Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Co se týká obchodování fundamentů. Už jste přemýšleli o otevření STOP příkazů s vetším TP a menším SL na obě strany? teoreticky by to mohlo vychytat volatilitu oběma směry. Případně chytnout velký pohyb na trhu. Jeden se SL ukončit a větší TP chytit. Zkoušel někdo? Jak moc je to reálné a nereálné pro malého retailáka?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
jsem student VŠ a už nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou začít se věnovat tradingu. Zatím jsem úplně na začátku, snažím se získat důvěryhodné materiály ke studiu a pomalu se učit.
Nicméně často se setkávám s názorem, že trading nemá smysl, že dnes už se v něm nedá vydělávat, že není možné být úspěšný kvůli velkým korporacím na trhu, atd. Moc tomu nepomáhá i skutečnost, že velká část materiálů je dosti stará. Často se setkávám se s články z roku 2004 či 2005 a říkám si, že po 10 letech už přeci nemohou být použitelné.

Z těchto důvodů tedy pořád váhám, zda s tradingem vůbec začít. Moc se mi líbí ta myšlenka a vím, že bych studiu a tradingu dokázal věnovat velké množství času a trpělivosti. Nerad bych ale promrhal několik měsíců/let, abych nakonec zjistil, že všechno bylo k ničemu a vlastně nebyla šance na to být úspěšný.

Proto Vás prosím o názor na mé obavy. Má teď, v roce 2015, cenu začínat s tradingem?
Předem děkuji

jardas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jardas,
píšeš, že jsi student VŠ. Trading je ekvivalent tvého studia. Jak můžeš vědět, jestli už teď nepromrháváš měsíce a roky studiem, aby jsi nakonec za pár let zjistil, že tvoje studium bylo k ničemu a že se vlastně na trhu práce neuplatníš?
A nebo jinak, jak může začínající sportovec vědět, zda jeho úmorný tréning, dřina a sebeodříkání, ho za pár let dovede k zisku olympijského zlata a slávě?
Tvá otázka je úplně irelevantní. Neúspěšní ti napíšou, že to nejde, a mají ze svého pohledu pravdu. Úspěšní ti napíší, že to jde a mají také pravdu. Takže pokud nezačneš, tak se jednoznačné odpovědi nedobereš. Je to jen a jen na tobě.
Přeji Ti, ať se rozhodneš správně ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jardas9

Ja sa tradingu venujem 4 roky a az teraz niekedy pred par mesiacmi prisiel taky "prelom" a az teraz mam pocit ze zacinam skutocne rozumiet tomu ako trhy funguju. Je to individualne. Stare 10 rocne materialy vacsinou uz nie su relavantne. Nic nie je zadarmo a trading je naozaj porovnatelny s VS, aj ked - ked nebudes zbytocne stracat cas backtestovanim 10-20 rokov starych systemov, tak to mozes dost urychlit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano má!
každopádně se vykašli na názory ostatních, vzhledem k tomu, jak málo lidí ví o čem je trading a i z nich jak málo vydělává, je lepší všechny názory brát maximálně informativně a udělat si vlastní zkušenost, jakoukoli, neni nic cennějšího
projdi si tady hlavní web a pročti články, k nastartování to bohatě stačí, zbytek už je na Tobě

jinak zda někdy vyděláš aspon jeden dolar nebo jen proděláš x tisíc nebo se o live tradingu ani nedostaneš nikdo neví, ale to je stejný jako v jiných oborech podnikání

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

je mi 18 let a už jsem se v minulosti o tyto trhy zajímal trošku více. Nejprve jsem sledoval spíše Forex, ale nyní jsem zabruslil do kolejí komoditních, ale vrtá mi hlavou, zda-li se na komoditním trhu dá začít s pouhými 1000 USD. Všichni tu píší o částce pro studenta enormní, a to 5000 USD, v lepším případě 10 000 USD. Je tedy vůbec možné začít s těmi 1000 USD?

Mnohokráté děkuji za odpověď :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já na tom prodělal dost svých skutečných a státem zdaněných peněz a zjistil jsem, že papertrading je stejně k ničemu. Fundamenty tě zničí dříve či později. Mluvil jsem s mnoha lidmi a dokonce i ti, kteří vydělávali s tím sekli jelikož na to musíš mít velký kapitál, nesmíš podlehnout psychickému vypětí a návalu strachu. Na demu jsem z 10k USD udělal 20% během pár dnů, ale to je i tím, že velkou ztrátu neřešíš a u komodit se to většinou zlomí. Trh nejde ovlivnit a technická analýza je stejně jen pravděpodobnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Papertradoval jsem a backtestoval 3/4 roku. Ted jsem na live uctu. Na Forexu a dava mi to mnohem vic nez papertrading. Clovek se tam uci o dost rychleji. SAmozrejme jsem predtim svou strategii zbacktestoval a papertradoval nez jsem sel na real, ale zase tak dlouho bych na paperu nebyl.
BTW: zacal jsem s minimalnim obnosem, i kdyz se to tu nedoporucuje. Obchoduji miniloty (ano MM). I kdyz se to taky nedorpocuje, ale me to vyhovuje a ucim se na tom dost rychle.
Momentalne bojuji s tim, abych psychicky unesl velke pohyby a nesnazil se na nich svest - temer vzdy to skonci spatne.
Pri dodrzovani OP mam uspesnost velmi vysokou.

Takze za me se s obnosem co pises, da zacit. Bohuzel je to ale forex a ne komodity (sice je broker v portfoliu ma taky, ale nikdy jsme je nezkousel obchodovat), co by jsi rad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...