Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chci se zeptat na pár informací ohledně AOS. Uvažuji o online webináři od Tomáše. Naplno se ale věnuji intradennímu obchodování, zatím tedy pouze na simu. Nicméně mám teď poměrně hodně času a tak bych ho chtěl nějak efektivně využít a nakouknout pod pokličku AOS systémům.

Nechci si ale koupit tento online kurz a poté zjistit, že platforma a data stojí měsičně 200 dolarů.

[bold]Kdyby mi někdo znalý upřesnil, jak se dá něco smysluplného vytvářet s použítím toho a toho, za cenu tu a tu, byl bych moc vděčný.[/bold]

Pokud se nemýlim, Tomáš používá pro AOSka Tradestation. Plus budou potřeba určitě nějaká kvalitní data...?

Děkuji za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zrovna tradestation na toto není moc přívětivý. Pokud by jsi udělal 10 obchodů měsíčně, pak by jsi měl platformu zdarma. Pokud ale neuděláš, tak tě platforma měsíčně vyjde na 99,95$.

Data si pak můžeš koupit pouze od nich (co tedy vím), protože oni nekomunikují se světem a data mají, řekl bych obecně, dost drahá. Některá mají free, některá za dolar a některá taky za 95$. Toto je třeba prozkoumat.

Takže se k těm 200$ můžeš přiblížit... Aktuálně na TS kvůli testování AOS platím 136,95 USD měsíčně (platforma zahrnuta).

Se zbytkem bohužel moc neporadím...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Johny:
Q1: jaké trhy chceš obchodovat? Od toho bych začal a to kvůli datům i platformě.
Q2: jaké máš zkušenosti s programováním a nakolik jsi silný v tom setrvat?
TS leanguage is easy (alespoň co jsem viděl), ale je to jednorázová záležitost
vyšší jazyky (pokud se nepletu) neumí připojit skrze dll,snad jen dle API na server
Zvaž potenciál NYNÍ a BUDOUCNOST - to jen když píšeš, že chceš "efektivně využít čas"
Pokud bys měl platit cca 100US/měs, tak si to spočti za rok a pak ani třeba MultiCharts forever už ti nemůže přijít drahý...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

komodity Napsal:
-------------------------------------------------------
> Johny:
> Q1: jaké trhy chceš obchodovat? Od toho bych začal
> a to kvůli datům i platformě.
> Q2: jaké máš zkušenosti s programováním a nakolik
> jsi silný v tom setrvat?
> TS leanguage is easy (alespoň co jsem viděl), ale
> je to jednorázová záležitost
> vyšší jazyky (pokud se nepletu) neumí připojit
> skrze dll,snad jen dle API na server
> Zvaž potenciál NYNÍ a BUDOUCNOST - to jen když
> píšeš, že chceš "efektivně využít čas"
> Pokud bys měl platit cca 100US/měs, tak si to
> spočti za rok a pak ani třeba MultiCharts forever
> už ti nemůže přijít drahý...

Urcite by me zajimaly akciovy indexy. Ale nevim, jak treba Tomas provadi testy robustnosti, zda vyuziva ruzny trhy apod. Takze, jestli by po shlednuti webinare nebylo, dle Tomasovych slov, potreba data na vetsinu trhu...

V programovani jsem zacatecnik, respektive neco nalo dokazu napsat v cecku. Ale muzu vyuzit odborny konzultaci na univerzite, coz by mohla byt vyhoda.:-)

Me by se libil takovej nejakej kompromis. Nepotrebuju real data. Staci mi starsi data feed, napr. k dnesnimu dni. Chtel bych se tak nejak seznamit s tema aoskama, ale zalezi, jestli se neco cenove dostupnyho najde...

Ale zase zkusit si u neceho beta verzi, kde to po trial dobe skonci a musel bych platit onech 200$, se mi moc nelibi...

Mas nejakej napad?:-)

Jinak diky za reakci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,

doufám že nepíšu blbý dotaz, nicméně jsem forum celkem prošel, a žádnou pořádnou odpověď na mou otázku jsme nenašel.
Dotaz: Již nějaký čas sleduji možnosti kolem burzy, a mám v plánu do budoucna začít spekulovat. Ocenil bych radu, v čem nejlépe začít. Dle KM jsem se začal zajímat o zrniny kukuřice+pšenice, ale nejspíše už info v KM úplně neodpovídá dnešní situaci na trhu. Konkrétně jsem byl rozhodnut začít spready na pšenici. S kapitálem 5000$. Rozhodně chci začít s pozičním obchodováním. Teď ale nevím zda je vhodné začínat právě spready na zrniny... + zatím ani nevím s kým bych to obchodoval.
Čili se chci zeptat:
1) co říkáte na tuto možnost pro začátečníka? s tímto účtem?
2) Myslíte že by bylo vhodnější začít s něčím jiným? (klidnější trh, něco odpovídající 5000$?)
3) Do začátku něco jiného než spready? ale pozičního.
4) Má cenu zkoušet českého brokra nebo rači rovnou IB? Co třeba LYNX?

Pokud budete mít zájem mi odpovědět, předem MOC děkuji za podporu a sdílnost.
Zednad

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZEDNAD

Ja obchodujem grains na daily grafoch.

