Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Děkuju moc za odpověď. Myslel jsem třeba, že RSI, CCI, stochastic a tak nemá smysl kombinovat, protože jsou podobné. Plácnu.. třeba RSI a klouzavý průměr, nebo aligátor a něco.. Omlouvám se, jsem vážně začátečník...ale většině jsem nerozuměl, max teda mi došlo co je to EMA, ATR a volume... ostatní asi slyším poprvé..

Ještě jednou díky :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
rád bych začal podnikat v pohostinství. Nápad a podnikatelský plán mám. Dokonce jsme udělali průzkum ve formě testovacích vzorků. Mělo to velmi kladné ohlasy, které vyplynuly z ankety. Nicméně dobrý nápad nestačí :) a jelikož nemám počáteční kapitál a nechci si půjčovat od banky, tak mě napadl obchod na burze. Nepotřebuji vydělat balík, jen tolik abych mohl realizovat svůj sen. Poraďte prosím jakým směrem se mám dát. Kterou část obchodu si vybrat, tak aby splňovala mé cíle. Ochota se učit nové věci je mi vlastní, takže se nebojím učit jakoukoli možnost, kterou mi tu poradíte.
Předem děkuji.

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: merkurx
Taky zdravím,
trochu nechápu předposlední větu:Kterou část obchodu si vybrat, tak aby splňovala mé cíle.
Každopádně bych začal tím že si přečtu komoditní manuál. www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html
Pak totéž o Forexu:www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/obchodujeme-forex-1.html
Pak spousta dalšího učení, testování, shromažďování informací atd atd.
A následně se rozhodnul.
Pro FX stačí menší počáteční kapitál.

Tož tak ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

merkurx:
zajímavé, většina lidí chce dělat trading, právě aby nemuseli "chodit do práce" a ty to máš přesně naopak :-)). Každopádně jak už psal Corwin22..... doporučuju pročíst manuál a pak například knihu "Jak se stát intradenním obchodníkem" (je to kniha, která tě nakopne a spoustu věcí vysvětlí) a zároveň stáhnout software, tak bych doporučoval Ninja Trader, protože si tam zdarma můžeš přehrávat trhy a zadávat příkazy "jako doopavdy", ale přitom bez peněz. Jde o to, aby sis "osahal" trhy.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

merkurx
Ahoj,velmi zajimavý a seriozní dotaz,ktery si zaslouží také seriozní odpověd.Předem tě musím upozornit,že jakýkoliv styl tradingu je běh na dlouhou trat.Pokud si nevylámeš zuby,tak ID trading ti začne vydělávat seriozní peníze asi až po 2-3 letech.Ale co je dle mého názoru klíčové je to,že do tradingu se musíš zamilovat,aby ti "šel".Nelze ho použít jen jako prostředek k vydělání určité sumy.Musíš do toho dát kus srdce a vydat ze sebe to nejlepší,ale pokud tvou vášní je podnikat v pohostinství a vlastnit třeba restauraci,bojím se,že na trading ti už žádny opravdový "drajf" nezbyde.
Take se ti může stát,že se ti trading v průběhu cesty začne libit vice a třeba na restauraci zase zapomeneš :D
Zkus se nad tímto zamyslet,jestli dokážeš najit v sobě ještě hoodně síly a zápalu,aby ses pustil do tradingu.Pokud se budeš pokoušet tlačit na pilu,aby sis splnil sen,velmi jistě si akorát vymažeš účet a zbydou ti jen oči pro pláč.
Neber to jako rýpání,ale jako seriozní podnět k zamyšlení,jistě se rozhodneš správně.
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

merkurx Napsal:
-------------------------------------------------------
> V první řadě děkuju za odpověď. Výborně, ale jaký
> protokol tu probíhá pro nováčky? Jaký postup
> školení mám projít? Jak jsem již zmínil potřebuji
> si vydělat kapitál a to cca 500.000,- a proto
> hledám nejpřímější cestu.


Ahoj,
netuším co myslíš tím: jaký protokol mám projít? A jaký postup školení?
Jak jsem napsal v první reakci. Nejdřív si přečti manuál pro komodity, pak pro forex.
Přečti si dizkuze na konci kapitol, ale pozor, můžou se tam objevit i zmatečné informace.
A taky bývají dost staré, ale můžeš napsat klidně sem.
Kup či pujč si nějaké knížky. Případně si zaplať kurz dle tvého vkusu tady od Petra a Tomáše.
Stáhni si nějakou platformu. Jsou demo verze. Jed si obchodování na nečisto. Backtestuj strategie.
A pak to můžeš zkusit.
Na druhou stranu, komentář od MichalMV je zatraceně rozumný. A proto jestli potřebuješ peníze na rozjetí businessu a máš dobře spočítaný podnikatelský záměr, zažádal bych o půjčku.

Zatím :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

merkurx Napsal:
-------------------------------------------------------
> V první řadě děkuju za odpověď. Výborně, ale jaký
> protokol tu probíhá pro nováčky? Jaký postup
> školení mám projít? Jak jsem již zmínil potřebuji
> si vydělat kapitál a to cca 500.000,- a proto
> hledám nejpřímější cestu.


Jestli je trading "nejpřímější cesta" jsem dost na pochybách... dále - potřebuješ vydělat 500k - ok a kolik máš k dispozici? 25k? Takže potřebuješ 2.000%...nebo máš 2M a stačí Ti 25%? Pár otevřených otázek k zamyšlení se, kde jsi a možná na jakou cestu se chceš dát...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PHATE Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mohl by mi tady někdo vysvětlit kde berete ty
> informace o profitabilnosti po cca 2 - 3 letech?
> To je vycucáno z prstu? Jestli nejste schopni být
> v profitu po 12 měsících, tak bude chyba někde
> jinde


Ty jsi byl? A jsi i po 2-3 letech? Myslim, ze takovych daytraderu tady moc neni - mozna by se dali spocitat na prstech pravy ruky truhlare. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Dobrý den, již delší dobu se zabývám obchodováním arbitráží na FX a rád se podělím o zkušenosti. Základní možnosti obchodování arbitráží na FX jsou celkem 3 - trojuhelníková arbitráž, přímá arbitráž mezi brokery a úroková arbitráž. Já osobně se zabývám tou 3 variantou. Pro případ, že se chcete dozvědět podrobnosti, kontaktujte mě. Pro neznalé arbitrážních principů - Arbitráž je způsob obchodování, který není založen na pohybu ceny, ale na rozdíl ceny v aktuálním okamžiku mezi brokery - z toho vyplývá obchod bez (matematického) rizika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

×
×
  • Vytvořit...