jejich příjmy jsou určité procento z celkového zisku fondu. Často si tito obchodníci nechávají pro sebe i kolem 1/3 veškerých vydělaných peněz, což v přepočtu může znamenat i stovky milionů dolarů za rok. Tito lidé nejsou žádné celebrity jako například Bill Gates a proto se o nich příliš nemluví. Vlastně se o nich ani příliš neví. Přesto jsou to jedni z nejbohatších lidí na celé planetě a jejich společnostem se často říká „makroekonomické subjekty“.

Stevie Cohen

Město: Stamford, Connecticut
Firma: SAC Capital Advisors
Věk: 48
Přibližný roční příjem fondu: 600-650 milionů USD

Absolutní mistr v oblasti správy peněz. Jeho společnost existuje již 14tým rokem a prakticky bez přestávky dosahuje pozoruhodných výsledků. Jelikož si je vědom svého úspěchu, nechává si platit dokonce 50% veškerých vydělaných peněz. Většinu peněz investuje do umění. Je obřím milovníkem umění, majitelem několika soukromých galerií a mecenášem galerií po celém světě. Obrovské množství peněz věnuje každý rok na charitu.

James Simons

Město: East Setauket, New York
Firma: Renaissance Technologies Corp.
Věk: 67
Přibližný roční příjem fondu: $500-$550 milionů USD

Původně profesor matematiky na Berkeley. O jeho životě se příliš neví. Za války ve Vietnamu byl velmi aktivním odpůrcem této války. Pro své obchodování bohatě využívá matematiku, dokonce i oblast kvantové teorie. Jeho podíl 35% ze zisku mu přinese do kapsy stovky milionů USD.

Paul Tudor Jones II

Město: Greenwich, Connecticut
Firma: Tudor Investment Corp.
Věk: 50
Přibližný roční příjem fondu: $500-$550 milionů USD

Začínal jako pitový obchodník s bavlnou na burze NYCE. Za celých 20 let existence fondu neměl jediný ztrátový rok. Je znám celou řadu extravagancí: založil nadaci pod názvem Robin Hood, miluje sport, vlastní lovecký ranč v Zimbabwe. Safari a lov jsou jeho největší vášní.

Eddie Lampert

Město: Greenwich, Connecticut
Firma: ESL Partners
Věk: 42
Přibližný roční příjem fondu: $450-$500 milionů USD

Svůj fond založil v roce 1988. Jeho metody správy peněz jsou považovány za tradiční až konzervativní, přesto dosahuje nadprůměrných výsledků. Rád dává své bohatství na obdiv, což se mu nevyplatilo v roce 2003, kdy byl unesen a 30 hodin zadržován jako rukojmí vyděračů v jistém motelu.

Bruce Kovner

Město: New York
Firma: Caxton Associates
Věk: 60
Přibližný roční příjem fondu: $300-$350 milionů USD

Začínal jako řidič taxi v USA. Velmi dlouho žil na hranici minimálního živobytí. Později začal obchodovat komodity. Zprvu s malými částkami, postupně si však vedl lépe a lépe, až se z něho stal elitní obchodník komodity soyabeans. Později své obchodní zájmy zaměřil na komoditní trh s energiemi, což byl i hlavní trh, ve kterém spravoval po mnoho let finanční prostředky svých klientů. Původně začínal s 20ti procenty z celkového zisku z fondu, pro ohromný úspěch si však již za krátko mohl dovolit požadovat 30%. Dnes je v zaslouženém důchodu.

James Pallotta

Měso: Boston
Firma: Tudor Investment Corp.
Věk: 46
Přibližný roční příjem fondu: 200-250 milionů USD

V roce 2004, kdy drtivá většina obchodníků ztrácela, dokázal vykázat zhodnocení 18%. Momentálně spravuje kolem 6 miliard USD. Majoritní doménou jeho fondu jsou komoditní trhy.

Stanley Druckenmiller

Město: New York
Firma: Duquesne Capital Management
Věk: 51
Přibližný roční příjem fondu: 150-200 milionů USD

Blízký přítel a spolupracovník Georga Sorose. Je považován za velmi agresivního obchodníka. Rovněž spravuje částku kolem 6 miliard USD. Jeho obchodní techniky jsou často považovány za vysoce rizikové. Přesto se mu evidentně bohatě vyplácejí.

Jeffrey Gendell

Město: Greenwich, Connecticut
Firma: Tontine Partners
Věk: 45
Přibližný roční příjem fondu: 150-200 milionů USD

V jednom z nejhorších let, kdy nejlepší obchodníci dokázali zhodnocení maximálně 40%, dokázal svůj fond o velikosti 1 miliarda USD zhodnotit o více jak 100%. V roce 2003 dokonce zhodnotil peníze o 153% (většina „běžných“ fondů byla v té době vděčna za zhodnocení alespoň 10%). Jeho doménou jsou komoditní energetické trhy.

Richard Perry

Město: New York
Firma: Perry Capital
Věk: 50
Přibližný roční příjem fondu: 150-200 milionů USD

Ve svém fondu spravuje částku kolem 11 miliard USD. Jeho společnost má kanceláře v New Yorku, Londýně a Hong Kongu. Zaměřuje se na „okrajovější“ trhy.

John Arnold

Město: Houston
Firma: Centaurus Energy
Věk: 31
Přibližný roční příjem fondu: 150-200 milionů USD

Specialista na energetické trhy kdysi spravoval gigantické prostředky společnosti Enron. Jeho nejlepší rok byl v roce 2002, kdy dokázal svému fondu vydělat 800 milionů USD. Patří mezi jedny z nejmladších multi-milionářů světa.

Louis Bacon

Město: New York
Firma: Moore Capital Management
Věk: 48
Přibližný roční příjem fondu: 150-200 milionů USD

Jeho fond spravuje přibližně 7 miliard USD. Hlavní doménou fondu je trh S&P 500. V roce 2003 a 2004, kdy většina fondů vykazovala červená čísla, dokázal zhodnotit peníze o desítky procent.

Richard Chilton

Město: Stamford, Connecticut, and New York
Firma: Chilton Investment Company
Věk: 46
Přibližný roční příjem fondu: 100-150 milionů USD

Fond existuje od roku 1992 a od té doby vykazuje relativně stabilní roční výkonnost kolem 20%. Richard je spoluzakladatelem nadace Robin Hood a sám této nadaci poskytuje desítky milionů dolarů ročně.


Diskutovat k tématu článku můžete zde


Tomáš


(c) foto ISIFA, zdroj ISIFA/Getty Images
(publikováno 03.07.2006, editovat ) Vytisknout tento článek


Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.