Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Dva obchodní softwary v mém hledáčku


I když existuje nepřeberné množství různého obchodního softwaru, opravdu kvalitní řešení, které by bylo robustní, univerzální, obsahovalo vyspělé obchodní nástroje a umožňovalo skutečně široké využití, se nadále hledá těžko. I když sám aktuálně používám primárně platformu TradeStation, a ještě i delší dobu jako primární nástroj i používat budu, samozřejmě mně to nebrání sledovat další aktuální trendy a nově příchozí software.

V tuto chvíli mám v hledáčku dvě obchodní platformy, na jejichž finální uvolnění čekám, a jsem zvědavý, jaká bude zkušenost s nimi.

První z nich je NinjaTrader (NT) 8.0. Nejnovější verze tohoto populárního programu má již několik let zpoždění a dle mých informací se nyní nachází ve fázi beta testování. Je pravda, že verze NT 7.0 je na trhu již několik let a upgrade by si program zasloužil. I když sám NT aktuálně vůbec nepoužívám, rozhodně verze 8.0 zůstává na mém "watch listu", neboť předpokládané novinky vypadají vcelku zajímavě.

Zde výpis některých z nich:

 • celkové vylepšení práce s multi-core, a tudíž výrazné zvýšení rychlosti,
 • lepší ukládání dat do databáze pro zvýšení stability a rychlosti,
 • až 10x zrychlení optimalizace,
 • zlepšení prvků uživatelského ovládání pro lepší a plynulejší uživatelskou zkušenost,
 • nový DOM s možností navázat příkazy na indikátory (například klouzavý průměr),
 • celkové zjednodušení práce s managováním symbolů,
 • nový FX board,
 • lepší a pokročilejší vytváření alertů,
 • vylepšení Times & Sales,
 • nový způsob rychlého výběru timeframu (viz obrázek),
 • nové nástroje pro kreslení,
 • nové možnosti zobrazování grafu,
 • nový 3D optimalizační graf (viz obrázek),
 • využití a konfigurace multi Fitness funkcí pro optimalizaci,
 • vylepšení Walk Forward optimalizace,
 • celkové vylepšení v oblasti programování a tvorby skriptů,
 • nový SUPER DOM (viz obrázek).

Vylepšení je mnohem více a celý seznam je možné nalézt zde.

Obecně považuji pro mou osobní práci programovací jazyk NT za příliš komplikovaný, s programovacím jazykem EasyLanguage od TradeStation jsem se ztotožnil mnohem rychleji a i jako velmi amatérský programátor v něm dokáži rychle udělat prakticky cokoliv.

NT 8: Změna timeframu v grafu bude jednodušší, rychleji a snadněji konfigurovatelná.

NT 8: Čeká nás i nový 3D optimalizační graf.

Druhý program, který mám v hledáčku již více jak dva roky, který již přes dva roky posouvá své spuštění, a který jsme s mým kamarádem programátorem před delší dobou i beta-testovali v jedné z raných fází, je zcela nový hráč na trhu a jmenuje se IQbroker.

Nenechte se zde zmást, nejedná se žádnou brokerskou společnost a slovo "broker" v názvu je trochu nešťastné". Ve skutečnosti se jedná o zcela novou, nezávislou platformu, která půjde napojit na celou řadu brokerů (například Interactive Brokers).

IQbroker byl od začátku vytvářen s cílem přinést na trh zcela nový nástroj, postavený na nejmodernějších technologiích, se zaměřením na profesionální využití (a zjevnou snahou zaujmout i velké fondy a velké hráče). Takovýto svěží vítr byl již v tak trochu stojatých vodách high-end obchodního softwaru potřeba, a už naše testování velmi rané verze vypadalo slibně. Proto jsem zvědavý na celkový výsledek, a jakmile bude program uvolněn, samozřejmě jej podrobíme řádnému testování.

Za velkou výhodou programu považuji skutečnost, že sám již obsahuje některé profesionální funkce, které bych očekával v každém vyspělém programu – například zabudovanou Monte Carlo analýzu a skutečně masivní, kvalitní práce s portfolii, na špičkové, profesionální a rychlé úrovni (doposud takový nástroj na trhu chybí, veškerá aktuální řešení na kvalitní a masivní práci s portfolii jsou spíše polovičatá a plná kompromisů).

Program slibuje skutečně vysokou rychlost, robustnost, ale i uživatelsky přívětivé ovládání (pro grafické rozhraní byl najatý špičkový expert, který se podílel například i na Gmail od Google). Pokud platforma veškeré své sliby naplní, mohlo by se jednat o skutečně zajímavého hráče na poli profesionálního softwaru, a osobně se již na uvolnění finální verze velmi těším. Jedinou nevýhodou programu je jeho skutečně vysoce profesionální zaměření, tj. bez značného programátorského umu si zde moc neškrtnete. Naštěstí má dlouhodobá a těsná spolupráce s kamarádem programátorem pro mě osobně tento problém řeší, a již z dřívějšího testování víme, že převod strategií z TradeStation není výraznější problém (což ovšem neznamená, že bych plánoval TS opustit, to rozhodně v žádném případě).

Na další vývoj jsem tedy velmi zvědavý, i když je jasné, že první verze nebude bez chyb, a úplné vyladění bude trvat minimálně další rok. Tj. rozhodně zatím není kam spěchat.

Zde přidávám opět pár screenshotů:

Určitě se tedy máme na co těšit a samozřejmě budeme nový software po jeho uvolnění i recenzovat.

P.S. (off-topic)

Trápí vás psychologie obchodování? Prosím, zúčastněte se tohoto krátkého dotazníku, pomůžete tím mé snaze nalézt pro vás odpovědi jak aspekty psychologie obchodování, které vás nejčastěji trápí, vylepšit.


Diskutovat k tématu článku můžete zde


Tomáš

(publikováno 10.08.2015, editovat ) Vytisknout tento článek


Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

 • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
 • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
 • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
 • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
 • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
 • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.