Ak sa bavime o ZW - Wheat na daily grafoch, tak s kapitalom 5K ani nahodou. Tento trh nema problem spravit pohyb 750-1000 USD za den. Uz som na nom sledoval zaujimave situacie, ktore by ale pre mna vyzadovali SL 750 USD, co je neskutocne velky risk pre mna.
S takymto kapitalom budes neskutocne obmedzeny na vyber trhu, a tak samozrejme ziadne seriozne zisky (v absolutnej hodnote) nemozes ocakavat.

Jedine ake trhy ma napadnu su MINI kontrakty

XK - mini soybeans
XN - mini corn
XW - mini wheat.

Vsetky vyssie uvedene maju jeden tick 1.25 USD a 8 tickov na bod = t.j. 1 bod = 8*1.25 = 10 USD, pricom normalne velke trhy maju jeden bod 50 USD
Potom su mini kontrakty na rozne dalsie trhy, a aj micro - napriklad micro gold

Inac co sa tyka vyberu obchodneho stylu - pomaly, pozicne - tak to je podla mojho nazoru velmi dobre. Podla mna najvacsia chyba zaciatocnikov je vrhat sa do tradingu na 1, 2 alebo 3 minutovych grafoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DaveF děkuji za odpověď.

Ty mini asi budou určitě příznivější... děkuji za tip. Neznáš prosím demo které poskytuje ideální simulaci obchodu s mini?

Poprosím i ostatní, zda nemáte zkušenosti s trhem, který by se dal bezpečně obchodovat do začátku-pozičně, swing. (účet 5-6K) Nemusí to být nutně komodita... Prosím o doporučení.

Děkuji
Zednad

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No myslim ze hociaky demo ucet bude v poriadku, mini kontrakty su bezne dostupne u snad kazdeho brokera,
Dalsie co ma napada su samozrejme akcie.

Tie maju dve velke vyhody:
1) Obrovske mnozstvo akcii - tzn. mas na vyber strasne vela roznych - a pochopitelne si vyberies iba tie, ktorych technickej analyze rozumies. Napr obchodujes korekcie v trende, tak najdes take ktore trenduju. Niesi limitovany iba zopar futures trhmi (co s tvojim kapitalom budes). No velmi lahko sa z tejto vyhody moze stat nevyhoda: kedy nemas nastaveny urcity system podla ktoreho akcie monitorujes/vyberas - lahko sa moze stat ze zoberes stratovy obchod na jednej akcii, pricom zmeskas ziskovy obchod na druhej, pretoze si ju prehliadol.
2) Risk-management - akcie mozes velmi dobre ''vyladit'' co sa tyka poctu akcii aby si riskoval kolko chces. Pri futures zoberes 1 kontrakt, kde SL budes mat 300 USD. Pri akciach mozes zobrat kolko chces aby si presne riskoval tvoju maximalnu ciastku.

A nevyhody:
1) kedze som tiez skusal obchodovat akcie, tak mna na nich nefungovala technicka analyza az tak dobre ako futures. Resp. akcie su velmi ovplyvnovane roznymi fundamentami - napr. uctovne uzavierky firiem, vyhlasovania dividendov/ziskov apod. Akcie velmi casto robia gapy, kde ak ho chytis proti tvojej pozicii, tak sa neda nic robit.
2) Podla US regulacii nemozes v jeden den otvorit a zaroven zatvorit akciu, ak mas ucet mensi ako 25,000 USD. Tzn. nemozes intradenne vstupovat/vystupovat. Napr. na open ti vyplni vstup a zadas SL. Pocas dna sa nieco udeje a cena presiahne tvoj SL, ale nie si vyplneny, pretoze tvoj SL moze byt vyplneny az nasledovny den.

Inac ak sa bavime aj o swingovom obchodovani - to je take kde napr. sledujes 30/60 min graf a vstupujes na nom, pricom pozicie bud zatvaras na close alebo aj drzis pocas noci. Tak tam uz mas viac flexibility - tam mozes obchodovat v podstate vsetky grains tymto sposobom vzhladom k tvojmu kapitalu - pretoze samozrejme SL na 30 min bude nasobne mensi ako SL na dennom grafe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,,
Chtěl bych znát váš názor ohledně tradingu denních grafu, obchodování pozičně a backtestovaní.

Kolik obchodů v průměru by vám stačilo k tomu aby jste si řekli že vaše strategie má potenciál vydělávat?

Řekněme že třeba za 10 let obchodování(konkrétně třeba při obchodováni futures komodit) máte strategii která vám udělala 60 obchodů při pozičním tradingu, kde papírově vyděláváte.
60 obchodů ale není nějak závratně velké číslo, na druhou stranu zase se jedná o poziční trading... Kolik obchodů při backtestu by jste vyžadovali k potvrzení úspěšnosti strategie?

Díky a šťastné a veselé ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos Napsal:
-------------------------------------------------------
> Filip88 Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > . . .
> > Kolik obchodů při backtestu by jste
> vyžadovali k
> > potvrzení úspěšnosti strategie?
> > . . .
>
> 1000 považuji za přijatelné, 500 je pro mě úplné
> minimum většinou při zohlednění dalších
> okolností.
>
>
>
>

Chápu, ale 1000 obchodů za předpokladu že obchoduješ intradenně. Při pozičním obchodování kde držíš pozici minimálně několik dnů 1000 obchodů mít přece nemůžeš.



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...