Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

JohnnyUtah,
vyzkoušej a uvidíš, záleží jak obchoduješ, jaký máš plán, jak vstupuješ, 5tis může a nemusí stačit, vezmi si backtest, paper a uvidíš výsledky, záleží při startu na hodně věcech, třeba i morálku a schopnost držet money-management, když přijde první školný, čistě matematicky ti 5tis dává možnost použít 50-100 USD SL/k, což se dá na oba trhy bez problémů aplikovat a startovní polštář 1000-1500 USD na školný, jak to bude stačit záleži na tobě .. určitě platí čím vyšší účet tím lepší, více pohodlí a méně psychiky při startu je vždycky výhodou

každopádně na micro futures eura bych nešel, na intraday je tam hodně mizerná likvidita

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moje osobni zkusenost byla, ze jsem zacal s 5K usd o ty jsem prisel....a nekolikrat dokola...
Kdyz nad tim jeden uvazuje tak naucit se cist cenu pro poznani edge, nastavit MM zvladne drive, nebo pozdeji kazdy, ale nastavit to tak, aby se clovek nebal uz moc lidi neresi. Potom, tady nove zacinajici traderi zacinaji s TF ci 5K usd ci 2 min timeframe a pak nechapou proc nedokazi videt a delat co se naucili in stress free zone, takze pokud chces vetsi pravdepodobnost uspechu, tak mej vetsi ucet. Jinak 5K staci na MM u NQ generally;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Narciska:

Co je podle Tebe globální devizový trh?

Podle mě nic takového neexistuje (ve smyslu jeden celosvětový trh s jednotnou tvorbou ceny). Řekl bych, že existuje větší množství samostatných devizových trhů, které se navzájem ovlivňují jenom volně.

Z pohledu jednotlivých transakcí nákup za ASK má tendenci tlačit cenu nahoru a prodej za BID dolů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

Mám poměrně jednoduchý dotaz, na který sem zatím nenašel odpověď, i když sem se snažil pročíst většinu vláken. Nevím jak to napsat, nové téma ještě otevřít nemohu, tak to píši sem.

Jak je to s případnými výdělky z obchodování, které jsou stále na účtě u brokera za účelem dalšího obchodování? Výdělky, které nebyly převedeny na můj bankovní účet? Považuje se toto za zisk, který je nutno danit? Nebo daň (15%) odvedu až z toho, co si skutečně vyberu na svůj BÚ?

Díky za odpověď!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maker
Roční zisk na Vašem obchodním účtu musíte zdanit. Je jedno, jestli to přijde na Váš běžný účet. Každopádně je dobré si najít dobrého daňového poradce, který by měl být členem komory daňových poradců(doporučuji ověřit) a tím pádem pojištěn pro případ, že by Vám poradil špatně. Nicméně ani tehdy nemusíte mít vyhráno, protože případnou daň budete pravděpodobně muset zaplatit tak jako tak. Jenom penále atd. by se měli hradit z pojištění. Každopádně toto by měl nejlépe vědět právě ten daňový poradce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Maker:
veškerý zisk z výnosů z cenných papírů (tedy výnosy z tradingu jako takového - akcie, komodity, opce ...) musíte zdanit 15% (zaplať Pánbůh za to, že pouze 15%)
Takže pokud na Vašich obchodních účtech bylo 1.1.2013 100.000$ a k 31.12.2013 jste tam měl 200.000$, musíte odvést 15.000$ daň (násobíte to průměrným ročním kurzem dolaru, který vyhlašuje pro tyto případy ČNB).

na to ani daňového poradce nebudete potřebovat.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

mosses Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, jsem v tradingu úplně nový. Chci se zeptat,
> jestli v současné době existuje zdarma program s
> relevantními historickými daty, popř. za velmi
> nízkou cenu. Rád bych začal backtestovat, aníž
> bych musel vynaložit vysoké částky.
>
> Předem děkuji za odpověď.


www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-1.html

Tento tutorial je sice trochu out-of-date ale stale plati ze NT je zadarmo vcetne historickych dat. Muzes si procist i nasledujici diskuze a clanky:

www.financnik.cz/forum/read.php?2,1282,page=32

www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader7-replay.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den, měl bych takový dotaz trochu mimo. Jsem začátečník, zatím obchoduji samozřejmě pouze na demo účtu. Chtěl bych se zeptat, jaké používáte kombinace technických indikátorů? Moc jsem toho nenašel a sám tedy nevím, jaké kombinace jsou "lepší" a jaké "horší".

Děkuji za každou odpověď!
Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danal:

já nevím, mě přijde, že informací o indikátorech je "až moc" :-D ono dost záleží na tom, co chceš obchodovat (styl, trh), ale za sebe pro "vizuální" intradenní obchodování používám např.:
EMA, Prior day globex H/L, Globex session OHL, 30min High/Low (8.30 - 9.00), 50 % Globex Session Retracement, 1-Day ATR, 30-Day ATR, Volume a ještě taková pomůcka v podobě šipek, bez kterých nevstupuji. Vlastně trochu jako FinWin, ke kterému tady najdeš mraky informací ...

K tomu ještě další grafy vyšších rámců (30min, daily, atd ...). Neobchoduji ale z časového grafu a taky záleží o jaký trh se jedná, pak některé zmíněné indikátory samozřejmě nepotřebuju :)

V principu nepotřebuješ žádný indikátor resp. žádný není lepší než druhý. Je to jenom o tom, jak vnímáš (čteš) trh - indi ti mohou akorát pomoci nadefinovat si různé obchodní situace a zorientovat se rychleji a snadněji tedy např. klouzavý(é) průměr(y) ti může pomoci identifikovat trend a ty můžeš třeba obchodovat pouze do směru trendu ... tohle[ital]by mělo být[/ital] samo o sobě v principu funkční. V tradingu myslím platí doslova, že v jednoduchosti je největší síla

Pokud umíš anglicky doporučuji autory jako Schabacker, Dow, Wyckoff, Lance Beggs, případně knihy na téma "teorie her"

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...